Stobnicki

Główna Tablice ogłoszeń Szukam Stobnicki

Lista 2 ogłoszeń - od 1 do z 2 łącznie)
 • Autor
  Odp.
 • #4440

  Nazywam się Marian Kazimierz Stobnicki ur.16.11.1947 w Rozwadowie (obecnie dzielnica Stalowej Woli) Ojciec Stefan Stobnicki, matka Janina z domu Stanisławska. Mój dziadek Kazimierz Stobnicki , babcia Aniela (Angella w metryce) z domu Krupczak. Mój pradziadek Jan leży na cmentarzu w Dębicy wraz z prababką Katarzyną z domu Iskrowicz. Wiem o jego braciach i siostrach część rodziny (po jego bracie Piotrze) mieszka w USA w Fairport i Oswego.

  Szukam prapradziadków po „mieczu” Stobnickich czyli przodków mojego pradziadka Jana Stobnickiego.Załączam dane (drzewka) które udało mi się zebrać.Niektóre dane mogą być nieprecyzyjne.

  Z pozdrowieniami dla wszystkich nieznanych mi krewnych

  -Marian Stobnicki.

  #4443
  Artur Ornatowski
  Participant

  W 2004 roku otrzymałem wiadomość z adresu tropik69@poczta.fm o Stobnickich – może będzie pomocna. Niestety, nadawca nie podał swojego imienia i nazwiska ale może podany adres jest aktualny. Oto wiadomość:

  Poszukuję przodków, a właściwe wszystkich Stobnickich, którzy wywodzą się z rejonów Dębicy, Sepnicy, Grabiny, Brzeźnicy, Bobrowej, Zawady, Straszęcina, Kawęczyna (rejony Kolbuszowej i Tarnowa) – to miejscowości skąd pochodzą moi antenaci. Próbuję ustalić powiązania rodzinne do najmłodszego pokolenia włącznie wszystkich osób, które noszą to nazwisko, lub powiązane są rodzinnie. Dlatego bardzo proszę osoby o tym nazwisku o kontakt, i podzielenie się ze mną wiadomościami na temat swych protoplastów. Na terenie kraju żyje sporo osób, których najbliższe pokrewieństwo ze mną wywodzi się od Kazimierza STOBNICKI ur. 2 lutego 1871r. w. m. Sepnica, zmarłego 6 lipca 1952r. w Rozwadowie, żonatego z Anielą KRUPCZAK ur. 14 listopada 1881r. w Tarnowie, zmarłą 27 października 1969r. w Rozwadowie, którzy zamieszkiwali w Rozwadowie nad Sanem obecnie woj. rzeszowskie, powiat Stalowa Wola. Rodzicami Kazimierza byli Jan Stobnicki i Katarzyna Iskrowicz, zaś bratem Jana był Piotr Stobnicki żonaty z Jadwigą Kubat. Zwracam się do potomstwa (dzieci Kazimierza i Anieli): Jana Stobnickiego, Maryli Gury, Bronisławy Pateny ( z I małżeństwa Łasica), Józefa Stobnickiego, – z którymi nigdy nie miałem osobistego kontaktu o przekazanie posiadanych informacji, ponieważ sam dysponując wieloma danymi rodzinnych powiązań z dawniejszego okresu, chciałbym uzupełnić luki w miejscach brakujących powiązań, a następnie podzielić się informacjami z zainteresowanymi.

Lista 2 ogłoszeń - od 1 do z 2 łącznie)
 • Musisz zalogować się aby odpowiedzieć na to ogłoszenie.