Serwis wózków widłowych kompleksowo na Śląsku

780
serwis wózków widłowych śląsk

Podstawowym zadaniem wózków widłowych jest ułatwienie pracy w magazynach, portach i różnego rodzaju halach. Okazuje się też, że mają one dość długą historię, gdyż stosowane są już od lat 20. XX wieku. Popularne widlaki są w stanie udźwignąć towar o wadze nawet kilkudziesięciu ton. Jednak jak wszystkie inne maszyny, również i one nie są bezawaryjne, a więc od czasu do czasu potrzebują przeglądu bądź naprawy. Jak jednak wybrać solidny i rzetelny serwis wózków widłowych Śląsk?

Wózki widłowe i ich zastosowanie

Za pomocą wózków widłowych można nie tylko umieszczać towar na półkach i regałach, ale i znacznie szybciej uporać się z transportem różnego rodzaju produktów z ciężarówki do magazynu itd. Popularne widlaki pozwalają na przenoszenie ładunku nawet na znacznie wysokości. Ze względu na swoją masywną konstrukcję i wykonywaną pracę wymagają one jednak pewnej dozy ostrożności. Przede wszystkim powinno się dokonywać regularnych kontroli stanu technicznego wózków widłowych. Okazuje się bowiem, że wadliwy układy kierowniczy lub hamulcowy może grozić nawet nieszczęśliwym wypadkiem. W przypadku wózków widłowych nie należy bagatelizować żadnej, nawet najmniejszej usterki, gdyż nawet ta może w przyszłości stać się przyczyna poważniejszego uszkodzenia. Tymczasem im bardziej skomplikowana jest awaria, tym wyższe będą z oczywistych względów koszty jej naprawy.

Jak rozpoznać dobry serwis wózków widłowych?

Aby wózek widłowy działał w sposób prawidłowy i bezawaryjny należy go oczywiście regularnie serwisować. Każdego sezonu powinno się sprawdzać, czy wszystkie części widlaka są sprawne i nie wymagają naprawy. W tym celu należy się oczywiście udać do sprawdzonego i doświadczonego serwisu wózków widłowych.

Dobry serwis widlaków można poznać już na pierwszy rzut oka po tym, że oferuje on nowe części zamienne, które są przystosowane do mechaniki urządzenia i pochodzą od renomowanego producenta. Oprócz tego solidny serwis wózków widłowych musi oferować szeroką gamę usług. Oprócz klasycznych przeglądów okresowych powinny być to remonty konserwatorskie i kapitalne, naprawy układów elektronicznych, remonty silników benzynowych i elenktycznych, serwisy ogumienia, remonty skrzyń przekładniowych automatycznych i manualnych czy serwisy baterii trakcyjnych.

Cechy dobrego serwisu wózków widłowych

W zaufanym i solidnym serwisie widlaków pracować powinni fachowcy w swojej dziedzinie, którzy doskonale znają się na wózkach widłowych i są w stanie poradzić sobie z każdą, zarówno niewielką, jak i bardziej skomplikowaną, usterką. Warto przy tym pamiętać o tym, że widlaki to urządzenia elektromechaniczne, a więc należy sprawdzać je regularnie również i od tej strony.

W dobrym serwisie korzysta się z nowych części zamiennych kupowanych u renomowanych producentów, które są idealnie dopasowane do poszczególnych modeli wózków widłowych. Nie należą one do najtańszych, ale tylko one dają gwarancję, że wózki widłowe będą działały bezawaryjnie i sprawnie przez długi czas. To bardzo ważne z punktu widzenia funkcjonowania przedsiębiorstwa.

W praktyce znalezienie godnego zaufania serwisu wózków widłowych nie jest więc takie łatwe jak się z pozoru może wydawać. Tymczasem utrzymanie urządzeń w dobrym stanie jest uzależnione właśnie od ich regularnego serwisowania. Dlatego na wybór rzetelnych fachowców warto poświęcić nieco więcej czasu.