Ubezpieczenie Autocasco AC

620
ubezpieczenie ac

Autocasco AC to dobrowolne ubezpieczenie, które chroni nasz pojazd w razie zdarzenia powodującego jego uszkodzenie lub zaginięcie. Ubezpieczenie Autocasco AC pozwala uzyskać odszkodowania za kradzież pojazdu oraz zniszczenie bądź uszkodzenie pojazdu z następstwie zdarzeń drogowych, działania sił przyrody lub działania osób trzecich.

Ubezpieczenie AC (Autocasco)

Ubezpieczenie AC (Autocasco) obejmuje ochroną cały pojazd, z jego wyposażeniem, a czasem także bagaż (gdy obejmuje to pakiet). Bardzo ważną rzeczą jest fakt, że ubezpieczenie AC Autocasco zapewnia wypłatę odszkodowania właścicielowi pojazdu, nawet gdy właściciel pojazdu jest sprawcą (jest winnym zdarzenia) lub nie można ustalić sprawcy (o ile polisa nie ma wyłączenia od tego przypadku). Wyłącznym beneficjentem ubezpieczenia AC pojazdu jest jego właściciel. W żadnym przypadku inny pojazd (niezależnie czy był poszkodowany czy sprawcą kolizji) nie jest objety ubezpieczeniem z naszego ubezpieczenia AC.

Pakiety ubezpieczenia AC

Nie ma regulacji prawnych zakresu ubezpieczenia AC ani też samo ubezpieczenie nie jest obowiązkowe. Dlatego ubezpieczyciele moga swobodnie, bez ograniczeń, dowolnie kształtować swoje oferty Autocasco. Stąd też każde Towarzystwo Ubezpieczeniowe ma inną ofertę i różne zakresy ochrony. Sprawia to, że porównanie ofert ubezpieczenia AC (Autocasco) jest trudne i powinno być bardzo szczegółowe.

Ważne – jeżeli kupiliśmy pojazd na kredyt lub w leasingu – ubezpieczenie Autocasco jest obowiązkowe.

Zakres ochrony ubezpieczenia AC

Ubezpieczenie pojazdu AC (Autocasco) pozwala uzyskać odszkodowanie za szkody w wyniku:

 • zdarzenia drogowego;
 • działania osób trzecich (kolizja, wandalizm, kradzież);
 • własnych przypadkowych działań;
 • działania żywiołów.

Zwykle ubezpieczenie Autocasco obejmuje następujące sytuacje:

 • kradzież pojazdu (czasem w pakiecie rozszerzonym);
 • wypadek drogowy, kolizja – zderzenie z innym pojazdem;
 • wypadek na skutek zderzenia z osobą, zwierzęciem lub przedmiotem poza pojazdem (drzewo, słup, budynek);
 • działania osób trzecich (wybicie szyb, zarysowanie lakieru, przebicie opon, podpalenie);
 • nagłe działanie sił przyrody (zatopienie, pożar, wybuch, gradobicie, upadek drzewa);
 • działanie termiczne (podpalenie, spłonięcie) lub chemiczne na pojazd;
 • czasem w pakiecie rozszerzonym koszty: pojazdu zastępczego, holowania, parkowania uszkodzonego pojazdu, badania technicznego po naprawie pojazdu.

Które motoryzacyjne ubezpieczenie AC (Autocasco) wybrać?

Masz już wiedzę i przemyślenia dotyczące Twoich faktycznych potrzeb. Wiesz czego obawiać się, które elementy stanowią realne ryzyko a które są wyłącznie sztucznym generowanie potrzeb przez ubezpieczycieli chcących sprzedać drogi pakiet.

Kilka ciekawych, promocyjnych ofert znajdziesz na poniższej stronie: https://generous.ebrokerpartner.pl/#/ubezpieczenia-acoc

lub kliknij w poniższy przycisk:

UbezpieczeniaOC AC

Na podanej stronie przedstawione są przykładowe oferty motoryzacyjnego ubezpieczenia OC/AC które warto przejrzeć pod kątem własnych potrzeb. Warto zaznaczyć, że są to oferty promocyjne – ich oferta może zmianić się w czasie. Jeżeli uznasz, że znalezione warunki są satysfakcjonujące, dokonaj zakupu jak najwcześniej.