Domowy biznes dla mamy z dzieckiem

337
biznes

Domowy biznes dla mamy z dzieckiem to rozwiązanie poszukiwane przez osoby mające czas lub pragnące pogodzić domowe obowiązki z praca, nie wychodząc z domu. Mama z małym dzieckiem lub małymi dziećmi często dla dobra swoich dzieci, aby zapewnić im najwięcej miłości i czułości i zadbać o ich rozwój wybiera zamiast pracy pozostanie w domu z dziećmi.

Domowy biznes dla mamy – opieka nad dziećmi

Pierwszym, nasuwającym się na myśl biznesem jest opieka nad dziećmi. Jeżeli tylko warunki mieszkaniowe na to pozwalają możesz zaoferować innym rodzicom opiekę nad ich dziećmi.

Zalety biznesu opieki nad dziećmi:

  • Jesteś mamą, więc wiesz, jak zajmować się dziećmi od poczęcia.
  • Może to być opieka całodniowa.
  • Możesz oferować opiekę całodobową.

Możesz zacząć od oferowania opieki weekendowej – dasz szansę innym rodzicom na odpoczęcie lub wyjazd weekendowy lub nawet urlopowy. Takie sporadyczne usługi można uznać za pomoc znajomym i nie zakładać działalności gospodarczej.

Jak przygotować się do prowadzenia opieki nad dziećmi?

Przemyśl swoją sytuację i mozliwości. Zrób to pod kątem klienta tak, aby efekty przemyśleń mogły być przez Ciebie użyte jako elementy oferty, wskazując na jej atrakcyjność:

  • Oceń jak wieloma dodatkowymi dziećmi (oprócz swoich) jesteś w stanie dobrze zająć się.
  • Oceń w jakim wieku dziećmi chcesz zajmować się.
  • Oceń wymagane inwestycje w mieszkaniu: wykładzina w pokoju zabaw (z kosztem jej czyszczenia i wymiany), łóżeczka do spania (gdy chcesz zajmować się malutkimi dziećmi) lub łóżeczka do leżakowania, dodatkowe zabawki. Konieczna może okazać się kuchenka mikrofalowa do szybkiego podgrzewania potraw. Ze względu na fakt, że dzieci często mają uczulenia pokarmowe oceń ile dodatkowych naczyń i pojemników na żywność potrzebujesz.
  • Oceń z iloma dziećmi możesz wyjść na spacer. Jeżeli masz jedno dziecko w wózku to jeżeli chcesz zaoferować opiekę nad dzieckiem „wózkowym”, rozważ zakup wózka dla bliźniaków, aby dodatkowe dziecko móc wyprowadzić na spacer w jednym wózku. Zastanów się, gdzie ustawić wózek w którym przyjedzie dziecko klienta.
  • Oceń atrakcje w Twojej okolicy – place zabaw, parki – które mogą okazać się atrakcyjne dla klienta.
  • Oceń, czy zwierzęta domowe jakie posiadasz będą zaakceptowane przez klienta (zwykle nie są akceptowane).
  • Zastanów się, czy Twoja znajomość języka obcego pozwala na jego naukę dla Twoich podopiecznych. Może to być Twoja przewaga konkurencyjna – nauka języka dla dzieci w cenie opieki.

Poszukaj w okolicy lekarza dziecięcego, który byłby gotowy do przyjazdu na domową wizytę do Twoich podopiecznych. Gdy dziecko zachoruje lub nawet tylko gorzej poczuje się, jego rodzice chętnie zgodzą się na płatną konsultację lekarską.

Miej zawsze telefon pod reką, najlepiej w zawieszanym na szyi etui. Podobne etui stosowano do przechowywania paszportów podczas wycieczek. To zapewni Ci telefon zawsze przy sobie.

Jak zacząć domowy biznes opieki nad dziećmi?

Zacznij od darmowego zaproponowania znajomym lub rodzinie zaopiekowania się ich dziećmi. To będzie dobry trening. Zyskasz doświadczenie ale również pierwsze referencje. Twoi znajomi poinformują innych o możliwości oddania swoich pociech pod Twoją opiekę. Polecenie to najlepsza forma pozyskania klientów. Następnie zacznij zamieszczać bezpłatne ogłoszenia w portalach ogłoszeniowych i wywieś ogłoszenia na tablicach w blokach.

Perspektywy rozwoju

Gdy spodoba Ci się opieka nad dziećmi możesz rozważyć założenie prywatnego przedszkola. Możesz wynająć mieszkanie lub dom na ten cel i zatrudnić pomoc do gotowania i karmienia oraz prania, z czasem inne opiekunki. Gdy zaczniesz traktowac nowe zajęcie poważnie, załóż działalność gospodarczą aby zalegalizować swoje przychody. Domowy biznes dla mamy z dzieckiem w postaci opieki nad dziećmi może być strzałem w dziesiątkę!