Jakie są zalety okien PCV?

498
okna pcv

Okna PCV cieszą się ogromnym uznaniem wśród kupujących – stanowią zdecydowaną większość wszystkich sprzedawanych okien. W czym tkwi ich popularność? Jakie cechy sprawiają, że klienci decydują się właśnie na plastikowe wykończenia? Sprawdź!

Niezawodna trwałość

Okna PCV, dostępne np. w ofercie firmy Czas na okna, to rozwiązanie, które cenione jest przede wszystkim ze względu na niezwykłą trwałość wykonania. Raz zamontowane mogą posłużyć nawet przez następne dwadzieścia lat. Wyrabiane są bowiem z polichlorku winylu – tworzywa sztucznego, które cechuje się odpornością na korozję oraz wpływ czynników atmosferycznych i substancji chemicznych. Okna wykonane z twardego PCV (a poprawnie PVC lub PCW) nie są także podatne na działanie ognia. Świetnie radzą sobie z powstawaniem grzybów i pleśnią.

Wysokiej klasy szczelność i efektywność energetyczna

Ramy wykonane z PCV są niezwykle szczelne. Ich zdolności izolacyjne są większe niż w przypadku okien drewnianych. W dodatku mogą sprawić, że w niewentylowanych pomieszczeniach konieczne może być zastosowanie dodatkowych nawiewników. Chronią domy i mieszkania przed utratą ciepła, dzięki czemu wpływają na zmniejszenie rachunków za ogrzewanie. W związku z ich niezwykłą energooszczędnością, cena okien skonstruowanych przy wykorzystaniu polichlorku winylu zwraca się już po upływie kilku lat od zakupu.

Prostota konserwacji

Plastikowe profile są łatwe w użytkowaniu i utrzymaniu w czystości. Nie wymagają regularnego malowania, jak na przykład okna drewniane, a do ich czyszczenia wystarczy płyn do mycia naczyń. W dodatku przez bardzo długi czas zachowują oryginalny kolor, dzięki czemu elewacja wygląda świeżo i estetycznie na długie lata po zamontowaniu okien. Warto pamiętać także o odpowiednim naoliwieniu okna, nie zapominając przy tym o górnej części skrzydła.

Atrakcyjnie niskie ceny

Okna PCV są doceniane także ze względu na swoją cenę. Plastikowe profile są bowiem znacznie tańsze od swoich drewnianych odpowiedników. Przy wspomnianej już trwałości wykonania oraz imponującej szczelności produkty PCV stanowią bardzo dobry wybór na długie lata. Stosunek jakości do ceny jest w tym przypadku jednym z głównych czynników sprawiających, że sprzedaż okien plastikowych stanowi około 70% wszystkich tego typu transakcji w branży.