Bęklewski

Główna Tablice ogłoszeń Szukam Bęklewski

Lista 1 ogłoszeń (z 1 łącznie)
 • Autor
  Odp.
 • #5535

  Szukam wszelkich informacji na temat rodziny Bęklewskich. Mój dziadek mieszkał w Warszawie i nazywał się Onufry Mikołaj Bęklewski. Zmarł w 1923 r. a urodził się na Polesiu w powiecie Brzeskim lub Pińskim. Ponieważ dziadek miał 17. rodzeństwa, być może na terenia obecnej Białorusi mieszkają jacyś Bęklewscy. Nazwisko to może mieć inną pisownię np. Benklewscy lub Beklewscy.
  Mama Mieczyslawa Przybylska z domu Bęklewska pamięta nastepujących członków rodziny:
  Cezary Bęklewski brat Onufrego Mikołaja mieszkał prawdopodobnie w Rydze,
  Stanisław Bęklewski brat Onufrego Mikołaja, był lekarzem i mieszkał w rodzinnym majątku na Polesiu,
  Roman Bęklewski był młodszy od poprzednio wymienionych i był prawdopodobnie synem jednego z braci dziadka. Mówiono w rodzinie, że nie był żonaty, więc prawdopodobnie nie pozostawił po sobie potomstwa.
  Anton (Attoin – Antuan) Bęklewski syn brata dziadka Onufrego mieszkał w Addis Abebie był oficerem marynarki. Przed drugą wojną światową korespondował z rodziną. Mam jego zdjęcia z dedykacją (po rosyjsku – prawdopodobnie nie znał języka polskiego).
  Marta Beczkowiczowa z domu Bęklewska córka któregoś z braci Onufrego Mikołaja. Zmarła w latach 60. XX w przed śmiercią mieszkała w Milanówku. Podobno miała dwóch synów. Jeżeli ktoś żyje z rodziny cioci Marty proszę o kontakt.

  Mirosław Jerzy Bednarski tel. 0 607 959 102 do mojej mamy 22 844 81 18 lub 22 360 19 80

Lista 1 ogłoszeń (z 1 łącznie)
 • Musisz zalogować się aby odpowiedzieć na to ogłoszenie.