Wysocki

Główna Tablice ogłoszeń Szukam Wysocki

Lista 2 ogłoszeń - od 1 do z 2 łącznie)
 • Autor
  Odp.
 • #6264
  Jarosław Wysocki
  Participant

  Jestem na etapie tworzenia drzewa rodziny. Mam trochę utrudnioną sytuacje,ponieważ mieszkam w Niemczech,staram się dowiedzieć jak najwięcej przez internet.
  Przeszukuje różne bazy,piszę do archiwum…
  Teraz postanowiłem zapytać na forum,może znajdą się krewni.
  Teraz trochę o mojej rodzinie.
  Nazywam się Jarosław Wysocki,urodziłem się we Włocławku.Mój ojciec Grzegorz Wysocki,urodził się w Fabiankach.Miał trzy siostry Danutę,Bożenę-Bogumiłę oraz Halinę.
  Dziadek Apolinary Wysocki urodził się około 1910 r.(niestety nie wiem jeszcze gdzie,dowiem się jak będę w Polsce),zmarł około 1964 roku.Pochowany jest na cmentarzu w Szpetalu Górnym.Rodzeństwo dziadka to;Kazimierz,Dominik,Józef,Czesława,Zygmunt,Apolonia,Feliks oraz Henryk.
  Nie są,to jeszcze informacje potwierdzone w 100% ale najprawdopodobniej dziadek,pochodził z miejscowości Siecień koło Płocka a jego rodzicami byli Władysław Wysocki oraz Marianna Wysocka z domu Kacprzak.
  Teraz trochę o babci,nazywała się Janina Wysocka z domu Sztuczka.Urodziła się około 1919 roku,zmarła w 1990 r.Babcia pracował w Urzędzie Gminy Fabianki.Jej rodzice to Franciszek oraz Weronika Sztuczka.Zarówno babcia jak i pradziadkowie,pochowani są na cmentarzu w miejscowości Szpetal Górny.
  Wiem,że pradziadek Franciszek,był leśniczym,najprawdopodobniej w miejscowości Łanięta.Służył także w Armii Carskiej.

  Moja mama,Małgorzata Wysocka z domu Korda,urodziła się w Brzesku koło Krakowa.Ma dwie siostry,Antoninę i Wandę oraz dwóch braci,Jerzego i Janusza.Dziadek Tadeusz Korda urodził się 2 kwietnia 1923 roku.Jego rodzeństwo to:Edmund,Antoni,Stanisław,Aleksander,Jan oraz Maria Korda. Rodzice dziadka to Franciszek Korda i Weronika Korda z domu Bieda.Wiem,że dziadek pochodził z Poręby Spytkowskiej.Pracował w Browarze Okocim.
  Babcia Elżbieta Korda z domu Rakowska urodziła się w 11 czerwca 1921 roku.Miała brata Romana Rakowskiego,który jest komandorem w stanie spoczynku.Mieszka w Gdańsku.Babcia pochodziła najprawdopodobniej z Tymowej w gminie Czchów.Podobno pracowała u jakiegoś Barona w Okocimiu.
  Mama babci to Rozalia Rakowska urodzona 15 czerwca 1886 roku.O ojcu babci nic nie wiem.
  Dziadkowie pochowani są na cmentarzu w Brzesku.

  To wszystkie informacje,jakie udało mi się na razie zebrać.
  Jeżeli ktoś wie coś na temat mych rodzin,proszę o kontakt.

  Pozdrawiam

  Jarosław Wysocki

  #9027
  wiesław tomczak
  Participant
Lista 2 ogłoszeń - od 1 do z 2 łącznie)
 • Musisz zalogować się aby odpowiedzieć na to ogłoszenie.