Chile atrakcje – odwiedź je z biurem podróży

319
chile

Piękne Chile to miejsce kulturowych kontrastów, które rozpoczynają się od surowości najsuchszej na świecie pustyni Atacama, na północy i lodowych pól Patagonii na południu. Chile to również żyzne doliny, bardzo stare niezniszczone lasy, temperamentne wulkany i dziewicze plaże. Regiony te są usytuowane według niesamowitego położenia geograficznego Chile. Kraj został okrzyknięty najdłuższym na świecie, a jego szerokość wynosi zaledwie 175 kilometrów. Rozciągając się od centrum Ameryki Południowej aż po jej koniec, Chile jest domem dla tętniącego życiem tygla kultur, który obejmuje uroczych pasterzy alpaki, Huaso w Patagonii i biało-kołnierzowego społeczeństwa Santiago, którzy swoim karierowym podejściem nie różnią się od mieszkańców największych metropolii zachodniego świata. Wszystkich jednak łączy łaskawość, otwartość oraz podejście do turystów. Atrakcje, które warto zobaczyć, to nie tylko Valle de la Luna ze swoim opuszczonym księżycowym krajobrazem, rozległa pustynia Atacama i jej rdzawe otoczenie, wyrafinowane Santiago i jego kosmopolityczna atmosfera, kwitnący chilijski obszar winiarski i tajemnicza Wyspa Wielkanocna.

Niezbadany kierunek podróży

Chile zostało stosunkowo odcięte od reszty świata ze względu na jego odległe położenie. W związku z tym liczba turystów nadzorujących nie jest tak przytłaczająca, jak w wielu innych miejscach, i są obszary w kraju, w których można okazać się jedynymi gośćmi. Ludzie są przyjaźni i nie ma większego zagrożenia. Łatwo jest poruszać się po długim kraju drogą powietrzną lub lądową. Poszukiwacze przygód mogą wynająć samochód (z przewodnikiem lub bez) i zbadać cały odcinek 2700 mil z północy na południe. Wyjazd do Chile jest zdecydowanie świetną okazją dla osób, którym zależy na wakacyjnym wyjeździe z dala od ubitych ścieżek i pragną odpocząć od miejskiego zgiełku i huku.

Santiago

Większość turystów przyjeżdża do stolicy kraju, miasta tętniącego życiem w butikowych hotelach, restauracjach, sklepach, sztuce i klubach nocnych. Santiago porównuje się do innych metropolii południowoamerykańskich pod względem wąskiego ułożenia, ale samo miasto ma europejską atmosferę i stoi na wysokości 1700 stóp. Dodatkowo w całości otoczone jest Andami. Odwiedzenie tego ponad pięciomilionowego pod względem mieszkańców miasta może być świetną przygodą i szansą na zbadanie, w jakim tempie rozwija się Chile.

Kraj Wina

Chociaż Chile od dłuższego czasu uprawia wino, chilijskie przysmaki weszły na międzynarodową scenę winiarską dopiero w latach 90-tych. Od doliny Elqui na północy, Casablanki, Maule i doliny Colchagua w centrum aż po dolinę Maipo na południu- Chile jest miejscem, gdzie przepyszne wino można znaleźć na każdym kroku. W ostatnim dziesięcioleciu wycieczki rowerowe po Chile stały, podczas których turyści mogą cieszyć się krajobrazem, delektować się lokalnymi potrawami i degustacjami wina oraz spędzać noc w willach i winnicach stały się bardzo popularne i są one niewątpliwie okazją na zwiedzenie państwa w nieco inny sposób.

Pucon

To urocze miasteczko alpejskie w południowym Chile jest najbardziej znane ze wciąż aktywnego wulkanu Villarrica, gdzie zimą można jeździć na nartach oraz snowboardzie. Ścieżka od szczytu do jeziora Villarrica położonego poniżej to malownicza 1,5-2-godzinna jazda na nartach, a turyści mogą spędzić kilka dni na zwiedzaniu jaskiń w okolicy. Wulkan otoczony jest lasami, które wciąż są domem dla rdzennej ludności, której wielu członków nie miało kontaktu ze znanym nam światem.

Kultura tubylców

Miasto Temuco (w pobliżu Pucon) ma najwyższy odsetek rdzennych mieszkańców (znanych  Mapuche) w całym Chile. W tym regionie goście mogą zobaczyć tradycyjne chaty wykonane oraz ujrzeć, jak lokalni mieszkańcy żyli przez wieki. Ludzie z Mapuche są najbardziej znani ze swoich tkanin oraz rękodzieł splatanych za pomocą wełny owczej.

Chilijska kuchnia

Jedzenie w Chile różni się w zależności od regionu- na północy spożywa się więcej dań mięsnych, natomiast na południu dominują dania rybne. Smażone i pieczone odmiany Empanadas nadziewane mieloną wołowiną i serem są narodową uliczną żywnością Chile. Sopaipillas (smażony chleb), Casuela (gulasz mięsny i warzywny w glinianym garnku), Pastel Del Choclo (ciasto z kukurydzy i wołowiny Shepard) oraz Cordero Al Palo (pieczona jagnięcina z grilla) to również tradycyjne potrawy, których koniecznie trzeba spróbować podczas swojego pobytu.

Kultura niemiecka prosto z Bawarii

Odkąd Chile otworzyło imigrację do Niemców w XIX wieku, całe miasta w południowym Chile zostały przejęte przez niemieckich osadników. Znajdziemy tutaj tradycyjne domy, kościoły i szkoły, które przetransportują nas prosto do Bawarii. Pojawiły się również niemieckie restauracje i browary. Jednym z najbardziej znanych jest rodzinny browar Kunstmann w Valdivia. Mieszkańcy i goście gromadzą się tutaj na degustacje piwa, wycieczki po browarach i ogromne porcje Currywurst i burgerów.

Chile – atrakcje mogą zachęcać turystów spragnionych nietuzinkowych doświadczeń już na pierwszy rzut oka. Taki wyjazd to jednak bardzo dużo formalności, dlatego optymalnym rozwiązaniem może być wyjazd z biurem podróży, które właściwie zorganizuje podróż za nas w taki sposób, że będziemy mogli zobaczyć wszystkie najbardziej zjawiskowe atrakcje. 

Podsumowując, Chile jest wciąż nieodkrytym przez turystów skarbem. ( Sprawdź atrakcje turystyczne chile) W tym bajecznie położonym miejscu nadal można spotkać rdzenną kulturę, której członkowie nigdy nie wchodzili w interakcję z obcymi. Mieszkańcy są jednak bardzo życzliwi i zawsze starają się zapewnić turystom dobre wspomnienia.