Tatyana Szewczenko

Główna Tablice ogłoszeń Szukam Tatyana Szewczenko

Lista 1 ogłoszeń (z 1 łącznie)
 • Autor
  Odp.
 • #6444

  Jestem swoich polskich korzeni. Niewiele jest informacji, które usłyszałem od teraz żyjącego stryja. Proszę, pomóż mi zrozumieć! Pracowała z dokumentów znajdujących się w archiwum Odessy, ale od mojej prababci na religii katolickiej, powiedziano mi, aby poprosić o informacje w archiwach Kościoła katolickiego.
     Mój pradziadek Fedot Krivda(Krivda Fedot) został wysłany do Polski, do służby wojskowej (on pisał jego właściciela, który posiadał ziemie wsi dzielnicy płaskim Odessa Oblast Balta dzisiaj) (płaski Odeskaja dzis dzielnica Balta). Z Polski przywiózł żonę – Bracławia (Bracławia) Marina (Bracławia Maria) (moja prababcia), mniej więcej w roku 1886, 1887 (gdzie mieszkała w Polsce nie jest mi znane). Potem były inne sposoby, myślę, że pradziadek nie potrafił nezaklyuchiv kobieta ze swoim małżeństwie. Że małżeństwo powinno być informacyjnego w Polsce.
     Ich dzieci urodziły się:
  Krivda Alexander (Krivda Alexander) – najstarsza, urodził się w 1891 roku – to moja babcia (matka ojca); żonaty Piotr Tkaczuk – mój dziadek;
  Krivda Stepan (Krivda Stepan)
  Krivda Jacob (Krivda James) (1902 ur.);
  Krivda Daria (Krivda Daria);
  Krivda Irina (Krivda Irina),
  Niesprawiedliwość Gorpina (Krivda Gorpina) (ur 1910).,
  Niesprawiedliwość Xenia (Krivda Xenia) (1913 ur.).

     Według opowieści – że coś się w rodzinie, czy przyczyną rewolucji było 1917 (mieli ziemię i został zabrany (I spojrzał w wywłaszczeni – nie ma informacji)), moja babcia poszła do Polski i nie wrócił, nie wolno było Ukraina. Aż do 1834 roku był to hrabstwo w prowincji Tiraspol Chersoniu (Powiat Tiraspol Prowincji Chersoniu), religię – katolicyzm.
  Wszedłem z. Płaski powiat Balta regionu Odessa (płaski Odeskaja Today dzielnica Balta), są dostępne w miejscowości rady książki ekonomicznej, gdzie Tkaczuk rodziny Krivda (Tkaczuk) naprawdę żył i miał działkę. Book Early do 1900, nie zostały zachowane, ponieważ spalony, spalony, a Kościół katolicki. Jednak nie jest to muzeum we wsi, a teraz wiem na pewno, że mieszkanie należało do wsi terytorium Podolski powiatu, w czasach mojej prababci mieszkających tam Bracławia Marini (Bracławia Maria).
     We wsi babcią mieszka płaski, który przez 94 lat, pamięta i przyjaźnił się z rodziną Krivda Fedota ((Krivda Fedot) (mój pradziadek, jego żona Bracławia Marina (Bracławia Maria). W Polsce, które zostały lub mogą mieć krewnych, więc chcę, aby potwierdzić pochodzenie polskie . HELP !!! ojciec – Ivan Tkaczuk (Tkachuk Ivan), mieszkał i studiował we wsi do 1950 roku, potem mieszkał w Odessie.
     Błagam reagować na tych, którzy mogą nie słyszałem podobną historię w rodzinie lub ma fotografię; archiwalne dokumenty, które są tylko w polskich archiwach, potwierdzające polskie pochodzenie mojej prababci Bracławia (Bracławia) Marini (Bracławia Maria):
  1. Rekord metryka o małżeństwie Bracławia Marini (Bracławia Maria) (dokładnie tak, jak go nazywano) oraz Krivda Fedota (drugie imię, nie wiem);
  2. Kabina z Bracławia (Krivda) Marini (Bracławia (Krivda) Maria) (Kościół katolicki na Ukrainie. Płaska prowincji Podolski County? Chersoniu, ta sama wiara, powiat parafia Ploskovskoy Chersoniu diecezji (jak zapisano w dokumentach Archiwum Odessa) (s. Plaški Podolski Powiat Prowincji Chersoniu, ta sama wiara, powiat parafia Ploskovskoy Chersoniu diecezji) ?;
  3. Kościół może mieć zapis narodzin mojej babki Alexander Fedotovna bezprawiu (1891 rok urodzenia) (Krivda Alexander Fedotovna) i metryka powinien być zapis, który pierwotnie matka przybyła z jej religią;
  4. Informacje mogą być tam w metryki z innymi dziećmi;
  5. Krivda Marina (Bracławia (Krivda) Maria) (opuścił Ukrainę około 1917, mam nadzieję, że nie jest tajemnicą, powinny być rejestrowane na przejściu granicznym;
  6. Przepraszam, mogę tak wiele pytań, ale muszę ustalić zależność między Bracławia (Krivda) Marina (Bracławia (Krivda) Maria), córką fałsz ((Tkaczuk) Alexandra (babka) (Krivda (Tkaczuk) Alexandra) i Tkaczuk Iwan Pietrowicz (ojciec) (Tkachuk Ivan).

      Dziękuję z całego serca, niech Bóg nam pomóc w naszych poszukiwaniach. Z poważaniem, Shevchenko (Tkaczuk) Tatiana (Szewczenko (Tkaczuk)
  Mój adres email: shievchienko-tatiana@mail.ru~~V Mój telefon: 0674818564

Lista 1 ogłoszeń (z 1 łącznie)
 • Musisz zalogować się aby odpowiedzieć na to ogłoszenie.