Dobry materac w Gorzowie – jak dobrać odpowiedni?

51
materac

Odświeżając sypialnię wiele osób decyduje się na wymianę całego łóżka, mając nadzieję, że poprawi to ich komfort snu. Czasem jednak kupno nowego stelaża nie jest wymagane – dla osób, które wynajmują mieszkania może to być nie lada problemem i znaczna inwestycja. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest wymiana materaca, który będzie podpierał kręgosłup na całej jego długości, by ten znajdował się w odpowiedniej, zalecanej przez lekarzy pozycji. Wpływają na to zarówno stopień twardości materaca, jak i materiał, z którego została wykonana jego wkładka. Dowiedz się więcej o materacach i sprawdź, na co konkretnie warto zwracać uwagę, by cieszyć się zdrowym i komfortowym nocnym wypoczynkiem.

Wygodny materac do łóżka – na jakie aspekty warto zwracać uwagę w pierwszej kolejności?

Wymiana starego materaca na nowy to znacznie prostsza i tańsza opcja, niż zakup całkowicie nowego łóżka. To szczególnie ważne zwłaszcza dla osób, które wynajmują mieszkanie – inwestycja związana z nowym stelażem może okazać się nieopłacalna, dlatego wygodny materac pozwala zadbać o kręgosłup stosunkowo niewielkim kosztem. Przy okazji doboru materaca dobrze jest uwzględnić kilka czynników, jednak głównym z nich pozostaje materiał, z jakiego została wykonana wkładka konstrukcji. Oprócz materacy sprężynowych, które dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań w postaci elementów kieszeniowych, dalej są wykorzystywane, dużą popularnością cieszą się materace piankowe.

W zależności od zastosowanej pianki materac może cechować się zwiększoną elastycznością i sprężystością lub doskonale dopasowywać się do wszelkich krzywizn sylwetki danej osoby, dzięki aktywnemu reagowaniu na temperaturę jej ciała. Materace w sklepie Materacegorzow.pl, których producentem jest Hilding Anders, zostały wyposażone we wkładkę z pianki termoelastycznej, dzięki czemu materac jeszcze lepiej podpiera kręgosłup użytkownika. Konstrukcje tego skandynawskiego producenta mają również 7 stref twardości, a do tego oferują 15-letni okres gwarancji. Warto również pamiętać, że materace piankowe Hilding Anders są odwracalne, dając możliwość łatwej zmiany twardości.

Dobre materac do łóżka – jaki powinien być ich stopień twardości?

Innym aspektem, o jakim warto pamiętać podczas doboru materaca do łóżka, jest jego stopień twardości. W zależności od rodzaju wypełnienia materac może być miękki (tutaj dominują konstrukcje piankowe) lub twardy, oferując użytkownikowi wysoką stabilność podczas snu. Te ostatnie materace mają często wkładkę wykonaną ze sprężyn kieszeniowych, czyli autorskiego rozwiązania skandynawskiej marki Hilding Anders. Materace w sklepie Materacetychy.eu pochodzą właśnie od tego producenta, który dodatkowo przygotował modele utwardzane matą z włókien kokosowych. Oprócz jeszcze większej twardości rozwiązanie to nadaje materacowi właściwości hipoalergicznych, zapobiegając namnażaniu się szkodliwych drobnoustrojów.

Sprężyny kieszeniowe świetnie sprawdzają się w przypadku sypialni pary – materac z taką wkładką ugina się tylko w tym miejscu, w którym została przyłożona siła, co zapobiega przenoszeniu się drgań na pozostałe części materaca. Dzięki temu obie osoby mogą cieszyć się spokojnym i niczym niezakłóconym snem, a Hilding Anders odpowiada również za przygotowanie wygodnych materacy dla singli i singielek.