Magiczne Drzewo i jego historie

90
magiczne drzewo

Pod koniec trzydniowej burzy piorun uderzył w olbrzymi stary dąb rosnący na wzgórzu. Pęknięte drzewo runęło na ziemię. Od upadku drzewa zadrżała cała dolina. To nie był zwyczajny dąb, to było Magiczne Drzewo. Lecz dopiero teraz jego magia zaczęła objawiać się w niespodziewany sposób…

Magiczne Drzewo – książki i filmy

Cykl filmów i książek fantasy Magiczne Drzewo kierowany jest do dzieci i młodszej młodzieży. Twórcą filmowym, reżyserem i scenarzystą oraz autorem książek jest Andrzej Maleszka. W każdym z odcinków, podobnie jak w każdej z książek, Andrzej Maleszka opowiada o jakimś przedmiocie wykonanym z magicznego drzewa. Przedmioty te posiadają zdumiewające własności zaskakujące ich posiadaczy. Przypadkowo trafiając w ręce dzieci, stają się źródłem nieprawdopodobnych i fascynujących przygód. Historie czasami wydają się bez wyjścia, jednak magiczne właściwości przedmiotów – nie bez pewnych problemów z ich okiełznaniem przez dzieci – zapewniają zawsze szczęśliwe zakończenia. Magiczne Drzewo jest tutaj tylko pretekstem do wciągających opowieści o rodzinie, przyjaźni i dziecięcych problemach. Sukcesem tej serii jest zapierająca dech w piersi wartka akcja utrzymująca tak widza, jak i czytelnika w ciągłym napięciu.

Fantastyczna przygoda filmowa

Historia Magicznego Drzewa została przedstawiona dzieciom i młodzieży w serialu fabularnym. Serial został wyprodukowany w latach 2003–2008 i składa się z 10 odcinków. Swoją premierę serial miał 10 kwietnia 2004 roku i odniósł duży sukces. Filmy z serialu otrzymały szereg nagród: Chicago (Międzynarodowy Festiwal Filmów dla Dzieci) – I Nagroda Jury w kategorii: film telewizyjny, Hugo Television Awards – Srebrny Hugo, Schwinge (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dziecięcych) – Grand Prix, Płowdiw (Międzynarodowy Festiwal Telewizyjny) – „Srebrna Szkatułka” – Srebrne Grand Prix oraz około dziesięciu innych. Najcenniejszą nagrodą jest telewizyjny Oskar, czyli International Emmy w kategorii: Children & Young People (2007). Film wszedł do kin w Polsce 18 września 2009 roku.

Seria wydawnicza Magiczne Drzewo

Po sukcesie filmowym 26 sierpnia 2009 roku miała miejsce premiera powieści, pierwszego tomu cyklu pod tytułem: Magiczne drzewo. Opowieść I. „Czerwone krzesło”. Tytuły kolejnych tomów to: „Tajemnica mostu”, „Olbrzym”, „Pojedynek”, „Gra”, „Cień Smoka”, „Świat Ogromnych”, „Porwanie”, „Inwazja”, „Berło”, „Czas robotów”, „Pióro T-Rexa”, „Geniusz”. Magiczne Drzewo książki znajdują się w ciągłej sprzedaży w zestawach 4 lub 6 tomów. Są dostępne również pojedyncze tomy, co pozwala na uzupełnienie kolekcji.

Seria wydawnicza Bohaterowie Magicznego Drzewa

Po serii Magicznego Drzewa światło dzienne ujrzała nowa seria książek: Bohaterowie Magicznego Drzewa. Seria ta jest wydawana od 2019 roku. Ukazały się już dwie powieści: „Porwanie” oraz „Stwór” utrzymane w tym samym klimacie fantasy. 

Artykuł sponsorowany