Winniewicz

Główna Tablice ogłoszeń Szukam Winniewicz

Lista 1 ogłoszeń (z 1 łącznie)
 • Autor
  Odp.
 • #5600

  Nazwiska: Winniewicz,Flisiak,Kotecki,Nowicki
  Miejsca: Września i okolice,Chocicza,Szlachcin,Winna Góra,Węgierskie,okolice Środy Wielkopolskiej

  Witam
  Poszukuję wszelkich informacji na temat potomków Piotra Winniewicza z okolic Wrześni. Piotr Winniewicz (pochodził najprawdopodobniej ze Szlachcina lub okolic) ożenił się w 1888 roku z Antoniną Flisiak w parafii w Winnej Górze.W roku 1889 urodziła im się syn Kazimierz,potem w kolejnych latach Józefa (14 luty 1890),a rok później Teofila (9 luty 1891).Wszyscy urodzili się we wsi Chocicza powat Środa Wielkopolska.
  Najprawdopodobniej gdy dziewczynki miały po kilka lat,zmarła im matka (w miejscowości Węgierskie par.Czerlejno).Siostry na wiele lat zostały rozdzielone.Józefa została z ojcem,zaś Teofilą zajmowała się rodzina matki.Józefa wyszła za mąż w roku 1911 za Stanisława Koteckiego,natomiast Teofila rok wcześniej za Antoniego Nowickiego.Piotr Winniewicz ożenił się po raz drugi.Z drugą żoną miał syna Piotra (prawdopodobnie miał więcej dzieci) i wyjechał do Niemiec,gdzie słuch po nim zaginął.Teofila i Józefa wraz ze swoimi rodzinami zamieszkały w Wrześni.Józefa w latach 20-tych przeniosła się do Bydgoszczy.Następnie siostry spodkały się dopiero na starość.

  Być może Piotr miał brata Edwarda Winniewicza,żonatego z Marianną Matysiak.Również zamieszkiwali w Chociczy powiat Środa Wlkp

  Proszę o kontakt!!!

Lista 1 ogłoszeń (z 1 łącznie)
 • Musisz zalogować się aby odpowiedzieć na to ogłoszenie.