Bezpłatna koparka kryptowaluty HELIUM – kryptowaluta do kopania w domu

11026
helium

Na czym to polega?

Te koparki kryptowalut to Hotspoty, które wydobywają kryptowalutę poprzez „proof of coverage”, czyli najkrócej – podłączamy urządzenie do prądu oraz Iinternetu, aby się z nim połączyć i generuje nam ono zyski! Jest to wyjątkowa koparka kryptowalut, ma jedynie moc 5W, więc koszty prądu to zaledwie 2,5 zł miesięcznie. To wystarczy, gdyż kopiemy nie przez „proof of work” lecz przez „proof of coverage”. Chodzi o zapewnienie zasięgu urządzeniom IoT, czyli „Internet Rzeczy”. Urządzenia IoT to m.in. różne zawieszki czy breloczki lokalizatorów, które przyczepiamy do rowerów, do obroży zwierząt domowych, plecaków, teczek czy nawet kluczy. Do tego, co chcielibyśmy odnaleźć gdy zgubimy. Dlatego ważne jest dla IoT aby jak największy obszar Polski został pokryty nadajnikami, hotspotami LoRaWAN komunikującym się z lokalizatorami. I za to pokrycie obszaru otrzymujesz wynagrodzenie w kryptowalucie.

helium iot

Zwróć uwagę, że to nie są hotspoty WiFi – te urządzenia nie udostępniają sygnału WiFi innym użytkownikom. To ważne – nikomu nie udostępniasz swojego Internetu. Jedynie zapewniasz komunikację w standardzie Long Range (LoRa) oraz Bluetooth Low Energy (BLE). Przez Internet urządzenia wysyłają wyłącznie informacje o stanie innych urządzeń (IoT), ich statusie i położeniu.

Zarejestruj się – w ciągu kilku tygodni dostaniesz nowiutką koparkę prosto ze Stanów Zjednoczonych i pomożesz ulepszać świat.

helium

Tanio, ekologicznie, pomagając ludziom

Jak widzisz, nie jest to kopanie kryptowalut przy pomocy zestawów kart graficznych pożerających ogromne ilości energii elektrycznej, kosztownej i zanieczyszczającej środowisko. Nie musisz wydawać kilkudziesięciu tysięcy złotych na drogie koparki, głośne i grzejące pomieszczenia, drogie w eksploatacji. Tutaj chodzi o to, aby ludziom pomagać odnajdywać ich urządzenia i rzeczy, pomagać śledzić gdzie znajdują się ich dzieci lub dziadkowie. Tak – pomagasz ludziom w nowoczesnej technologii IoT. I za to otrzymujesz wynagrodzenie w postaci kryptowanuty HELIUM (HNT). Będziesz mógł ją sprzedać lub dokonać za nią zakupów u wybranych sprzedawców. HELIUM będziesz przechowywać w jednym z wielu bezpłatnych portfeli kryptowalut, tzw. wallet.

Za darmo? Na czym zarabiam?

Zarabiasz w zamian za usługę pokrycia zasięgiem terenu, na którym są urządzenia IoT. Producenci tych urządzeń muszą zapewnić połączenie z nimi, aby były funkcjonalne. Inaczej nikt by ich nie kupił… I te rutery zapewniają dostęp urządzeniom IoT, w zamian za co dostajesz wynagrodzenie. Producenci IoT muszą dzielić się swoimi zarobkami. A że za usługę pokrycia zasięgiem płacą kryptowalutą, to działa jakbyś kopał tę walutę. Stąd nazwa „koparka”, choć wcale nic nie kopie to jednak otrzymujesz kryptowalutę za jej działanie. Konkretnie hotspoty zarabiają za: 1. sprawdzanie czy inne hotspoty działają i czy należy im się wynagrodzenie (im więcej hotspotów w okolicy tym większe zarobki; z kolei inni zarabiają sprawdzając, czy Twój hotspot działa); 2 – na obsłudze lokalizatorów IoT (im więcej ludzi z takimi urządzeniami przewija się w Twojej okolicy tym więcej zarabiasz).

Jak otrzymać bezpłatną koparkę HELIUM?

Zarejestrować się po koparkę można wyłącznie na zaproszenie. 

Po rejestracji otrzymasz własny link zapraszający i będziesz mógł zaprosić rodzinę i znajomych z całej Polski. Możesz również zamieścić różne ogłoszenia – im więcej osób zaprosisz tym więcej zarobisz 😉 Tak! Wspólnie zarobimy więcej!

