Kulwieć, Kulwiec

Główna Tablice ogłoszeń Szukam Kulwieć, Kulwiec

Lista 3 ogłoszeń - od 1 do z 3 łącznie)
 • Autor
  Odp.
 • #5664

  KULWIEC, KULWIEĆ

  Od wielu lat chcę uzupełnić drzewo genealogiczne naszej rodziny, ale mam ciągle ogromne braki.
  Jeżleli ktoś wie cokolwiek na temat rodzin noszących nazwisko KULWIEC lub KULWIEĆ bardzo proszę o kontakt.
  Prosze o nawet najdrobniejsze i błahe informacje – dla mnie moga być bardzo ważne.
  Z góry dziękuję.

  Małgorzata Kulwieć

  #8164
  Roman Sterzycki
  Participant

  Szanowna Pani,
  Moja Babcia Romana byla z domu Kulwiecowa (nie Kulwieciowa) herbu Labedz. Jej ojciec (niestety nie pamietam czy Ignacy czy Julian) byl inzynierem w fabryce Lilpopa, Raua i Loewensteina na Woli. Bylem w Kulwie na kowienszczyznie skad rod pochodzi, na miejscowym urzedzie figuruje bialy labedz a na cmentarzu jest grob pani Weroniki Kulwieciowej, zmarlej w 1920 roku. Brat babci, Jan Kulwiec mieszkal w Gdansku i jego syn, bodajze Tadeusz odziedziczyl sygnet rodowy. To byla meska linia. Drugi brat babci, Tadeusz Kulwiec, inzynier, przed wojna w PZInz. umarl bezpotomnie. Byly jeszcze trzy siostry: Halina, Teodozja i Maria. Halina byla zamezna i miala corke. Maria Kulwiec, moja chrzestna matka, wyszla za maz pozno, umarla w latach 90tych. Teodozja byla niezamezna.
  Pozdrawiam,
  Roman Z. Sterzycki

  #8200

  Panie Romanie, juz się pogubiłam, czy my kiedykolwiek mieliśmy jakiś kontakt? Bo nie mam namiarów na Pana, więc podejrzewam, że nie.
  Pana linię Kulwieców / Kulwieciów (to zalezy kto i gdzie zapisywał nazwisko) mam opracowaną dość dobrze, ale brakuje mi kilku szczegółów. Gdyby zechciał sie Pan do mnie odezwać na emaila mkhj(małpka)gazeta.pl byłabym wdzięczna.

Lista 3 ogłoszeń - od 1 do z 3 łącznie)
 • Musisz zalogować się aby odpowiedzieć na to ogłoszenie.