Domowy biznes bez wychodzenia z domu

249
biznes

W różnych sytuacjach życiowych potrzebujemy pomysłów na biznes bez wychodzenia z domu, który możemy prowadzić uzyskują dodatkowy, a nawet podstawowy dochód.

Biznes bez wychodzenia z domu – dla kogo?

Biznes, czyli zarabianie w domu zwykle jest związane z zarabianiem przez internet, ale nie zawsze. Zwykle chodzi o brak możliwości albo przemieszczania się albo brak mozliwości wygospodarowania czasu na cały etat. Jest to opcja poszukiwana przez:

  • matki zajmujące się małymi dziećmi,
  • osoby prowadzące gospodarstwo rolne,
  • osoby będące inwalidami (niepełnosprawne),
  • chcących dorobić oprócz podstawowego etatu,
  • młodzież szkolną i studentów,
  • bezrobotnych,
  • osoby z zaburzeniami socjalnymi unikające bezpośrednich kontaktów z innymi ludźmi,
  • osoby aytystyczne.

W innym artykule opisalismy dość szczegółowo biznes dla mamy z dzieckiem polegający na opiece nad dziećmi z zarysowaniem kierunków rozwoju tego biznesu aż po prywatne przedszkole. Tutaj przedstawiamy kolejne pomysły do rozważenia.

Pomysły na biznes bez wychodzenia z domu

Przedstawiamy pomysły, które nie wymagają wychodzenia z domu a nawet przyjmowania klientów w domu czy mieszkaniu. Nie wymagają też magazynu ani większych inwestycji. Można je zacząć praktycznie od zera i od zaraz. Zakłądamy tutaj, że mając małe dziecko nie możesz prowadzić rozmów telefonicznych i być dostępna w każdej chwili, proponujemy dodatkowe aktywności które można prowadzić np. w czasie snu dziecka.

1. Przechowalnia dla małych zwierząt domowych

Problemem osób wyjeżdżających w delegacje lub na urlopy jest często konieczność wyprowadzania czy karmienia zwierząt domowych. Możesz zatem zaoferować opiekę nad małymi zwierzętami domowymi. Małe akwarium ze złotą rybką, chomik, klatka z ptakami, kot czy mały pies możesz łatwo przyjąc pod opiekę nawet długoterminową. Do tego wystarczy każde mieszkanie, nawet małe. Zorientuj się czy w okolicy są takie usługi oferowane oraz jakie stawki są na rynku.

2. Tłumaczenia tekstów

Jeżeli posiadasz znajomość języków obcych możesz nawiązac współpracę z biurami tłumaczeń online. Będziesz dostawać od nich zlecenia przez internet, otrzymane teksty oraz tłumaczenia również przesyłąsz przez internet. Bardzo dobra forma wykorzystania wolnego czasu. Biura często współpracują na zasadach umowy zlecenia, nie musisz mieć założonej działalności gospodarczej.

3. Zarządzanie profilami społecznościowymi

Jeżeli znasz trochę serwisy społecznościowe takie jak instagram czy facebook, to poszukaj w księgarni lub internecie książkę na temat obecności firm w serwisach społecznościowych, poczytaj w internecie jak prowadzić profesjonalnie firmową stronę społecznościową (tzw. fanpage). Gdy poznasz zasady profesjonalnego prowadzenia stron możesz zaproponowac swoje usługi w tym zakresie znajomym prowadzącym własne firmy czy też firmom znalezionym w internecie a nie posiadających dobrze prowadzonych profili. Koszt prowadzenia profilu zaczyna się od 150 zł miesięcznie, możesz liczyć na ok. 500 zł za profil gdy będziesz mogłą pochwalić się dokonaniami. Gdy uzyskasz sukces w postaci dużej oglądalności prowadzonego przez siebie serwisu możesz liczyć na stawki ponad 1000 zł. Najczęściej obce firmy żądają wystawiania faktur, zacznij od znajomych mogących wypłacić Ci wynagrodzenia „na ręką” lub na umowę zlecenie.

4. Pisanie tekstów, copywriting

Temat bardzo podobny do prowadzenia p[rofili społecznościowych, polega na pisaniu artykułów SEO. Sa to artykuły zawierające minimum 300 wyrazów, zawierające tekst w którym występują tzw. słowa i frazy kluczowe, na które klient chce pozycjonować się. W treść artykułu wplatany jest jeden (do trzech) link prowadzący do strony docelowej klienta.

5. Zdalny księgowy

Znając podstawy rachunkowości/księgowości możesz nawiązać współpracę z biurami rachunkowymi online. Biura te udostępnią Ci system do księgowania, w którytm będziesz na podstawie skanów dokumentów wprowadzać dane do systemu. Być może biura będą wymagać ukończenia kursu rachunkowości, więc rozważ tę możliwość.