Czas oczekiwania na przesyłkę to 6-8 tygodni, od lutego 2022 r. rusza wysyłka w USA. Polska trochę musi poczekać, niestety… A oto czego możesz spodziewać się:

W zależności od kraju nadania (USA czy EU) paczka może wymagać opłacenia cła i podatku VAT. Paczki nadane w UE są zwolnione z cła i podatku. Na szczęście, cło za elektronikę z USA jest zerowe. Podatek VAT nie obejmuje przesyłek bez charakteru handlowego, tj. niedopuszczane do obrotu (tylko do użytku prywatnego). W naszym przypadku urządzenie nie jest przeznaczone do obrotu (nie można go kupić ani sprzedać) i nie powinieneś płacić podatku VAT. W najgorszym przypadku złej interpretacji Urzędu Celnego być może trzeba będzie zapłacić VAT 23% od ok. 400 USD, czyli ok. 360 zł. Czy zapłacisz czy nie zależy wyłącznie od decyzji celnika. Biorąc pod uwagę że średnio zarobisz dwa razy tyle miesięcznie, warto mieć taką kwotę przygotowaną 😉

Aktualizacja

30 marca 2022 roku iHub Global opublikowało komunikat informujący o wejściu na rynek Polski (między innymi) o treści:

„iHub Global is proud and excited to announce our VIP Hotspot program coming soon to Europe! iHub Global Europe Opt-In is now open in the following countries: Albania, Andorra, Austria, Belarus, Belgium, Bosnia and Herzegovina, Bulgaria, Croatia, Czech Republic (Czechia), Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Holy See, Hungary, Iceland, Ireland, Italy, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Malta, Moldova, Monaco, Montenegro, Netherlands, North Macedonia, Norway, Poland, Portugal, Romania, Russia, San Marino, Serbia, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden, Switzerland, Ukraine, United Kingdom”.

I dalej szczegóły:

„VIP Program Highlights

 • Exclusive VIP Program Rollout
 • Limited Time Only
 • European Members Only
 • 50% Owner Commissions
 • 10% Host Commissions
 • Approx Cost Per Unit 450€ + VAT”

Czyli w Polsce koniec darmowych hotspotów. Nowe osoby po rejestracji nie mają już możliwości rezerwacji bezpłatnego hotspota a osoby które wcześniej złożyły rezerwację otrzymują… możliwość przystąpienia do programu płatnych hotspotów za cząstkę zarobków które one osiągną. Pozostawiam to bez komentarza.

Instalacja

Instalacja jest prosta – urządzenie łączy się bezprzewodowo (lub przewodem Ethernet) z Twoim domowym Internetem (WiFi). Nie musisz prowadzić żadnego okablowania. Jedynie podłączasz do gniazdka elektrycznego. Urządzenie ustaw w miejscu, z którego uzyskasz największy zasięg NA ZEWNĄTRZ. Czyli najlepiej jest umieścić urządzenie na parapecie okna. W przypadku bardzo gęstej zabudowy lub silnie zadrzewionego terenu możesz zwiększyć zasięg dołączając tanią antenę zwiększającą zasięg, dokładnie jak w przypadku zwykłych routerów. Chodzi o to, aby mieć w zasięgu jak najwięcej urządzeń IoT używanych do lokalizowania przedmiotów.

helium

Jak sprawdzić ile zarobię?

Po zarejestrowaniu się wybierz z menu HELIUMTRACK.APP – pojawi się mapka pokazująca jak wygląda pokrycie na Twoim terenie. Żeby zobaczyć zarobki wejdź na HeliumTrack, zobacz mapkę swojej okolicy. Obok lub poniżej będzie lista „All hotspots”. (1) Kliknij na pierwszy – pojawi się na mapce – (2) i wybierz na nim na mapce „View Details” – (3) wyświetlą Ci się jego zarobki – dzienne, tygodniowe i miesięczne. Tyle i Ty możesz wypracować w Twojej okolicy.

helium

Ważna uwaga dotycząca szacowania zarobków. Hotspoty pokazane na mapie jako „profit” pokazują ile zarabiają w sieci Helium. W ramach projektu iHUB Global otrzymasz 20% tej kwoty w zamian za bezpłatny hotspot (plus prowizje ze swojej sieci 10-25%). W panelu przychodów iHUB na swoim koncie zobaczysz pozycję „earnings” – to oznacza zarobek hotspota w sieci Helium, odpowiednik „profit” na mapce, natomiast „profit” w iHUB oznacza Twoją prowizję 20%. Czyli otrzymasz 20% z kwot pokazanych na mapce.

Masz moje wsparcie!

