XXIV Targi Wydawców Katolickich

646
targi wydawców katolickich

XXIV Targi Wydawców Katolickich to cykliczne, coroczne wydarzenie na rynku wydawniczym. Uzupełnieniem targów jest FENIKS 2018 – nagroda Stowarzyszenia Wydawców Katolickich.

XXIV Targi Wydawców Katolickich

W dniach od 12 do 15 kwietnia 2018 r. odbędą się w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim, Plac Zamkowy 4, Warszawa, XXIV Targi Wydawców Katolickich. Lokalizacja – Arkady Kubickiego – to miejsce znajdujące się w centrum Stolicy, w którym organizowanych jest wiele ekspozycji targowych, wystawienniczych, kulturalnych. Poprzednie edycje naszych Targów ukazały, że to dobre miejsce dla tej rozwijającej się imprezy targowej.

Tegoroczne Targi odbywać się będą w tradycyjnym terminie tzn. przed 2. Niedzielą po Wielkanocny. Targi – Święto Dobrej Książki – mają oprócz prezentacji dorobku pisanego również trzy główne cele:

  • realizację hasła Roku Duszpasterskiego Duch, który umacnia miłość. Rok I: Odkrywanie Osoby i darów Ducha Świętego;
  • uświetnienie Jubileuszu 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. „Odzyskanie niepodległości dokonało się poprzez walkę pełną poświęcenia i bohaterstwa nie tylko na polach bitew, ale i w codziennych zmaganiach o zachowanie duchowej i materialnej substancji narodowej oraz w codziennym trwaniu polskich rodzin„.
  • włączenie się w Rok Świętego Stanisława Kostki.

Organizatorzy zachęcają do prezentacji książek ale również do organizowania podczas targów spotkań z autorami, promocji, przybliżenia samych wydawnictw i ich produktów. Do użytku wystawców zostaną oddane sale spotkań autorskich, prezentacji, debat czy promocji w salach Zamku Królewskiego oraz pobliżu Arkad Kubickiego, w przygotowanym namiocie. Intencją organizatora jest, aby impreza z natury targowa stała się imprezą kulturalną z różnorodnymi wydarzeniami towarzyszącymi.

FENIKS 2018

Wydawcy są proszeni o zgłaszanie swoich publikacji wydanych w roku 2017 do XX edycji Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2018.

Wszelkie formularze zgłoszeniowe i informacje na temat Nagrody jak i Targów są na bieżąco zamieszczane na naszej stronie internetowej www.swk.pl.