Ekologiczna kuracja dla oczu

520
ekologiczna-terapia-dla-oczu

Oczy. Mówi się, że są zwierciadłem duszy. Nie tylko po całym dniu ale zwłaszcza w trakcie dnia Twoje oczy potrzebują pomocy! Nie czekaj na wieczór, pomóż swoim oczom wtedy, gdy tego potrzebują. Kuracja dla oczu może być prosta i ekologiczna.

Ekologiczna kuracja dla oczu

Różnorodne specyfiki dostępne są wszędzie – od aptek po sklepy drogeryjne a nawet supermarkety. Wydaje sie, że łatwo możesz pomóc swoim oczom gdy są zmęczone, ale to tylko pierwsze wrażenie. Mylne…

Skorzystanie z dobrodziejstwa specyfików dedykowanych oczom zwykle jest uciążliwe z kilku względów:

  • nałożenie specyfiku często wymaga lustra;
  • usuniecie specyfiku wymaga nie tylko lustra ale również specjalistycznych środków do usuwania (demakijażu) i często wody bieżącej;
  • specyfiki mogą łatwo zabrudzić ubranie, bluzkę;
  • stosowanie specyfiku wymaga dedykowanego czasu, po zastosowaniu (do czasu usunięcia) zwykle nie możesz pokazać się otoczeniu, wymagane jest odosobnienie;
  • specyfiki często są po prostu drogie a nie masz pewności co do ich skuteczności;
  • specyfiki mają ograniczony termin przydatności do użytku;
  • specyfiki często uczulaja, zwłaszcza delikatną skórę wokół oczu;
  • wiekszość specyfików (poza kroplami do oczu) może zaszkodzić po bezpośrednim kontakcie z gałką oczną.

Ekologiczne kostki lodu

Tak, kostki lodu to świetna kuracja dla oczu, to doskonały środek na szybkie pozbycie się obrzęków i zaczerwienienia wokół oczu. Pozwalają również zmniejszyć ból wynikający z napięcia mięśniowego oczu.

Ochłodzenie skóry powoduje skurcz drobnych naczyń krwionośnychdając  natychmiastową poprawę wyglądu. Gwałtowna zmiana temperatury tylko wokół oczu sprawia, że pozostała część organizmu nie doświadcza niskiej temperatury, co utrzymuje organizm w pełni funkcji regenerujących i pozwala na pełniejszy relaks.

Zastosowanie kostek lodowych sprawia, że kuracja dla oczu jet prosta a jednoczesnie skuteczna i zajmuje mało czasu. Można ją wykonać w każdym miejscu i w dowolnym czasie, ponieważ w każdej chwili zabieg można przerwać i natychmiast wrócić do zajęć. Czysta woda sprawia, że nie grozi nam pobrudzenie i zafarbowanie ubrania, nie musimy korzystać z lustra czy srodków do demakijażu. Najważniejsze jednak jest zdrowie Twoich oczu – lód jest dla gałki ocznej obojętną, neytralną substancją, w pełni hypoalergiczną. To, że przy pozyskiwaniu lodu nie jest używana chemia ani niszczone środowisko jest czynnikiem ekologicznym który dodatkowo zachęca do tej prostej kuracji.

Jak przeprowadzić lodową kurację dla oczu?

Ważne! Nie przykładaj kostek lodu bezpośrednio do skóry! Kostki lodu z zamrażarki mogą spowodować odmrożenie delikatnej skóry wokół oczu a nawet bolesne, długo gojące się rany. Kostki lodu muszą być owinięte w ściereczkę lub ręcznik papierowy aby nie miały bezpośredniego kontaktu ze skórą a jednocześnie aby wchłaniać wodę z topniejących kostek lodu.

Dwie kostki lodu, po jednej na każde oko, wystarczą Ci w zupełności.

Zamiast kostek z lodu możesz zastosować specjalne kostki wielokrotnego użycia stosowane do koktajlów które wystarczy schłodzić w zamrażarce lub lodówce. Takie kostki możesz mieć zawsze przy sobie, w torebce. Jeszcze inną formą kuracji jest maseczka na oczy do schładzania w lodówce. Zarówno kostki z tworzywa sztucznego jak i maseczka żelowa mają tę zaletę, że są wielokrotnego uzytku oraz nie kapie z nich woda. Kuracja dla oczu może być bardzo prosta zapewniając ulgę dla oczu w każdym miejscu i każdym czasie gdy tylko Twoje oczy tego wymagają.