Pomoc

Pierwsza pomoc – lista najczęstszych pytań dotyczących korzystania z portalu Ornatowski.com. Jeżeli nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie napisz korzystając z formularza kontaktowego.

Idź do:

Pytania i odpowiedzi dotyczące kont użytkowników i genealogii
Pytania i odpowiedzi dotyczące poszukiwań genealogicznych


Rejestracja i zmiana danych konta użytkownika

Jak wstawić swoje zdjęcie profilowe aby było widoczne w komentarzach lub pod wpisami?
Zdjęcia profilowe są pobierane automatycznie z serwisu Gravatar. Wejdź na stronę www.gravatar.com i zarejestruj się używając tego samego adresu email, zaakceptuj wiadomość potwierdzającą (często jest w skrzynce ze spamem – tam jej szukaj) a następnie dodaj tam swoje zdjęcie. To wszystko, Ornatowski.com sam automatycznie pobierze i wyświetli zdjęcie profilowe. Jeżeli masz problem z serwisem Gravatar po prostu prześlij nam swoje zdjęcie korzystając z formularza kontaktowego, dodamy je w trybie administracyjnym abyś ładnie prezentował się w Portalu.

Czy mogę uzyskać dane kontaktowe do innych użytkowników?
Użytkowników poszukujących kontaktu z innymi użytkownikami portalu informujemy, że Redakcja nie udostępnia informacji o innych użytkownikach. Wszystkie informacje jakie inny użytkownik chciał udostępnić są opublikowane w jego profilu. Respektujemy ustawę o ochronie danych osobowych a sama baza danych jest zgłoszona do GIODO. W szczególnych wypadkach możemy tylko powiadomić innych użytkowników o chęci kontaktu z nimi.

Jak zarejestrować się w portalu? Czy rejestracja jest płatna?
Aby zarejestrować się wejdź na stronę Rejestracja. Jest to proces bezpłatny.


Poszukiwania genealogiczne

Jak rozpocząć poszukiwania genealogiczne?
Zapoznaj się z poradnikiem Jak szukać?

Ile kosztuje znalezienie moich przodków?
Portal Ornatowski.com nie oferuje żadnych produktów/poszukiwań ani nie pośredniczy w ich zbyciu/nabywaniu oraz nie ponosi odpowiedzialności za efekty pracy innych podmiotów.

Co oznacza nazwisko X?
Nie wiemy 🙂 Zobacz co na ten temat jest napisane na stronie Pochodzenie nazwisk. Możesz też zadać pytanie na Tablicy ogłoszeń.

Dlaczego nie ma opisu mojego nazwiska?
Nazwiska pojawiają się w miarę wyrażania zainteresowania danym nazwiskiem. Zbierz posiadane informacje i prześlij je do Redakcji to zostaną opracowane i zamieszczone w serwisie co pozwoli nawiązać więcej kontaktów i uzyskać nowe informacje.