Do kogo skierowane są pożyczki ratalne online?

454
pożyczki ratalne

Pożyczki ratalne online są stosunkowo nową ofertą, którą firmy finansowe kierują do swoich klientów. W odróżnieniu od kojarzących się z działalnością pozabankową chwilówek w przypadku kredytów konsumenckich tego typu nie tylko możemy skorzystać z wygody załatwienia formalności przez Internet. Możliwe są także spłaty ratalne. Dowiedz się więcej!

Do kogo skierowana jest oferta pożyczek ratalnych online i jakie są ich zalety?

Oferta pożyczek ratalnych online, podobnie jak innych usług finansowych oferowanych przez instytucje pozabankowe, jest skierowana przede wszystkim do tych klientów, którzy nie mają szansy na uzyskanie potrzebnego kredytu w banku. W przypadku kredytów bankowych ważne jest bowiem zwykle okazanie zaświadczenia o uzyskiwaniu stałego dochodu. Niestety banki wymagają również, aby dochód ten był otrzymywany na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony. Warunek ten jest konieczny przede wszystkim w przypadku znacznych sum pieniędzy, jednak również w przypadku ubiegania się o kredyt na niezbyt wysoką kwotę otrzymywanie wynagrodzenia na podstawie umowy zlecenia czy umowy o dzieło może być czynnikiem dyskwalifikującym nas z dalszego procesu. Kredyt konsumencki online możemy natomiast uzyskać nawet wówczas, gdy naszym jedynym dochodem jest dochód z tego typu umów, zwanych powszechnie „śmieciowymi”, a także różnego typu zasiłki czy emerytura.

Kto jeszcze korzysta z usług parabanków?

Oferta parabanków skierowana jest także do tych klientów, którzy potrzebują nieco większej sumy pieniędzy z możliwością spłaty rozłożonej na kilka czy kilkanaście miesięcy i choć teoretycznie mogliby uzyskać taki kredyt w banku, ich sytuacja wymaga jak najszybszego dostępu do gotówki. Nieplanowane wydatki czy nagła, okazyjna inwestycja? Niektóre instytucje pozabankowe są w stanie zagwarantować nam otrzymanie pieniędzy na konto nawet tego samego dnia, którego wypełnimy wniosek na stronie internetowej danej firmy. W przypadku banków proces decyzyjny może natomiast trwać tygodniami lub wręcz miesiącami, a zgromadzenie wszystkich potrzebnych zaświadczeń i dokumentów zajmie nam mnóstwo czasu. Gdy zależy nam na szybkiej gotówce, oferta parabanków z pewnością przyjdzie nam z pomocą.

Zalety korzystania z usług firm finansowych

Z powyższego artykułu sami możemy już więc wywnioskować, jakie są najważniejsze zalety pożyczek ratalnych online. Przede wszystkim możemy dzięki nim szybko uzyskać gotówkę niezależnie od tego, na co jest nam ona potrzebna. Ponadto oferowane kwoty są znacznie wyższe od tych, jakie proponują nam firmy zajmujące się wyłącznie chwilówkami, a to dzięki rozłożeniu możliwości spłacenia kredytu na określoną liczbę miesięcznych rat. Tym, co cenią sobie klienci parabanków, jest również możliwość wzięcia kredytu online. Gwarantuje nam to pełną wygodę i bezpieczeństwo.