Organizujecie swoje wesele? Nie zapominajcie też o historii!

2151
organizacja wesela

Historia rodziny czy rodu i dzieje przodków to dla coraz szerszego grona Polaków kwestia niezwykle interesująca, z całą pewnością godna uwagi, taka, która zasługuje na odkrywanie.

Nie zapominajmy, że właśnie dzięki innowacyjnym technologiom mamy okazję ku temu, by dowiedzieć się o naszych przodkach i ich życiu więcej. Przygotowywanie się do własnego ślubu oraz przyjęcia weselnego jest zatem idealnym pretekstem ku temu, by przynajmniej rodziców i dziadków (innych członków rodziny także, gdy tylko mamy taką możliwość) wypytać o czasy, w których to oni brali ślub.

Wspaniałe spotkanie z historią!

Jesteśmy przekonani, że takie rozmowy będą dla każdej pary narzeczonych znakomitym doświadczeniem, możliwością poznania szeregu cudownych anegdot i historii, o których wcześniej kompletnie nie miały one pojęcia. Bo kiedy, jak nie właśnie przed własnym ślubem i przyjęciem weselnym , przychodzi pora na to, by się owym tematem zainteresować w szerszym kontekście? Być może opowieści starszych pokoleń tak bardzo nasze pary zakochanych zainspirują, że zdecydują się one na to, by pewne elementy z przeszłości przenieść na aktualny grunt, by pojawiły się dekoracje, dodatki czy też propozycje w menu nawiązujące do czasów dawniejszych – na pewno starsze pokolenia będą tym faktem wzruszone i zachwycone.

Gdzie szukać inspiracji?

Nie zapominajmy o tym, jak wielkim przedsięwzięciem jest organizacja ślubu oraz weselnego przyjęcia. Niejako przy okazji pomyśleliśmy zatem o tym, by przedstawić przyszłym Parom Młodym panujące aktualnie trendy – szerzej można oczywiście przeczytać o nich na różnych stronach. Okazuje się, że dziś coraz częściej odchodzi się od klasycznej elegancji na rzecz tego, co proste – prostota w najlepszym stylu to dzisiaj idealny pomysł na zorganizowanie perfekcyjnej ceremonii oraz doskonałego przyjęcia. dlatego właśnie idziemy w stronę klimatów rustykalnych, retro i vintage. Tego typu śluby i wesela mają w sobie niezwykłość, którą niekiedy trudno jest wyrazić słowami. To bowiem pochwała tego, co minione, pojawia się bowiem bardzo dużo elementów zaczerpniętych z przeszłości – jak choćby sam fakt, że wesele odbywa się w stodole. Zdecydowanie warto zatem spojrzeć łaskawym okiem na to, co minione – i zastosować to w aktualnie modnej konwencji. Będzie wspaniale!