Dekoracje Ślubne – co, kiedy, jak i dlaczego?

1186
dekoracje ślubne

Wszystkie Pary Młode stojące przed wyzwaniem organizacji ślubu i wesela wiedzą, jak trudno jest pamiętać o wszystkich szczegółach i zadbać o to, by wszystko zostało dopięte na ostatni guzik. Rezerwacja sali weselnej, wybór fotografa, kwiatów, przymiarki sukni ślubnej i garnituru. Często na koniec zostawiamy decyzję, jakie dekoracje ślubne wybierzemy na nasz wymarzony dzień. A to właśnie dekoracje pomagają wyczarować klimat, który sprawi, że ślub i wesele zapamiętamy do końca życia.

Dekoracje ślubne i weselne budują nastrój i pozwalają stworzyć niepowtarzalny styl, o jakim śniliśmy. Jeżeli na wybór dodatków nie chcecie poświęcać zbyt dużej ilości czasu warto poszukać inspiracji w internecie i sięgnąć po gotowe propozycje. Właśnie w tym celu powstał nie jeden internetowy, w którym znaleźć można najpiękniejsze dekoracje na ślub i wesele. W sklepie ślubnym znalazło się wszystkie niezbędne dodatki, a także ogromna porcja inspiracji i pomysłów.

dekoracje ślubne

Jakie dekoracje przede wszystkim powinny pojawić się na uroczystości ślubu i wesela? Przygotowaliśmy dla Was listę najważniejszych, by żadnej nie pominąć 🙂

Pierwszym dodatkiem, który koniecznie trzeba wybrać to oczywiście zaproszenia ślubne. To one pomagają zaprosić gości na Waszą uroczystość. Obecnie popularne są piękne wzory w zestawie z kopertami. Zaproszenia ślubne w rustykalnym stylu czy te z kwiatowymi motywami to piękne propozycje, które oczarują nie tylko gości, ale i Parę Młodą. Sklep oferuje mnóstwo wzorów zaproszeń ślubnych dopracowanych w każdym szczególe.

Kolejnym z bardzo ważbnych dodatków jest oczywiście pudełko na obrączki, które nie tylko ułatwia efektownie podanie obrączek na ceremonii ślubnej, ale również pozwala je przechowywać. Obecnie jedne z najmodniejszych to drewniane pudełka na obrączki dodatkowo dekorowane imionami Pary Młodej. Są trwałe, piękne i co najważniejsze – można je dopasować do motywu przewodniego uroczystości.

dekoracje ślubne

Bardzo ważna jest również księga gości weselnych, która pozwala zebrać wpisy, życzenia czy zdjęcia w jednym miejscu. Najpopularniejsze to księgi gości w formie albumów, ale dużą popularnością cieszą się również pomysłowe ankiety weselne czy księgi gości z czarnymi kartkami, które można traktować również jako pamiątkowy album.

dekoracje ślubne

Oczywiście ogromną rolę spełniają również dekoracje stołu weselnego oraz sali. Na stole weselnym przede wszystkim warto umieścić serwetki, które budują elegancki klimat, a równocześnie są praktycznym dodatkiem. Obok nakryć gości powinny znaleźć się winietki. Polecamy wybrać te z nadrukiem nazwisk gości, gdyż prezentują się estetycznie i pozwalają oszczędzić czas. Można sięgnąć również po menu weselne z dopasowanym graficznie motywem do pozostałych dekoracji.

dekoracje ślubne

Z kolei nad stołem weselnym i w całym pomieszczeniu dobrze jest umocować balony ślubne. Obecnie jedne z najmodniejszych to balony transparentne lub złote foliowe balony z napisem love. Pamiętajmy, że przepych i bogate zdobienia ustępują miejsca minimalistycznym motywom, więc balony powinny być tylko lekkim akcentem podkreślającym charakter uroczystości. Na sali weselnej za

Wśród dekoracji sali weselnej warto wyróżnić także materiały dekoracyjne. Jeżeli zależy Wam na bardzo eleganckim efekcie i przygotowaniu ściany za Parą Młodą warto zdecydować się na delikatnie udrapowany materiał z połyskiem, a krzesła ozdobić specjalnymi szarfami z satyny w wybranym kolorze.

dekoracje ślubne

Punktem kulminacyjnym uroczystości weselnej jest oczywiście piękny i apetyczny tort weselny. Obecnie coraz rzadziej wybieramy porcelanowe figurki na tort weselny. Te zostały wyparte przez nowoczesne toppery na patyczkach. Toppery wykonane są najczęściej ze sklejki drewnianej lub sztywnego połyskującego papieru. Napisy Love, Miłość jest słodka czy Na zawsze razem nie tylko pięknie wyglądają na torcie, ale również niosą ze sobą wspaniałe przesłanie.

Do wszystkich dodatków, jakie wybraliśmy na ślub i wesele warto dopasować również dekoracje samochodu ślubnego. Jedne z popularniejszych to personalizowane tablice rejestracyjne zdobione przeróżnymi grafikami, dowolnym tekstem lub imionami Pary Młodej. Tablice sprawią, że Para Młoda będzie widoczna z daleka i pięknie dopełnią całą aranżację.

W sklepie ślubnym LOVE możecie znaleźć wszystkie dekoracje na ślub i wesele, które pozwolą wyczarować wymarzony klimat i stworzyć wspaniały nastrój. Idealnie skomponowane kolekcje dekoracji ślubnych, pomysły i inspiracje oraz ponad tysiąc przepięknych produktów z szybką dostawą do domu pozwolą Wam zorganizować ten jeden wyjątkowy dzień dokładnie tak, jak chcecie 🙂