Jak wybrać swojego doradcę finansowego?

116
zarabianie przez internet

Szybkie tempo pracy i życia, najwyższe standardy i wymagania, przy jednoczesnym zachowaniu zasad równowagi i stabilnego rozwoju – w XXI wieku, szukając partnera do współpracy coraz częściej decydujemy się na kooperację z profesjonalistami. Przed powierzeniem finansów innej firmie warto odpowiedzieć sobie na podstawowe pytania dotyczące potrzeb i usług – zobacz jak wybrać odpowiedniego doradcę.

Od wyboru odpowiedniego specjalisty może zależeć przyszłość Twojej firmy!

Przez lata doświadczeń analizując tendencje rynkowe (w tym popyt na usługi finansowe) wyznaczyliśmy 3 najważniejsze naszym zdaniem pytania, na które odpowiadali nasi klienci szukając najlepszych rozwiązań. Pozwalają one szybko wskazać najodpowiedniejszych kontrahentów do współpracy.

Pytanie pierwsze: Czy cenisz czas?

Zlecając doradztwo finansowe szukamy profesjonalistów, warto zwrócić uwagę na procedury i normy działania, którymi kierują się poszczególne firmy. Nie ma nic przyjemnego w wypełnianiu kolejnych ankiet i formularzy czy odpowiadaniu na niepotrzebne pytania.

Nowoczesne i opłacalne podejście specjalistów powinno więc obejmować:

✔ minimalizację formalności,

✔ możliwość realizacji transakcji w rożnych formach (osobiście / przez telefon / online),

✔ dostępność konsultantów zarówno w siedzibie firmy jak i możliwość spotkania u klienta,
✔ wszelkie udogodnienia online – konferencje, aplikacje, systemy.

Dlatego najlepsi doradcy ograniczają formalności do niezbędnego minimum, dostosowanego do danej sytuacji, a swoją działalność kreują w związku ze zmieniającymi się potrzebami swoich odbiorców. Od 4 lat Kantorino obsłużyło ponad 10 000 transakcji przedsiębiorców współpracując z największymi bankami w Polsce. Jednocześnie formuła usług świadczonych online – takich jak internetowy kantor wymiany walut – pozwala na zaoszczędzenie cennego czasu klientów.

Pytanie drugie: Dlaczego szukasz doradcy?

To tak naprawdę najważniejsze pytanie, na które powinien odpowiedzieć przedsiębiorca przed podjęciem współpracy z jakąkolwiek firmą doradczą. Jasne ustalenie priorytetów i celów pozwoli bowiem dobrać najlepszego partnera biznesowego. Szukając konsultantów warto zwrócić uwagę na doświadczenie danego podmiotu i jego pozycję na rynku, doceniając jednocześnie unikalne rozwiązania i indywidualne podejście do klienta.
W codziennej współpracy ważne są również kwestie dostępności, możliwości kontaktu zarówno telefonicznego jak i elektronicznego. Liderzy branży finansowej coraz chętniej praktyki i standardy łączą z aktywnością na portalach społecznościowych – tak aby zbliżyć się do swoich klientów w formule Business to Business.

Pytanie trzecie: Czy planujesz rozwój?

Wybierając podmiot, który ma świadczyć pomoc dla Twojej firmy najczęściej szukamy konkretnej usługi np. wymiany walut, obsługi transakcji, doradcy finansowego, pośrednictwa w w pozyskaniu kredytu itp… Warto mieć na uwadze, że na kolejnych szczeblach rozwoju przedsiębiorstwa może wyniknąć potrzeba współpracy na następnych płaszczyznach. Już na samym początku rekomendowanym jest zweryfikowanie czy dany podmiot zapewnia kompleksową obsługę. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i stabilnej pozycji na rynku Kantorino pomaga swoim klientom wszędzie tam gdzie jest taka potrzeba.

Jak wybrać doradcę finansowego?

Decydując się na kontakt z potencjalnym doradcą weźmy więc kartkę i zapiszmy swoje najważniejsze wymagania, pytania i postanowienia – tak aby w rozmowie z konsultantem o niczym nie zapomnieć i uzyskać wszystkie interesujące nas informacje. Dzięki takiemu przygotowaniu profesjonaliści będą w stanie zaproponować najlepsze, indywidualnie dostosowane rozwiązania, a ich oferta z pewnością dostosuje się do potrzeb najbardziej wymagających klientów.