Borowski

Główna Tablice ogłoszeń Szukam Borowski

Lista 1 ogłoszeń (z 1 łącznie)
 • Autor
  Odp.
 • #5630
  Ryszard Borowski
  Participant

  Mój rodowód sięga terenów byłego woj. wileńskiego – dawny pow. DZISNA. Związane jest to z pochodzeniem moich rodziców. A oto trochę faktów mogących przybliżyć problematykę, która mnie interesuje, po prostu przedstawię dane dotyczące pochodzenia moich rodziców.
  Mój ojciec: JAN BOROWSKI ; { jego rodzice: Borowski Tichon s. Tomasza oraz Borowska Stefania c. Aleksego z domu USTYNOWICZ } ur. 14.02.1920R – wg. danych z życiorysu, natomiast wg. danych z aktu urodzenia to 01.02.1920 . W miejscowości KUTY gm. PARAFIANÓW { aktualne nazewnictwo PARAFIANOWO }, pow. DZISNA . Zapisu w księdze rejestracji aktów urodzenia dokonano 08.02.1920r pod numerem 04. Miejsce rejestracji urodzenia : cerkiew Gnieździłowska. Z przekazów wiem , że uczęszczał do szkoły powszechnej w KOLAGACH. Wywieziony na roboty do Niemiec w 1942r gdzie przebywał do roku 1948.
  Moja matka : WALENTYNA MYŚLIWIEC córka PIOTRA i PRAKSOWII ur. 04.03. lub 30.03. 1922r w m. DZISNA pewne jest, że przebywała na robotach w Niemczech { nie wiem od, którego roku}. Pewne jest ,że przed powrotem do kraju w 1948r{ przebywali do tego roku w m. HALTERN na terenie brytyjskiej strefy okupacyjnej} byli małżeństwem – wskazują na to daty i miejsce urodzenia starszego rodzeństwa. Niestety wojenne losy moich rodziców były powodem ich wczesnych zgonów . Z tego, też powodu wiedza o moim pochodzeniu i o moich przodkach jest znikoma.
  Podkreślam, że dokonywałem szeregu czynności aby dojść do pewnych ustaleń ale bez rezultatu, niemniej jednak nie poprzestaję w moich dążeniach. STARAM SIĘ USTALIĆ CZY MOJA MATKA MIAŁA BLISKICH { BRATA lub może SIOSTRĘ a może innych bliskich krewnych} jeśli są , to czy jeszcze żyją, jaki jest lub był ich los?
  Mam w związku z tym następujące pytania:

  – skąd wzięły się rozbieżności w dacie urodzenia ; w akcie urodzenia podano datę 01.02 1920rok natomiast ojciec zawsze podawał datę 14.02.1920rok { w swoim życiorysie oraz dokumentach tożsamości , taka sama data urodzin zapisana jest w akcie zgonu }, może jest to wynik różnic występujacych między kalendarzem prawosławnym a tym, który obowiązuje w wyznaniu rzymsko-katolickim?

  – czy na podstawie miejsca rejestracji urodzenia < cerkiew Gnieździłowska > można sądzić,że rodzice mojego ojca a moi dziadkowie byli wyznania prawosławnego? { co być może może ułatwić dochodzenie w kwestii pochodzenia moich dziadków ze strony ojca }

  – jak to możliwe,że była możliwość odnalezienia aktu urodzenia mojego ojca { mimo tego , że urodził się w małej wiosce }, natomiast są trudności z odnalezieniem śladów dotyczących mojej matki. Mimo tego , że urodziła się jak na ówczesna czasy w dużej bo powiatowej miejscowości.

Lista 1 ogłoszeń (z 1 łącznie)
 • Musisz zalogować się aby odpowiedzieć na to ogłoszenie.