Tania paczka za granicę – alternatywa dla kurierów

700
tania paczka londyn

Choć wysyłka paczki w dzisiejszych czasach jest niezwykle prosta, to znalezienie najtańszego kuriera już niekoniecznie. Klienci mają ogromny wybór, gdyż w naszym kraju operuje wielu kurierów. Właśnie z myślą o nich powstały firmy pośredniczące w wysyłce, które stanowią ciekawą alternatywę dla znanych przewoźników.

Taniej niż u tradycyjnych kurierów

Głównym celem firm zajmujących się pośredniczeniem w przesyłkach jest zapewnienie jak najniższej ceny. Jest to możliwe dzięki porównaniu ofert wielu kurierów, spośród których klient może wybrać tego najtańszego. Przewoźnicy stosują różne polityki cenowe, w związku z czym trudno jednoznacznie wskazać, u którego z nich koszt wysyłki będzie najniższy. Trzeba pamiętać, że jest on uzależniony od wielu czynników, w tym przede wszystkim rozmiarów oraz wagi paczki. Spore znaczenie ma także to, jaki dystans dzieli punkt odbioru od punktu nadania. Choć przesyłki międzynarodowe są co do zasady droższe, to wybierając odpowiednią firmę, można sporo zaoszczędzić. Najtańsza wysyłka z Polski do stolicy Anglii kosztuje od 10 złotych netto wzwyż. Tak tania paczka Londyn jest dostępna w ParcelABC – firmie, która sięga po nieco inne środki, by zapewnić bezkonkurencyjne ceny. Pośrednik ten sprawdza, czy jego partnerzy – w tym DPD, FedEx, UPS czy InPost – wykorzystają w całości przestrzeń podczas przewozu. Jeśli jakieś miejsce nie zostało zapełnione, dodaje tam paczki swoich klientów. Takie przesyłki, podobnie jak oferty last minute, są po prostu najtańsze.

Łatwy i szybki dostęp

Jedną z największych zalet brokera kurierskiego jest także to, że klienci zaoszczędzają sporo czasu. Nie muszą oni bowiem szukać najatrakcyjniejszych ofert w Internecie, gdyż wszystko znajduje się w jednym miejscu. Na stronie pośrednika zazwyczaj wyszczególnieni są wszyscy kurierzy działający na polskim rynku, a przynajmniej większość z nich. To pozwala porównać proponowane przez nich warunki pod wieloma względami. Porównywarki cen cieszą się rosnącą popularnością nie tylko na rynku kurierskim, ale w całym sektorze sprzedaży usług i towarów. W przypadku przewoźników niska cena nie musi być najważniejszym kryterium. Istotne są również inne czynniki, jak choćby ubezpieczenie. Jest ono niezwykle przydatne dla każdego, kto planuje wysyłkę drogocennego towaru. Choć uszkodzenia paczek zdarzają się rzadko, to warto zabezpieczyć się na taką ewentualność. Coraz popularniejsze stają się także przesyłki ekspresowe. Przy wyborze tej opcji paczka może dotrzeć do odbiorcy nawet tego samego dnia.

Usługi na najwyższym poziomie

Pośrednicy kurierscy, choć stają się coraz popularniejsi, nadal nie mogą poszczycić się taką renomą jak największe korporacje w tej branży. Aby przyciągnąć klientów, często oferują oni rabaty lub dodatkowe usługi. Wybierając pośredników, możesz otrzymać między innymi darmowe ubezpieczenie. Podobnie jak w przypadku zwykłych firm kurierskich, istnieje tu możliwość śledzenia paczki, co pozwala uniknąć jej zaginięcia, a także dokładniej określić termin dostawy. Z uwagi na ograniczoną popularność brokerzy muszą walczyć o klienta, co przekłada się na wysoką dbałość o każdego, kto zdecyduje się skorzystać z usług. Tego typu platformy internetowe pozwalają wysyłać paczki 24 godziny na dobę. Opcja ta ma zatem sporo zalet i praktycznie nie posiada wad. Dlatego też warto zastanowić nad skorzystaniem z usług pośrednika.