Niemcy – księgi metrykalne

Główna Tablice ogłoszeń Indeksy Niemcy – księgi metrykalne

Lista 1 ogłoszeń (z 1 łącznie)
 • Autor
  Odp.
 • #9340
  Artur Ornatowski
  Participant

  Metryki niemieckie:

  landesarchiv-berlin.de -> Familienforshung

  Księgi z Standesamt I Berlin z dawnych niemieckich prowincji Rzeszy w bardzo dużej części zostały przekazane do Landesarchiv w Berlinie LAB. Przekazano te, gdzie okres ochronny minął (w Niemczech odpowiednio 110 dla urodzeń, dla małżeństw/zgonów cezurę ustawiono na 1944/45 roku). Pozostałe są traktowane nadal jako depozyt StA.

  W przypadku ksiąg urodzeń i chrztów wykraczających (młodszych niż) 1909 roku nie ma możliwości żeby coś było online. Podobnie jest w systemach udostępniania zbiorów w Ewang. Archiwum na Kreuzbergu np. przez system archion, a na miejscu mikrofisze opatrzone symbolem gesperrt wyraznie opieraja sie na tej cezurze. W przypadku aktów sc z okresu ochronnego należy złożyć wniosek, albo do Landesarchiv albo Standesamt I (proponuje do tego pierwszego, oni to wysla najwyzej wedle kompetencji). Bezpośrednio nie ma dostępu, należy podać osobę, którą sie szuka, rok urodzenia, zawarcia małżeństwa lub zgonu i Landesarchiv to wyszuka.

  W przypadku dwóch zespołów z Prus Wchodnich trafiły one już wprawdzie do LAB, ale np. skorowidze alfabetyczne i część tzw. familienbuchów ciągle znajduja sie w zbiorach urzędu przy Ruckerstraße.

  ancestry.de

  Większość ksiąg stanu cywilnego z berlinskiego Landesarchiv (np. urodzenia do 1905 roku) została zdigitalizowana i jest dostępna np. na Ancestry.de. Pierwszy miesiąc abonamentu kosztuje 1,99 Eur, kolejny miesiąc 9,99 Eur.

  archion.de

  Zasoby ewangelickie.

  https://data.matricula-online.eu/en/bestande/

  Zasoby katolickie.

   

  Inne źródła danych genealogicznych:

  compgen.de

  To przeszukasz różnorodne zasoby.

  genealogy.net -> meta.genealogy.net

  meta.genealogy.net to strona wyszukiwarki różnych zasobów głównego serwisu genealogy.net pod adresem ortsfamilienbuecher.de – jeden serwis, dwa adresy. Księgi parafialne są dostępne pod menu: Kirchenbücher -> wybierz Miejscowość -> Gesamtliste der Familiennamen -> wybierz literę początkową nazwiska.

  Dokumenty z Standesamt (Urząd Stanu Cywilnego):

  W Niemczech wolny dostęp do metryk urodzeń jest możliwy dopiero po 110 latach, małżeństw po 80, a zgonów po 30 latach. Można zamówić odpis w USC (Standesamt).
  Link do formularza on-line do metryk urodzenia:
  https://urkunden.govconnect.de/xsta/stadt-hameln/geburtsurkunde

  Indeksy:
  https://namensindex.org/standesaemter.php

Lista 1 ogłoszeń (z 1 łącznie)
 • Musisz zalogować się aby odpowiedzieć na to ogłoszenie.
11,060FaniLubię
57ObserwującyObserwuj