Serwis kserokopiarek pomaga zapewnić dobrą obsługę klientów

671
serwis kserokopiarek kyocera warszawa

Każda kserokopiarka prędzej czy później będzie wymagała naprawy. Dlatego w końcu trzeba będzie rozejrzeć się za dobrym serwisem kserokopiarek. Co należy w tej sytuacji wziąć pod uwagę? Obecnie wybór na rynku w tym zakresie jest dość spory. W każdym większym mieście istnieje bowiem co najmniej kilka firm, które świadczą usługi tego rodzaju. Różnić się one mogą między sobą wielkością, jakością obsługi, cennikiem usług, doświadczeniem czy zakresem usług. Jaki zatem serwis kserokopiarek Kyocera Warszawa wybrać?

Dobry serwis kserokopiarek jest w cenie

W dobie powszechnego dostępu do internetu problem odpowiedniego serwisu nie jest problemem. W zasadzie każdy punkt, który zajmuje się naprawą kserokopiarek i podobnych urządzeń dysponuje własną stronę internetową, gdzie prezentuje swoją ofertę, a niekiedy także i zakres cen. Dzisiaj serwisy zajmują się w zasadzie wszystkimi modelami urządzeń, ale w razie wątpliwości można upewnić się o tym drogą telefoniczną czy mailową. Pracownicy godnego zaufania serwisu na ogół odpowiadają na zapytania szybko i sprawnie.

Jednak jeśli udostępnione na stronie internetowej informacje okażą się niewystarczające, warto poszperać nieco w internecie i poszukać opinii klientów na temat danego serwisu kserokopiarek. W sieci nie brak portali i forów tematycznych, na których użytkownicy chętnie dzielą się swoimi przemyśleniami również w tym zakresie. Jednak trzeba przy tym zachować pewną dozę ostrożności, gdyż nie wszystkie opinie muszą być obiektywne.  Raczej powinno się to traktować jako wskazówkę podczas podejmowania ostatecznej decyzji.

Jak często oddawać kserokopiarkę do serwisu?

Częstotliwość przeprowadzania przeglądów okresowych sprzętu biurowego, a więc drukarek czy kserokopiarek na ogół określona jest przez ich producentów. Takie informacje można znaleźć m.in. w warunkach gwarancji. Zresztą realizacja takich przeglądów to jeden z czynników, które determinują utrzymanie ważności gwarancji. Najczęściej przeglądy powinno się przeprowadzać co 3 miesiące lub każdorazowo po wydrukowaniu 10 tysięcy stron. Co ciekawe, dodatkowej gwarancji i to niezależnie od gwarancji producenta, mogą udzielać również serwisy kserokopiarek. Takie zobowiązanie przyjmują one jednak tylko wówczas, gdy klient dokonuje regularnych przeglądów w danym serwisie.  Generalnie odpowiedzialność serwisu gwarancyjnego ciąży na producencie, a ewentualne gwarancje dodatkowe to jedynie bonus. Odpowiedzialność ta zresztą kończy się nie tylko w chwili upłynięcia czasu podanego w gwarancji, ale i w sytuacji, gdy klient nie dotrzyma terminu badania okresowego.

Przeglądy okresowe kluczem do sukcesu

Okazuje się więc, że przeglądy okresowe są niezwykle ważnym aspektem użytkowania kserokopiarek, o którym mimo to wiele osób zapomina. Dlatego coraz więcej profesjonalnych serwisów kserokopiarek wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoim klientów i przypomina im o konieczności dokonania takiego przeglądu. Gdy zbliża się termin przeglądu pracownik serwisu sam przyjeżdża do klienta i dokonuje u niego badania okresowego. Czasami też przypomina się drogą mailową lub telefoniczną. W takiej sytuacji można mieć pewność, że badania techniczne danej kserokopiarki będą przeprowadzane w sposób terminowy. Zapewnia to nie tylko zachowanie gwarancji, ale i długie oraz bezawaryjne użytkowanie sprzętu biurowego, w tym przypadku kserokopiarki.