Kościukiewicz, Harasimowicz, Sieheń

Główna Tablice ogłoszeń Szukam Kościukiewicz, Harasimowicz, Sieheń

Lista 3 ogłoszeń - od 1 do z 3 łącznie)
 • Autor
  Odp.
 • #1874

  Poszukuję wszelkich informacji o rodzinie Kościukiewicz, Harasimowicz, Sieheń. Mój pradziadek Ignacy Kościukiewicz ur. ok.1900 ? ożenił się z Marią Harasimowicz ur. 05.08. 1905 r w Szczuczynie pow. Lida córką Michała Harasimowicza ur.1869 ? zm.1956 w Szczuczynie i Marii Harasimowicz z d. Sieheń zm. 1934 ? w Szczuczynie/ oboje pochowani są na miejscowym cmentarzu/ zmarł prawdopodobnie w 1927 ?. Nie znam imion rodziców mojego pradziadka oraz miejsca jego urodzenia. Nazwisko Kościukiewicz o ile wiem nie występuje w rejonie Szczuczyna.

  #8161
  Henry Harasimowicz
  Participant

  Moje nazwisko jest Henryk Harasimowicz .Moj dziadek to Michal Harasimowicz.A corka jego corka Maria to moja ciotka A brat jej Witold to moj ojciec.wiem ze byla jeszcze jedna ciotka ktora prawdopdobnie zamieszkala w Bochni. Ja mieszkam w Kanadzie.Prosze o kontakt.

  #8331

  Ignacy Kościukiewicz urodził się dnia 20 maja 1896 roku we wsi Chodziłowo. Wieś ta była w bezpośredniej bliskości Szczuczyna chociaż administracyjnie należała do gminy Różanka. Wsi tej już nie ma – urządzono tam lotnisko wojskowe. Ojcem Ignacego był Jarosław urodzony w 1851 i zmarł w 1924. Matką była Helena urodzona w Warszawie. Ignacy w dorosłym życiu był policjantem a następnie kierownikiem poczty w Szczuczynie. Miał liczne rodzeństwo: 4 braci i 3 siostry. Ożenił się z Marią Harasimowicz. Małżeństwo to miało syna Henryka urodzonego dnia 24.09.1924. Około 1927 roku małżeństwo to rozpada się i Maria z synem Henrykiem i nowym partnerem (rewident pocztowy Jakuć) zamieszkują w Pińsku. Wbrew rozpuszczanym pogłoskom Ignacy nie umiera, dożywa czasów powojennych. Zmarł dopiero 13.03.1962 w Renicach (pow. Myślibórz, woj. Szczecin).

  Posiadam więcej szczegółowych informacji na temat tej rodziny i udostępnię je pod warunkiem, iż otrzymam informacje o naszych powiązaniach rodzinnych. Korespondencję w tej sprawie proszę kierować na adres jerzy.kosciukiewicz@gmail.com.

Lista 3 ogłoszeń - od 1 do z 3 łącznie)
 • Musisz zalogować się aby odpowiedzieć na to ogłoszenie.