Lodówka z dystrybutorem wody – ranking polecanych modeli

50
lodówka z dystrybutorem

Szukając nowoczesnej lodówki do kuchni, możemy liczyć na wiele innowacyjnych rozwiązań. Jedną z najciekawszych funkcji jest wbudowany dystrybutor wody. Przydaje się on w wielu sytuacjach, dlatego warto rozważyć zakup modelu z łatwym dostępem do wody. Dlaczego się na niego zdecydować i jakie urządzenie wybrać? Podpowiadamy w tym artykule!

Lodówka z dystrybutorem wody – dlaczego warto?

Lodówka z dystrybutorem do wody jest praktycznym rozwiązaniem, które dobrze mieć w swojej kuchni. Dlaczego? Powodów jest kilka:

  • łatwy dostęp do schłodzonej wody pitnej;
  • szybkie przygotowanie koktajli lub deserów z użyciem schłodzonej wody;
  • wyrabianie nawyków regularnego picia wody;
  • możliwość zabrania ze sobą schłodzonej wody w butelce lub kubku termicznym.

Głównymi argumentami przemawiającymi za lodówką z dystrybutorem wody jest więc wyrabianie zdrowych nawyków i zadbanie o nawodnienie całej rodziny. To ważne kwestie, których nie należy pomijać. Dobrze mieć również świadomość, że woda z dystrybutora w lodówce, dzięki odpowiedniemu systemowi filtrów, jest w pełni zdatna do picia i oczyszczona z wszelkiego rodzaju osadów. Możemy więc po nią sięgać bez żadnych obaw o zdrowie!

Skąd się bierze woda wewnątrz zbiornika? Są na to dwa sposoby:

  • ręczne uzupełnianie dystrybutora;
  • podłączenie do ujęcia wody.

Nie wszystkie lodówki oferują drugie rozwiązanie – ma to zwykle miejsce przy bardziej zaawansowanych technologicznie, większych sprzętach side-by-side. Ręczne uzupełnianie jednak nie musi być uciążliwe: zwykle taki zbiornik ma pojemność większą niż na przykład 1,5-litrowa butelka wody mineralnej. Sięganie po kolejne szklanki wody jest więc wygodne i mało uciążliwe.

Jaki model lodówki z dystrybutorem wody wybrać? Na rynku jest wiele możliwości – zarówno lodówek side-by-side, jak również tradycyjnych, z chłodziarką na górze i zamrażalnikiem na dole.

Lodówki z dystrybutorem wody – polecane modele

Lodówki z dystrybutorem wody czekają w ofercie wielu czołowych producentów – wiele do zaoferowania ma zwłaszcza marka Samsung. Można więc śmiało postawić na markę, do której mamy największe zaufanie. Czy musi być to duży wydatek? Niekoniecznie – jeśli zdecydujemy się na chłodziarko-zamrażarkę o standardowych rozmiarach, powinniśmy móc kupić sprzęt tego typu poniżej 3000 zł.

Oto polecane sprzęty!

  • Lodówka SAMSUNG RB34T635EBN/EF – elegancka, czarna lodówka o pojemności chłodziarki 227 l i zamrażalnika 114 l. Warto zwrócić uwagę na technologię Space Max™, która daje więcej miejsca na przechowywanie wewnątrz, bez zwiększania wymiarów zewnętrznych. Wśród ciekawych rozwiązań związanych z przechowywaniem konkretnego rodzaju żywności, uwagę zwraca szuflada Humidity Fresh+, idealna, by zachować świeżość warzyw i owoców. Dystrybutor wody ma pojemność 3,5 l, a przy tym jest skonstruowany tak, by nie ograniczał przestrzeni na drzwiach.
  • Lodówka SAMSUNG RB38T635ES9/EF – kolejna propozycja Samsunga, tym razem dla miłośników szarości. Pojemność chłodziarki to 272 l, a zamrażalnika 114 l. Także i w tym modelu zastosowanie ma technologia Space Max™. Oprócz Humidity Fresh+, warto zwrócić uwagę na szybkie chłodzenie i mrożenie, a także – cichą pracę. Dystrybutor wody ma pojemność 3,5 l i został zaprojektowany tak, by wokół niego mieściło się na drzwiach jeszcze więcej produktów – wszystko to dla wygody korzystania z urządzenia.
  • Lodówka HAIER HTR3619FWMN – bardzo dobrze oceniany sprzęt o pojemności chłodziarki 231 l i zamrażalnika 114 l. Warto zwrócić uwagę na ciekawe rozwiązanie, jakim są szuflady Easy Access, dające szybki dostęp do zamrażalnika i łatwy przegląd zawartości. Zainteresowanie może budzić również funkcja MyZone, pozwalająca dostosować temperaturę w szufladzie, w zależności od rodzaju przechowywanych produktów. Dystrybutor wody jest tak zaprojektowany, że sięgnięcie po świeżą, schłodzoną wodę, zajmuje zaledwie chwilę.

Lodówki z zamrażalnikiem w MediaMarkt to wiele zróżnicowanych urządzeń, wśród których można znaleźć sprzęt to praktycznie każdej kuchni! Wybór modelu z dystrybutorem wody jest dobrym pomysłem, który pozwala wyrabiać zdrowe nawyki u wszystkich domowników!