IV IHW Konferencja Heraldyczno-Weksylologiczna

heraldyka

IV IHW KONFERENCJA聽HERALDYCZNO-WEKSYLOLOGICZNA聽w Cieszynie

4th IHW CONFERENCE ON HERALDRY聽AND VEXILLOLOGY in Cieszyn

PROGRAM PROGRAMME

5 wrze艣nia 2018 September 5, 2018

15.00鈥18.30 Rejestracja w Domu Studenckim, ul. 聽Niemcewicza 8
3.00鈥6.30 PM Registration in the Dom Studencki, ul. 聽Niemcewicza 8
19.00鈥22.00 Nieformalne spotkanie w restauracji 鈥濸od 聽Merkurym鈥, Rynek 9
7.00鈥10.00 PM Informal meeting in the restaurant 鈥濸od 聽Merkurym鈥, Rynek 9

6 wrze艣nia 2018 September 6, 2018

8.00 鈥 9.00 艢niadanie
8.00 鈥 9.00 AM Breakfast

9.00 鈥 10.00 PIERWSZA SESJA
9.00 鈥 10.00 AM THE FIRST SESSION

1. Petr Exner 鈥 Arms and Flags of the Dowry Towns in 聽Czechia (Herby i flagi miast b臋d膮cych wianem kr贸lowych 聽Czech).
2. Attila Istvan Szekeres 鈥 The changes of the civic coats of聽arms on the territory of Szeklerland after the union of聽Transylvania and Romania (Zmiany herb贸w miejskich na
terenie Seklerszczyzny po unii Siedmiogrodu z Rumuni膮)

10.00 鈥 10.30 Przerwa
10.00 鈥 10.30 AM Coffee break

10.30 鈥 12.00 DRUGA SESJA
10.30 AM 鈥 12.00 PM. THE SECOND SESSION

3. W艂odzimierz Chor膮zki – Flaga Krakowa i flaga maryjna聽(Flag of Krak贸w and Marian Flag)
4. El偶bieta Bimler-Mackiewicz 鈥 Orze艂 Bia艂y na sztandarach聽ze zbior贸w Muzeum w Rybniku (The White Eagle on聽Banners preserved in the Muzeum of Rybnik)
5. W艂adys艂aw 呕agan (Fundacja Volens) 鈥 Odtworzenie flagi聽Ksi臋stwa Cieszy艅skiego (Reconstruction of the Flag of the聽Duchy of Teschen)
6. Krzysztof Jasie艅ski – Regulaminowy wz贸r chor膮gwi聽Zwi膮zku Strzeleckiego (Colour of the Riflemen鈥檚 聽Association)

13.00 鈥 14.00 Obiad
1.00 鈥 2.00 PM Lunch

14.30 鈥 15.30 TRZECIA SESJA
2.30 鈥 3.30 PM THIRD SESSION

7. Alfred Znamierowski 鈥 Korony w herbach miast (Crowns in
civic heraldry)

15.30 鈥 16.00 Przerwa
3.30 鈥 4.00 PM Coffee break

16.00 鈥 17.00 CZWARTA SESJA
4.00 鈥 5.00 PM FOURTH SESSION

8. Jovan Jonovski 鈥 Civic heraldic system in Macedonia聽(System heraldyki miejskiej w Macedonii)
9. Evgeny Manzhurin 鈥 Strange geography of Russian civic聽arms after the II World War (Dziwna geografia sowieckich聽herb贸w miejskich po II wojnie 艣wiatowej)

17.00 鈥 19.00 Czas wolny
5.00 鈥 7.00 PM Free time

19.00 Kolacja
7.00 PM Supper

7 wrze艣nia 2018 September 7, 2018

8.00 鈥 9.00 艢niadanie
8.00 鈥 9.00 AM Breakfast

9.00 wyjazd do Pszczyny
9.00 AM departure for Pszczyna

10.00 鈥 15.00 zwiedzanie Pszczyny i okolic 鈥撀爌a艂ac, zagroda 偶ubr贸w, skansen, obiad,
drewniane ko艣cio艂y.
10.00 AM 鈥 3.00 PM sightseeing 鈥 Castle Museum,聽enclosure of the European bison,
open-air museum, lunch, wooden聽churches.

