Kośmider

Główna Tablice ogłoszeń Szukam Kośmider

Lista 4 ogłoszeń - od 1 do z 4 łącznie)
 • Autor
  Odp.
 • #5311

  Prowadzę badania historii rodu Kośmider. Szukam kontaktów i informacji o osobach noszących lub posiadających nazwisko Kośmider. Będę wdzięczny za każdą informację lub kontakt.

  Andrzej Zbigniew Kośmider
  Prezes Stowarzyszenia Zwykłego
  Wspólnota Rodowej Kośmider
  z siedzibą w Bydgoszczy

  #6575
  Janusz Ko
  Participant

  Witam Pana. Miałem styczność z człowiekiem,który pokazał mi kronikę swojego rodu,na utworzenie której poświęcił dwa lata życia. Doszedłem do wniosku,że sam nie jestem w stanie własnym dzieciom przekazać nawet 1/20 z tego co ten człowiek swoim. Nazywam się Janusz Kośmider, mieszkam na śląsku opolskim. Mój ojciec Henryk Kośmider urodził się w 1929 roku w Łabiszynie a moim dziadkiem był Józef Kośmider. Tu moja wiedza się urywa i to aż wstyd. Może dzięki Panu poszerzę swoją wiedzę o przodkach. Z rodzinnego „bajania”, (zasłyszane dwukrotnie,z dwóch różnych źródeł) słyszałem ,że pochodzimy ze Szwecji,z okresu Potopu Szwedzkiego ale ile w tym prawdy pojęcia nie mam. Pozdrawiam serdecznie

  #10122
  Krystyna Rybacka
  Participant

  Mój dziadek Feliks Kośmider mieszkał w Łabiszynie był urodzony w 1902 roku , wiem że miał dużo młodszego rodzeństwa. Być może Pana ojciec to jego brat albo bratanek.

  #10653
  Marzena Zoladz
  Participant

  Witam. Mójej babci pra,pra ( lub tylko pra) dziadek miał na nazwisko Kosmider. To było nazwisko rodowe mojej babci. Historia rodzinna jest taka że ten pra pra dziadek był z Austrii. Najprawdopodobniej jego nazwisko zostało 'spolszczone’. I litera 's’ z akcentem polskim dodana zamiast bardziej austriackiej pisowni. Po przyjeździe do Polski osiedlił się tutaj i założył rodzinę z której pochodzi moja babcia. Jego historia jest jednak tajemnicza ponieważ został on zamordowany. Moja babcia nie pamięta lub nie znała dokładnych szczegółów więc to nie jest do końca jasne jaka jest prawda. Z tego co ona pamięta to ten przodek był edukowany i umiał pisać co było wyjątkowe w tych czasach. Ożenił się z chłopką. Rodzina mojej babci ( jej dziadek lub pra dziadek) był pierwszym sołtysem w okolicach Krakowa pochodzący z chłopskiego pochodzenia. To jest sprawdzona informacja. Moja mama pojechała w te regiony i odnalazła grób tego przodka. Grób był oznaczony kamieniem z młyna. Było by interesujące czy osoby o podobnym nazwisku są rodziną lub też ich historia jest podobna do historii mojej rodziny czyli nazwisko germańskie zostało spolszczone.

Lista 4 ogłoszeń - od 1 do z 4 łącznie)
 • Musisz zalogować się aby odpowiedzieć na to ogłoszenie.