„Moim zdaniem” – co to za blog?

1927
blog

Co to jest blog?

Słowo blog jest skrótem angielskiego określenia na dziennik sieciowy – web log. Jest to rodzaj strony internetowej zawierającej wyodrębnione wpisy z reguły uporządkowane w czasie, czyli w odwrotnej chronologii – najpierw wyświetlane są najnowsze wpisy. Blogi pozwalają na komentowanie notatek przez czytelników – czytelnicy stanowią istotny element bloga, to czytelnicy nadają blogowi sens.

Po co jest TEN blog? Jest tutaj tyle innych stron…

Portal Ornatowski.com ma rzeczywiście mnóstwo stron tworzonych przez różne osoby. Mają one wspólną cechę – są dokumentalne. Odnoszą się do zdarzeń, faktów, źródeł, do konkretnych miejsc i osób. Stanowią pomoc w poszukiwaniach mając charakter ponadczasowy. Każdy artykuł jest aktualny bez względu na upływ czasu. Informacja o danej osobie będzie cenna nawet za sto lat! Wplatanie w strony ponadczasowe wpisów mających znaczenie tylko chwilowe, jak informacja o wydarzeniach, spotkaniach byłoby zaśmiecaniem portalu. Dlatego też informacje takie jak wydarzenia lub ogłoszenia poszukiwaczy są wyodrębnione i nie pokazują się wśród artykułów. Tym bardziej blog nie powinien zaśmiecać podstawowych treści portalu ponieważ przedstawia tematy ulotne, które szybko tracą swoją wartość. I to jest właśnie powód dla którego obok wartościowych stron, w wyodrębnionym miejscu w postaci niniejszego bloga prezentuję swoje uwagi, komentarze do bieżących wydarzeń, swoje przemyślenia i doświadczenia. Za chwilę, za miesiąc, za rok będę mieć inne doświadczenia i być może nawet inne poglądy… Śledź mnie aby obserwować jak zmieniam się z upływem czasu 😉

„Moim zdaniem”

Pragnę podkreślić że treści na tym blogu są moimi przemyśleniami, bardzo subiektywnym spojrzeniem na świat i odpowiadają mojemu światopoglądowi. To moje zdanie na różne tematy. Różne tematy ale nie osobiste, tutaj prezentuję stanowisko wokół genealogii i heraldyki dotykając trochę historii. Nie oznacza to że coś wniosę tym blogiem do tych dyscyplin nauki. Nie, ja tylko się do nich odnoszę.

Różnice poglądów

Drogi czytelniku, mam nadzieję że masz inne poglądy niż ja i podejmiesz polemikę. Wyrażając swoje myśli publicznie daję wyraz pewnemu stanowi wrażliwości. Coś mnie zastanowiło, zaintrygowało, zaskoczyło, zasmuciło – piszę o tym bo wywołało to moją reakcję. Z Twoją pomocą będę mógł lepiej zrozumieć świat dlatego proszę – polemizuj ze mną, komentuj moje słowa.

Miej na uwadze że moje zdanie wynika z informacji jakie do mnie docierają i określonych sposobów ich analizowania. Z Twoją pomocą, gdy przedstawisz inne podejście, moje zdanie może się zmienić. Często za swoje przyjmę Twoje zdanie.

Historia

Od początku działania serwisu genealogicznego Ornatowski.com czyli od 2002 roku otrzymałem ponad 20.000 wiadomości pocztą elektroniczną, mnóstwo tradycyjnych listów oraz odbyłem wiele spotkań. Wiele dowiedziałem się od Was, wiele nauczyłem ale przede wszystkim Was poznałem. To dlatego mam odwagę wypowiadać się publicznie – bo z Waszej strony spotykała mnie przychylność i sympatia.

Dziękuję za już 15 rok wspólnych poszukiwań i żałuję że niektóre osoby które mnie wspierały na początku rozwoju Ornatowski.com już odeszły do lepszego świata. Takimi osobami były Anna Tryszczyło-Mróz czy Krzysztof Borowski. Mimo różnic światopoglądowych z Krzysztofem połączyła nas genealogia, Krzysztof był jedną z pierwszych osób które pomagały mi w zdobywaniu informacji i rozwoju serwisu, bez rozgłosu ofiarował materiały i osobistą pomoc.

Na tym kończę wpis rozpoczynający blog genealogiczny. Mam nadzieję że intencje blogu są czytelne i pomogą nam jeszcze lepiej zrozumieć się.

Zobacz pozostałe wpisy na blogu.