Jaki sprzęt do ćwiczeń w domu wybrać?

723
domowa siłownia

Zapewne wiele osób marzy o tym, aby posiadać w domu własną siłownię. Marzenie to można spełnić w momencie zgromadzenia odpowiednich funduszy. Wtedy wystarczy jedynie udać się do sklepu lub dokonać zamówienia przez Internet i sprzęt zostanie dostarczony do samych drzwi domu. Jednak, jaki sprzęt do ćwiczeń w domu wybrać?

Bieżnia do domu

Bieżnię w domu zdecydowanie warto posiadać. Podstawowe zalety urządzenia tego typu, to fakt, że możemy ćwiczyć w domu bez względu na warunki atmosferyczne, a także oglądać telewizję, czy słuchać ulubionej muzyki w trakcie ćwiczeń. Przy wyborze bieżni do domu kluczowe znaczenie ma zarówno budżet, jak i obciążenie.

Najtańsze bieżnie mechaniczne napędzane są silnikiem, a pas wprawiamy w ruch my w trakcie biegania. Są znacznie trudniejsze w użytkowaniu i posiadają znacznie mniej funkcji dodatkowych, dlatego nie polecamy ich początkującym. Droższe bieżnie elektryczne posiadają specjalny komputer przeznaczony do sterowania urządzeniem. W tym przypadku również mamy silnik, jednak napęd pasa odbywa się w pełni automatycznie. Bieżnię elektryczną, mimo ceny polecamy każdemu.

Stepper – jaki wybrać do domu?

Rodzajów stepperów na rynku jest całe mnóstwo, dlatego w pierwszej kolejności musimy skupić się właśnie na typie sprzętu. Najbardziej podstawowe noszą nazwę steppera prostego lub po prostu stepu. Mają formę niewielkiego stopnia, który zazwyczaj możemy regulować pod wieloma względami. Sprzęt ten jest idealny do mniejszych pomieszczeń.

Steppery skrętne to urządzenia bardziej zaawansowane. Podczas ćwiczeń przy ich pomocy do pracy zaprzęgane jest całe ciało, dlatego ćwiczymy niemal wszystkie partie mięśni. Zdecydowanie polecamy je osobom, które chcą zmienić sylwetkę swojego ciała.

Jaki orbitrek kupić do domu?

Orbitrek to urządzenie, dzięki któremu możliwe jest trenowanie wielu partii mięśni podczas jednego treningu. Zakres ruchów jest tak bogaty, że nie musimy zmieniać ćwiczenia, aby wprowadzić w ruch odpowiednio obciążone mięśnie nóg, ramion, czy pleców. Szczególnie polecane są orbitreki elektromagnetyczne. Dzięki polu elektromagnetycznemu i elektronicznemu sterowaniu możliwe jest dostosowanie obciążenia do własnych możliwości, co docenią zwłaszcza początkujący.

Każdy sprzęt do ćwiczeń jest zaawansowany technologicznie. Odpowiednie procesy produkcyjne, a także rozbudowanie o dodatkowe możliwości sprawia, że ćwiczenie przy pomocy właściwie dobranych urządzeń jest przyjemnością. Warto jednak znać podstawowe parametry i właściwości sprzętu, aby nie popełnić błędu.

Rankingi, najniższe ceny, opinie oraz recenzje tego oraz innego sprzętu do ćwiczeń w domu znajdziesz w Internecie.