Daszkiewicz, Lang

Główna Tablice ogłoszeń Szukam Daszkiewicz, Lang

Lista 1 ogłoszeń (z 1 łącznie)
 • Autor
  Odp.
 • #5281

  Szukam informacji o Rodzinie Daszkiewiczów herbu Korybut (trzy pióra), rodzinie Langów (niestety nazwa herbu i pamiatki rodzinne z wyjątkiem obrazów i zdjęć nie przetrwały wojny), i rodzinie Biłograsiów informacje o historii moich protoplastów są dla mnie na obczyźnie nie osiagąlne a jednak ważne.

  Po mieczu:
  Pradziadek: Zygmunt Lang majątek Wolica koło Mostów Wielkich i w Lisku Nawet nie jestem w stanie odzukać tych miejscowości na mapie.
  Prababka: Maria z domu Breymeyer…. żadnych innych informacji nie mam
  Dziadek: Seweryn Lang *1873? +1933 żonaty z Jadwigą z Trzcienieckich majątek w Urytwie (pow. Brzeżany) (kościół w Trzcieńcu?). Major w Armii Austryjackiej, podpulkownik w Armii Polskiej.
  Jego siostrą była Helena Lang- malarka-portrecistka: Studia malarskie w Monachium na przelomie wieku (cześć przywłaszczonych obrazów w Muzeum Tarnowskim).

  Ojciec: Zygmunt Marian Lang- * 1905 Urytwa Powiat Brzeżany w Tarnopolskim ; +1965, wspołzałożyciel Drużyny Harcerskiej (Poznańska 16), w czasie wojny jeden z dowódców kontrwywiadu we Lwowie -psełdonimy: Szlumański, Grodzicki. przupuszczalnie był komendantem podziemnego Harcerstwa na terenie Lwowa, aresztowany przez Gestapo: w Obozach Grossrosen, Buchenwald i Dachau, po wyzwoleniu z obozu wstapił do armii amerykańskiej, po wojnie zajmował się pedagogikę w Monachium. Powrócił do Kraju w 1949 już ze zmienionym nazwiskiem na swój pseudonim (Grodzicki). Do swojej śmierci liczne aresztowania i rewizje
  do czasu śmierci w roku 1965. Ojciec nigdy nie mówił o swojej przeszłości by nas nie narażać. Odziedziczyłem po nim jego rzetelność i uczciwość i dobroć, moje drugie imię Maria dał mi w podziękowaniu za przeżycie obozów zagłady.

  Po kądzieli:
  Pradziadek: Włodzimierz Daszkiewicz
  Prababka: Klementyna z domu Prowińska (po kądzieli z książąt Trubeckich?)
  Babcia: Irena Biłograś z domu Daszkiewicz *1912 +1988, żonata z Tadeuszem Alfredem Biłograsiem (absolwent Wyższej Szkoly dla Handlu Zagranicznego i prawa na Uniwersytecie Jana Kazimierza we Lwowie) później kierownik Sądu Grodzkiego w Wierzbniku.

  Matka: Renata Maria Grodzicka( Lang) z domu Biłograś *1934

  Za wszelkie informacje serdeczne podziękowania
  Cezary Maria Grodzicki (Lang) (05.08.1960 Zabrze)
  Pfach 120213
  47122 Duisburg
  Germany

Lista 1 ogłoszeń (z 1 łącznie)
 • Musisz zalogować się aby odpowiedzieć na to ogłoszenie.