15.00 鈥 16.00 czas wolny w Pszczynie
3.00 鈥 4.00 PM free time in Pszczyna

16.00 odjazd do Cieszyna
4.00 PM departure for Cieszyn

17.30 鈥 19.00 Zebranie Polskiego Towarzystwa聽Weksylologicznego
5.30 鈥 7.00 PM Meeting of the Polish Vexillological聽Society

19.00 鈥 20.00 Kolacja
7.00 鈥 8.00 PM Supper

8 wrze艣nia 2018 September 8, 2018

8.00 鈥 9.00 艢niadanie
8.00 鈥 9.00 AM Breakfast

9.00 鈥 10.30 PI膭TA SESJA
9.00 鈥 10.30AM FIFTH SESSION

10. Alexandru Dan Mandru 鈥 Flags of the聽Reichsb眉rger (Flagi obywateli Rzeszy)
11. Ale拧 Bro啪ek 鈥 The history of the Pan-Slavic Colours聽(Historia barw pans艂owia艅skich)
12. Marina Jelinskaja 鈥 Civic vexillology of Belarus聽(Weksylologia miejska w Bia艂orusi)

10.30 鈥 11.00 przerwa
10.30 AM 鈥 11.00 AM Coffee break

11.00 鈥 12.30 SZ脫STA SESJA
11.00 AM 鈥 12.30 PM SIXTH SESSION

13. Georgi Vilinbahov 鈥 Functions and Work of the聽Russian Herold鈥檚 Office (Funkcje i prace Heroldii聽Rosji)
14. Elizabeth Roads 鈥 The development of Scottish聽civic heraldry from seals to civic flags (Rozw贸j聽szkockiej heraldyki miejskiej od piecz臋ci do flag)
15. J枚rg Majewski 鈥 Symbols of the German States聽(Symbole niemieckich land贸w)

13.00 鈥 14.00 Obiad
1.00 鈥 2.00 PM Lunch

14.30 鈥 16.00 SI脫DMA SESJA
2.30 鈥 4.00 PM SEVENTH SESSION

16. Roman Klime拧 鈥 Symbole Baliwatu Guernsey (Symbols of聽the Bailwick of Guernsey)
17. Robert Szydlik 鈥 艢wi臋ci Pa艅scy w polskiej聽heraldyce samorz膮dowej (Patrons Saint in heraldry聽of Polish selfgoverned territorial units)
18. Szymon Pawlas 鈥 Elementy wyznaniowe w聽w臋gierskiej heraldyce samorz膮dowej (Elements of聽confessions in heraldry of Hungarian selfgoverned聽territorial units)

16.00 鈥 16.30 przerwa
4.00 鈥 4.30 PM Coffee break

16.30 鈥 18.00 脫SMA SESJA
4.30 鈥 6.00 PM EIGHTH SESSION

19. Pawe艂 Dudzi艅ski 鈥 Orze艂 Bia艂y po I wojnie聽艣wiatowej (The White Eagle after the I World War)
20. Grzegorz Trafalski 鈥 Marian Gumowski jako聽heraldyk (Marian Gumowski鈥檚 heraldic activities)
21. Krzysztof Guzek 鈥 Wzorcowy system znak贸w na聽przyk艂adzie gminy miejskiej 艁owicz (City of 艁owicz 鈥 an聽excellent example of a complex of civic symbols)

18.00 鈥 19.30 czas wolny
6.00 鈥 7.30 PM Free time

19.30 Kolacja po偶egnalna
7.30 PM Farewell supper

9 wrze艣nia 2018 September 9, 2018

8.00 鈥 9.00 艢niadanie
8.00 鈥 9.00 AM Breakfast