To ważne. Masz moje wsparcie. Jestem posiadaczem takiego hotspota, mam doświadczenie w korzystaniu z niego, w doborze lokalizacji, w instalacji, w sprzedaży kryptowaluty. I rejestrując się z podanych niżej linków możesz liczyć na moje osobiste wsparcie. Inne osoby oferujące swoje linki afiliacyjne nie posiadają takiego urządzenia, nie znają się na tym i w żaden sposób nie pomogą ci w czymkolwiek. Jedynie podsyłają swój link a korzystają z wiedzy z tej strony. Z mojej strony masz zapewnioną fachową, rzetelną pomoc prawdziwego użytkownika prawdziwego hotspota.

A więc zaczynamy!

1. Kliknij w mój afiliacyjny link zaproszenia:

https://wawa.ihub.global/ihubregister

A jeżeli wolałbyś opiekunkę kobietę to polecam link zapraszający od kobiety: https://centrum.ihub.global/ihubregister

Ta oferta cieszy się wielkim zainteresowaniem i serwery iHUB Global są przeciążone. Gdybyś miał problem z otworzeniem strony z powodu „Server Error in '/’ Application.” to spróbuj ponownie za kilka godzin.

2. Wybierz “Join Now”

3. Wypełnij formularz, jako login wybierz coś prostego, anonimowego, będzie to potem początek Twojego linku afiliacyjnego.

helium

4. Po rejestracji na stronie znajdziesz swój link afiliacyjny, w jego adresie będzie login jaki sobie wcześniej wybrałeś:

helium

5. Potem, po wypełnieniu formularza, żeby zamówić koparkę wejdź na “1) Reserve a hotspot”

helium

6. Pojawi się strona z przekierowaniem na Heliumtrack.app. Wejdź w Heliumtrack.app Za pierwszym razem nie uda się zalogować, poczekaj 30 sek i zaloguj się.

7. Po prawej stronie HeliumTrack wybierz “Reserve your FREE Hotspot”

helium

8. Wypełnij formularz, przy adresie w pierwszym polu podaj „kod pocztowy Ulica, Miasto” i wybierz z podpowiedzi, w drugim polu podaj ulicę, nr domu i nr mieszkania. Tak samo w shipping address.

Gotowe! W skrzynce pocztowej odnajdziesz wiadomość powitalną iHub.

Po wysłaniu formularza pozostaje poczekać 6-8 tygodni na przesyłkę z routerem-koparką. Wcześniej może pojawić się przesyłka weryfikująca adres – odbierz i zastosuj się do wskazówek co do potwierdzenia adresu. Weryfikacja może odbyć się również telefonicznie – bądź dostępny pod podanym numerem telefonicznym. Gdy już odczekasz na dostawę routera-koparki i będziesz go mieć w ręku to zgłoś się – pomogę w podłączaniu tak, żeby było bezpiecznie. 

Jak zwiększyć zarobki?

Ten czas oczekiwania na router wykorzystaj na zbudowanie swojej sieci i zwiększenie przyszłych zarobków. Zapraszaj rodzinę i znajomych z całej Polski a nawet z zagranicy. Wyślij swój link afiliacyjny znajomym, aby sobie porejestrowali i pozamawiali routery dostępowe do IoT, czyli do “Internetu Rzeczy”. Możesz też zamieszczać różne ogłoszenia w serwisach społecznościowych czy na tablicach ogłoszeniowych w sąsiednich blokach.

Na swojej stronie znajdziesz w menu opcję “MY TEAM” i tam zobaczysz wszystkich “swoich” którzy zarejestrowali się z Twojego linku afiliacyjnego: 

helium

Każdy zarabia w dwóch składnikach: za swój hotspot i za hotspoty w swojej sieci zaproszonych osób. Oto przykładowa strona pokazująca zarobki za swój hotspot:

helium

Ważne. Dopóki Twoja koparka jest sama w okolicy, nie zarabiasz na Proof-of-Coverage. Zarabiasz tylko na podstawowych operacjach, zwykle poniżej $16 na miesiąc. W zasięgu Twojej koparki powinny być inne koparki, ale nie bliżej niż 300 metrów (wtedy zarobki dzielą się na koparki koło siebie). Gdy w okolicy, w sąsiednich komórkach, pojawią się inne koparki, zaczniesz zarabiać na Proof-of-Coverage. Dlatego rozwijaj swoją sieć w swojej okolicy – i Ty zarobisz więcej i Twoja sieć. Gdy w komórce jest już jakiś hotspot to też można próbować zarezerwować w tej lokalizacji. iHUB Global nie chce inwestować w miejsca w których jest za dużo hotspotów bo to zmniejsza zyski. Zaufaj iHUB Global – jeżeli pozwala zarezerwować hotspot to rezerwuj!

