Gajda, Ludwig, Spyra

Główna Tablice ogłoszeń Szukam Gajda, Ludwig, Spyra

Lista 1 ogłoszeń (z 1 łącznie)
 • Autor
  Odp.
 • #6250
  Halina Klimza
  Participant

  Kielcza – opolszczyzna; Gajda,Ludwig, Spyra (Szpera)
  1/ Szukam informacji o rodzinie Urbana GAJDY ,urodzonego w tamtych okolicach( rodzice to Jakub i Maryanna Darzyś) i jego żony – Joanny z Ludwików(Ludwig)- być może z okolic miejsc. Żędowice ; mieli oni córkę Filipinę(1841) i Mariannę(1848) urodzone w Kielczy (Król.Pruskie); następne dzieci rodziły się już w miejscowości Kawki ,par.Truskolasy, gdzie Urban przed 1852 r. kupił osadę – młyn, tartak i ziemię.
  -Marianna wyszła za mąż za Franciszka Klimzę (tu rodzina jest znana); a FILIPINA wyszła za mąż(1858) za Romualda OSSOWSKIEGO(młynarza w Zakrzewiu koło Kłobucka) , syna Ignacego i Maksymilii z Terpków ( rodzina z korzeniami szlacheckimi- ojciec był dzierżawcą wsi Babie); trzecia żyjąca córka Urbana – Florentyna ur. 1858 w Kawkach (po mężu prawdopodobnie Ślusarczyk)
  2/ Urban Gajda po śmierci Joanny z Ludwigów ożenił się z Marianną SPYRA (SZPERA,Szpyra) córką młynarza z Truskolasów (też urodzoną w Kielczy); jej rodzice to – Krystyna i Piotr; z tego małżeństwa wywodzi się córka Teofila Gajda(ur.1865)
  Jeśli ktoś posiada jakiekolwiek informacje o w/w osobach, proszę o kontakt, Halina Klimza

Lista 1 ogłoszeń (z 1 łącznie)
 • Musisz zalogować się aby odpowiedzieć na to ogłoszenie.