Nowoczesne obrazy we współczesnych mieszkaniach

811
nowoczesne obrazy

Ściana, mur – to elementy wyznaczające ramy naszego świata, to wyraźna granica pomiędzy światem na który nie mamy wpływu a naszym światem osobistym, pozostającym pod naszą kontrolą.

Mój świat

Przestrzeń, która pozostaje pod naszą kontrolą, urządzamy zgodnie z własnymi upodobaniami. Nie ma znaczenia, czy jest to nasz pokój, nasze mieszkanie, nasz dom czy miejsce w którym pracujemy, które tworzymy – biuro, sklep, gabinet, czy inny lokal w którym kontaktujemy się z klientami. W każdym przypadku gdy tylko mamy możliwość swobodnego kształtowania przestrzeni wokół nas ściany mogą stanowić element komunikacji z naszymi znajomymi, rodziną czy klientami.

Można wykorzystać ściany do wyrażenia siebie, do pokazania w symboliczny sposób swoich cech charakteru które uważamy za ważne. Sposobów na wyrażanie uczuć jest wiele – od ścian pomalowanych na spokojne, neutralne kolory, poprzez kolory zdecydowane a nawet krzykliwe, poprzez obrazy w różnych stylach aż po fototapety zajmujące dużą powierzchnię, często całe ściany.

Komunikacja z otoczeniem

Sposób i rodzaj dekoracji ścian wyraża nasze cechy. Z jednej strony chcemy czuć się dobrze we własnych pomieszczeniach ale też chcemy jednocześnie zakomunikować innym swoje cechy – czasem zamiłowanie do prostoty, minimalizm, czasem wprost przeciwnie – chcemy zamanifestować nasz stosunek do świata a nawet bunt wobec świata! Gdy dekorujemy ściany lokali użytkowych również przekazujemy pewne wartości, że nasza firma łamie schematy bądź jest tradycyjna, że nastawiamy się na ludzi statecznych lub na młodzież której nie chcemy w niczym ograniczać.

Dekoracja ścian – fototapety, obrazy czy inne elementy dekoracyjne  to środek porozumiewania, naszego dialogu z naszymi gośćmi czy klientami. Dekoracją ścian uzewnętrzniamy nasze emocje, postawy, poglądy ale też i problemy a czasem wręcz bunt przeciw stabilizacji i systemem wartości zastanych.

Pomysły

Często nie mamy pomysłu na wyrażenia naszych postaw, nie wiemy jak je zakomunikować ponieważ ciągle jeszcze w naszej tradycji pozostają proste ściany pomalowane na jednolity kolor. Brakuje wzorów gotowych rozwiązań, z których moglibyśmy skorzystać.

W tym miejscu warto przedstawić i polecić ciekawe miejsce – sklepy internetowe z kilkoma tysiącami gotowych rozwiązań na dekorację ścian. Dla niezdecydowanych kilka słów przybliżających różne pomysły 🙂

Obrazy nowoczesne

Łatwo można zauważyć, że zarówno tematyka jak i sposób realizacji dekoracji współczesnych, młodzieżowych przenika się nawzajem, to jednak są grupy rozwiązań w których dominują określone cechy. Warto przejrzeć – choćby z ciekawości – obrazy nowoczesne, które w różnych grupach mówią: obyczajowe – o szkole, polityczne – o wyborach, symboliczne – o wyrażeniu aprobaty lub sprzeciwu wobec określonych wartości.

Obrazy drukowane

Dla osób które w mniejszym stopniu chcą wyrazić siebie (choć w ten sposób i tak wyrażają swoją postawę chęci akceptacji otoczenia lub klientów) dobrym pomysłem na dekorację ścian są obrazy drukowane. Do tej pory mamy w świadomości obrazy jako „standardowe”, tradycyjne malowidła ale to już przeszłość! Współczesne obrazy drukowane zaskakują nie tylko treścią ale również formą. Treść jest dowolna, gdyż obrazy są drukowane w dużej rozdzielczości i mogą zaskoczyć realizmem. Z kolei forma to obrazy składające się z najróżniejszych wielkości ram ale przede wszystkim – co nadaje nowoczesności – w postaci obrazów składających się z kilku odrębnych obrazów w różnych kształtach, łącznie stanowiących kompozycję zarówno treści jak i formy geometrycznej.

Obrazy na ścianę

Bez wątpienia przedstawione propozycję mogą przyprawić o zawrót głowy – nagle okazuje się, że brakuje nam ścian do wykorzystania wszystkich pomysłów. To tylko pokazuje jak bogate mamy wnętrze duszy. Warto sprawdzić jakie obrazy na ścianę są już gotowe do nabycia – w kilka dni możemy całkowicie odmienić mieszkanie, biuro, bar czy restaurację. Gorąco polecamy przeglądnięcie propozycji tapet – nowe wzornictwo nie ma nic wspólnego z tym, co pamiętamy z domu rodzinnego, podobnie jak współczesne meble.

Tanim kosztem odmień świat wokół siebie.