Jeżeli zarejestrujesz się z linku afiliacyjnego z tej strony będę Twoim opiekunem, w systemie będziesz widzieć moje dane (imię, nazwisko, adres email i telefon), będziesz mieć z mojej strony wsparcie. Wsparcie to pomoc w instalacji, konfigurowaniu połączenia z Internetem czy umieszczenia hotspotu w miejscu zapewniającym największy zasięg. Dodatkowo będę Ci doradzać jak powiększać swoją sieć, jak wypłacać zarobioną kryptowalutę, jak zamieniać ją na złotówki i jak zwiększać zarobki.

Czy muszę budować swoją sieć?

Nie. Ale jest kilka istotnych przesłanek dla których powinieneś budować swoją sieć i zachęcać osoby z Twojej sieci aby również budowały swoje sieci. Taka jest idea MLM. A oto zalety budowania sieci:

 1. W Twojej lokalizacji może zdarzyć się, ze zarobki będą niskie bo np. mieszkasz w małej miejscowości lub poza obszarem zabudowanym, nie ma w okolicy innych hotspotów a wynagrodzenie otrzymujesz m.in. za sprawdzanie działania innych hotspotów, czy są aktywne. Więc jak najbardziej celowe jest aby dookoła Twojej lokalizacji pojawiło się więcej hotspotów. I zamiast $16 zarobisz $160 miesięcznie.
 2. W Twojej okolicy może być mało urządzeń IoT których lokalizację zapewnia hotspot i za co otrzymujesz wynagrodzenie. Dlatego warto namówić osoby z innych lokalizacji o dużym natężeniu ruchu ludzi, żeby zamówili hotspot. Ty będziesz mieć prowizję od ich zarobków. I gdybyś sam w złej lokalizacji zarabiał miesięcznie $16, to z hotspotu znajomego który zarabia $160 otrzymasz 10%, czyli $16. Podwajasz swój zarobek!
 3. W Warszawie są hotspoty zarabiające nawet $1100 miesięcznie. Gdy trafi Ci się osoba w sieci która mieszka w tak dobrej lokalizacji to będziesz mieć dodatkowo nawet $110 miesięcznie. A takich przypadków może być więcej…
 4. Z całej swojej sieci poleconych kontaktów otrzymujesz co miesiąc 10% od ich zarobków (oni nic nie tracą!). Więc zakładając że każdy hotspot zarabia tyle samo, mając 10 użytkowników w swojej sieci zarabiasz podwójnie! Jeżeli Twoja sieć rozrośnie się to możesz otrzymać w dodatkowych planach nawet 25% z jej całych zarobków.
 5. Możesz budować swoją sieć w dowolnym mieście i w dowolnym państwie! Działaj globalnie, wykorzystaj wszystkie swoje kontakty.

Jeżeli nie masz zamiaru budować swojej sieci, nie masz ambicji do zarabiania dużych pieniędzy to nie rejestruj się. Nie jestem zainteresowany 10% z Twoich $16, czyli 1,6 dolara na miesiąc. Szkoda mi mojego czasu za takie pieniądze. Chcę, abyś budował swoją sieć. Chcę, abyś zarabiał co najmniej $160 dolarów miesięcznie, czyli ponad 600 zł miesięcznie. A nawet grube tysiące gdy już rozwiniesz swoją sieć. Wtedy te 10% zaczyna mieć sens dla mnie.

Sprawy techniczne

To nie jest router WiFi, to obsługa urządzeń IoT, są one w EU legalne. Możesz sobie kupić masę lokalizatorów i te routery właśnie je obsługują. A lokalizatory wykorzystują Long Range WAN (LoRaWAN) oraz Bluetooth Low Energy (BLE). Ten router musi być podłączony do Internetu aby przez Internet wymieniać informacje z innymi routerami. Ten router nie udostępnia nikomu Internetu.

Podsumowanie

Sprzęt za darmo, 50% wypracowanych środków (earnings) dla firmy a dla Ciebie 20% (profit) plus prowizje z Twojej sieci: 10% za polecenia, do 25% za plany ilościowe zgodnie z poniższym planem wynagradzania. 30 dni na rezygnację. Możliwość wypowiedzenia w każdym momencie. 5W energii, czyli koszt 2,5 zł/mies. 400$ + 23% VAT kosztuje takie pudełko na rynku. Jak chcesz 100% dla siebie to możesz zamówić coś takiego: https://helium.bar – ale po co skoro nie miałbyś profitów ze swojej sieci i teraz możesz wejść w temat za darmo? Kliknij: https://wawa.ihub.global/ihubregister

helium
Prowizje z Twojej sieci

Jeszcze zastanawiasz się?

