Łotwa

 • This topic is empty.
Lista 1 ogłoszeń (z 1 łącznie)
 • Autor
  Odp.
 • #9905
  Artur Ornatowski
  Participant

  Łotwa

  Archiwa – skany ksiąg parafialnych są dostępne po zarejestrowaniu się na stronie: raduraksti.arhivi.lv (poprzedni adres http://www.lvva-raduraksti.lv już nie działa) Zarejestruj się i przeglądaj zasoby, wiele kolekcji zbiorów. Brakujące dokumenty są dostępne na miejscu w Rydze. Część starszych archiwaliów jest przechowywana w Mińsku ale nie jest dostępna. Z kolei część archiwaliów z terenów Litwy, zwłaszcza dotycząca szlachty, jest dostępna w St. Petersburgu.

  Zbiór skanów został zindeksowany a baza indeksów jest dostępna na stronie https://soshial.net/raduraksti/
  Baza danych zawiera miliony zapisów metrykalnych narodzin/chrztów, małżeństw i zgonów z lat 1790 – 1909 z terytorium współczesnej Łotwy – dawnych Inflant: Kurlandii, Semigalii, Liwlandii (Inflant Szwedzkich) i Łatgalii (Inflant Polskich). Stworzenie tej bazy możliwe stało się dzięki Łotewskiemu Państwowemu Archiwum Historycznemu, które w roku 2007 zdigitalizowało swój zbiór metrykalny.
  Dziesiątki wolontariuszy w ciągu dziesięciu lat skrupulatnie tworzyło imienny spis przodków wymienionych w tych metrykach. Wszystkie dane zamieszczone na stronie niekomercyjnego projektu dostępne są bez ograniczeń i bez natrętnych reklam, dla wszystkich badaczy rodzinnej genealogii.

  USC – każdy obywatel Łotwy może wystąpić o akta osoby nawet niespokrewnionej. Koszt około 5 euro za akt zgonu lub ślubu.

  Wyszukiwarka grobów (Łotwa i Estonia):
  https://www.cemety.lv/

Lista 1 ogłoszeń (z 1 łącznie)
 • Musisz zalogować się aby odpowiedzieć na to ogłoszenie.