Kuszel

Lista 3 ogłoszeń - od 1 do z 3 łącznie)
 • Autor
  Odp.
 • #2410
  Radosław Kuszel
  Participant

  Nazywam się Radosław Hubert Kuszel. Ja urodziłem się w Suwałkach 19,12,1971
  jako syn Zygmunta i Mirosławy Kuszel. Zygmunt ur.10,07,1947 w Suwałkach jest synem Władysława i Janiny Kuszel. Władysław urodził się w Tomsku w 1904 jako syn Józefa i Anny Kuszel.Wcześniej rodzina została wywieziona z Polesia po Powstaniu Styczniowym. Do Polski wrócił Józef Kuszel z synem i córkami, Anna zginęła w Tomsku. Józef żył i umarł w Grodnie. Tam też jest pochowany.Władysław wstąpił dowojska i następnie jako porucznik 41pp z Suwałk bronił Grodna w 1939.Potem walczył w Augustowskim Obwodzie AK.

  Jeśli znajdzie się ktoś, kto wie cokolwiek na temat historii mojej rodziny na Polesiu bardzo proszę o kontakt. Ja ze swej strony dysponuję materiałami
  archiwalnymi, których kopie będę mógł przeslać, jeśli ktoś dojdzie do wniosku,że mogłoby to choć trochę wzbogacić wiedzę o historii naszego regionu.

  #6457
  Władysław Kuszel
  Participant

  Witam nazywam się tak jak „Twój” pradziadek – Władysław Kuszel. Z tatą chyba spotkaliśmy się raz w Suwałkach. Moje korzenie na Białorusi w parafii Wołkołata. Od roku jestem na emeryturze i chyba wezmę się za historię rodziny. Przepraszam za formę z jaką zwracam się do Ciebie , mam syna w Twoim wieku którego historia rodziny nie interesuje. Pozdrawiam z koszalińskiego – wujek Władysław Kuszel

  #10011
  Vit Vigryn
  Participant

  Opracowuję materiały związane z Suwalszczyzną. Jednym z bohaterów tego regionu był Władysław Kuszel, Zastępca komendanta Obwodu Suwałki Armii Krajowej. Jeśli mógłbym liczyć na jakieś informację, proszę o kontakt. Dziekuję.

Lista 3 ogłoszeń - od 1 do z 3 łącznie)
 • Musisz zalogować się aby odpowiedzieć na to ogłoszenie.