Bluzy męskie patriotyczne i nie tylko – dlaczego stają się tak popularne?

897
odzież patriotyczna

Tym, co spaja Polaków jest tożsamość narodowa. Już nie tylko szukamy przodków, nie tylko odkrywamy zapomnianych bohaterów ale osiągnęliśmy wyższy poziom. Jesteśmy świadomi naszej przynależności narodowej i czujemy z tego powodu dumę. Nie wstydzimy się bycia Polakami a naszą dumę wyrażamy publicznie, odważnie, radośnie, z uśmiechem.

Radość z bycia Polakiem

Radość z bycia Polakiem najczęściej pokazujemy innym nosząc ubrania patriotyczne, czyli ubrania z motywami historycznymi nawiązującymi do historii Polski. To doskonała forma wyrażenia tego, co dla Polaka najcenniejsze, czyli idei “Bóg, Honor, Ojczyzna”. Forma doskonała, bo nie od święta ale eksponowana codziennie, na ulicy, w szkole i w pracy, na zakupach i podczas uprawiania sportu – w każdej sytuacji możemy być ubrani w odzieć patriotyczną.

Historia

Zaskakujące jest, że – zwłaszcza młodzi ludzie – łączą noszenie odzieży patriotycznej z pogłębianiem wiedzy historycznej, zgłębianiem tak historii Polski jak również historii regionu. Coraz więcej ludzi interesuje się nie tylko suchymi faktami ale też poznaje miejsca historyczne, kulturę regionów, zna i propaguje w poprawny sposób ważne dla wszystkich symbole.

Zauważalne jest zainteresowanie odległą historią Polski czego dowodem są liczne grupy rekonstrukcyjne (nie tylko rycerskie) oraz odtwarzanie historycznych bitew z najsłynniejszą rekonstruowaną bitwą pod Grunwaldem na czele.

Polska odzież patriotyczna

Do elementu lokalnego patriotyzmu należy również zakup odzieży patriotycznej projektowanej i produkowanej w Polsce. Taką firmą która w 100% produkuje w Polsce, z najwyższej jakości komponentów oraz z unikalnymi grafikami projektowanymi przez artystów jest Red is Bad. Z ich oferty warta polecenia jest kolekcja Polska Walcząca, oddająca hołd wielkiej rzeszy osób cywilnych którzy oddali swoje życia dla nas, ich potomnych.

Nie tylko bluzy męskie patriotyczne

Najczęściej możemy spotkać wokół nas bluzy męskie patriotyczne ale firma Red is Bad oferuje również gadżety, akcesoria oraz dopasowanie kolekcji do pory roku i okazji – tutaj mowa o sukienkach damskich czy eleganckich koszulach męskich z dyskretną flagą Polski na piersi. Subtelnie i elegancko. Te drobne elementy odzieży nie są głównym motywem ubrania, które zachowuje swój oryginalny charakter i krój, fason nadany przez projektanta. Tym samym tego typu niewielkie dodatki patriotyczne do obrania nie zmieniaj.a jego zakresu stosowania. Ta odzież patriotyczna może być stosowana w każdych sytuacjach, w pracy, szkole, na przyjęciu tak samo jak podczas rekreacji.

Czy odzież patriotyczna jest dla każdego?

Jeżeli ktoś miał jeszcze wątpliwości co do noszenia ubrań z motywami patriotycznymi to publiczne wystąpienie Prezydenta Andrzeja Dudy w koszulce z kolekcji odzież patriotyczna Red is Bad rozwiewa wszystkie watpliwości. Nie ma barier wieku, płci, poglądów politycznych czy zamożności w używaniu odzieży patriotycznej. Ten trend wyrażania patriotyzmu na codzień stał się powszechny a sama odzież patriotyczna stała się częstym prezentem okolicznościowym.