Jeżeli ciągle zastanawiasz się to miej na uwadze ważny fakt. W tym projekcie chodzi o pokrycie terenu działaniem sieci IoT. Na jednym obszarze może być ograniczona liczba urządzeń. Ten projekt jest kierowany nie tylko do Ciebie, inni też o tym wiedzą. To intratny biznes, więc chętnych jest wielu. Dlatego coraz częściej pojawiają się po rejestracji przy próbie zarezerwowania hotspotu takie komunikaty:

helium

To oznacza, że spóźniłeś się… W tej lokalizacji już nie otrzymasz bezpłatnie routera-koparki. Kilka osób zrobiło to wcześniej (na terenie jednej komórki może być kilka urządzeń, ale ich liczba jest ograniczona). Możesz spróbować na inny adres (rodzeństwa, dziadków,…). Nie dopuść do takiej sytuacji. Dlatego jak najszybciej zarejestruj się i zarezerwuj swój bezpłatny hotspot!

Nie mogę zamówić hotspota, czy mogę zarabiać na Helium?

Tak! Nie musisz mieć swojego hotspota aby zarabiać w tym projekcie! Wystarczy, że ze swojego linku afiliacyjnego zaprosisz rodzinę i znajomych w innych lokalizacjach oraz inne osoby z Polski i zagranicy. Otrzymasz co najmniej 10% z ich profitów (oni nic nie tracą). Buduj swoją sieć afiliacyjną i zarabiaj tym więcej im większą sieć zbudujesz. Albo kup swój własny hotspot i bądź niezależny od innych.

Ważne

 1. Nie podawaj nigdzie danych swojej karty kredytowej.
 2. Nie planuj sieci na stronie – iHub Global nie zapłaci Ci za to.
 3. Nie dokupuj żadnych usług, pakietów czy akcesoriów. Nie jest to teraz do niczego potrzebne.

A może własny hotspot żeby mieć 100% dla siebie?

Masz zagwarantowane przez iHub Global 20% z tego co wypracuje koparka (co nie wymaga pracy) oraz 10-25% prowizji ze swojej sieci (co wymaga pracy). To nadal nie jest 100%. Aktualizacja z 30 marca 2022 r – teraz musisz najpierw kupić hotspot za 460 Euro + VAT z prowizjami 50 i 10%. Oczywiście, żeby mieć 100% można kupić samemu koparkę na własność.

Kupując własną koparkę u producenta musisz zapłacić VAT i koszt przesyłki oraz w Polsce – niestety – jeszcze raz 23% VAT w Urzędzie Celnym. Czas oczekiwania to od kilku tygodni do nawet 9 miesięcy. Problemem jest tutaj konieczność zapłaty kryptowalutą Bitcoin – jest to operacja dla nowych adeptów „kopania” trudna do przeprowadzenia. Możesz też kupić nowe urządzenie od osób, które je sprowadziły, cena jest wyższa ale masz je „od ręki”. Możesz też kupić sprawdzone, już działające urządzenie. Gdy zakup dotyczy już działającego hotspota lub urządzenie OpenSource to płacisz za aktywację w sieci Helium $10-$20 i za akceptację nowej lokalizacji $1-$2 (koszt zależy od aktualnego kursu HNT). Gdy będziesz/planujesz zarabiać dużo to sobie kupisz własną koparkę kryptowalut żeby mieć całość przychodów dla siebie.

Dodam jeszcze ostrzeżenie, że kupując własny hotspot możesz trafić na produkt z innego rynku, z Azji lub USA – nie będą działać w UE, w Polsce – tam są wykorzystywane inne częstotliwości. Aby u nas działał musi być dedykowany na region UE/UK. Gdy ktoś Cię oszuka to straciłeś całą kasę, a przy zakupie „z ręki do ręki” nie masz szans na sprawdzenie działania… Bardzo duże ryzyko!

Biorąc pod uwagę powyższe argumenty polecam moje osobiste wsparcie przy zakupie, doborze miejsca instalacji, instalacji urządzenia, doborze przewodów antenowych i anteny oraz konfiguracji podłączenia do Internetu. Tylko dobra instalacja może zapewnić wysokie zarobki. Po przećwiczeniu pierwszej instalacji będziesz już mógł samodzielnie instalować kolejne hotspoty. Doradzę również jak najkorzystniej zamieniać kryptowalutę HNT na FIAT, czyli na złote polskie. Masz pytania? Napisz.

Oficjalne materiały

Na koniec reklama pokazująca ideę tego projektu:

Masz pytania? Napisz!

2 KOMENTARZE