poszukiwany herb

Główna Tablice ogłoszeń Szukam poszukiwany herb

Lista 1 ogłoszeń (z 1 łącznie)
 • Autor
  Odp.
 • #10754
  Krzysztof Sabian
  Participant

  Dzień dobry.
  Poszukuję informacji o następujących herbach, wersjach herbu?:

  – tarcza o polu błękitnym sześć gwiazd złotych ułożonych w dwie poziome linie (najprawdopodobniej sześcioramienne) . Klejnot: hełm w koronie i trzy pióra strusie w wachlarz.
  – tarcza podzielona w słup. Lewa strona tarczy błękitna z sześcioma złotymi gwiazdami ułożonymi w dwóch poziomych rzędach (j.w., ale chyba błąd, w pionowych rzędach?), prawa czerwona z czarnym krzyżem maltańskim/ kawalerskim. Klejnot: hełm w koronie i trzy pawie pióra w wachlarz.
  – tarcza podzielona w słup. Lewa strona tarczy błękitna z sześcioma złotymi gwiazdami ułożonymi w dwóch poziomych rzędach (j.w.), prawa czerwona ze złotym krzyżem (typ nieznany). Klejnot: hełm ze złotą koroną i płaszczem w kolorach tarczy (niebiesko-czerwonym) – (najprawdopodobniej chodzi o labry). Na hełmie orzeł przedni z rozpostartymi skrzydłami, trzymający czerwony sztandar ze złotym krzyżem.

  Są to najprawdopodobniej herby własne z okolic Pomorza, Prus. Później na Mazowszu. Mogą pojawiać się od przełomu XV i XVI. Być może jakaś wariacja herbu Leliwa lub Jutrzenka.
  Opisy z dokumentów. Sam nic nie znalazłem. Nawet nie wiem czy są zgodne z wytycznymi heraldycznymi. Każda informacja się przyda.
  Dziękuję!

Lista 1 ogłoszeń (z 1 łącznie)
 • Musisz zalogować się aby odpowiedzieć na to ogłoszenie.