Koparka kryptowaluty HELIUM – kryptowaluta do kopania w domu w zestawie 4 hotspotów z modemami

11721
helium

Do sprzedania pod linkiem: https://allegrolokalnie.pl/oferta/koparka-kryptowalut-hnt-miner Sprawdź cenę!

Koparka kryptowalut 4 szt. Helium HNT = 3 x BOBCAT Miner 300 + RAK v.2 + 3 modemy do Internetu mobilnego

Kompletny zestaw:

 • 4 koparki HNT, w tym 3 x Bobcat Miner 300 oraz 1 x RAK v.2
 • 1 dodatkowa antena dalekiego zasięgu 9 dB
 • Gotowe, już aktywne konto obsługujące koparki (brak problemu z rejestrowaniem)
 • 100+ HNT na koncie!!! – możesz od razu sprzedać lub czekać na wzrost wartości

Możliwość odbioru osobistego lub wysyłka zestawu. Szczegóły pod linkiem https://allegrolokalnie.pl/oferta/koparka-kryptowalut-hnt-miner

Po zakupie instalujesz sobie w telefonie aplikację Helium a ja przekazuję Ci dane dostępowe do konta. Zmieniasz hasło i już wszystko jest Twoje. Na spokojnie rozstawiasz w okolicy swoje hotspoty. Oczywiście pomogę w konfiguracji dostępu hotspotów do internetu jeżeli ma być po WiFi, ale można też hotspoty bez żadnej konfiguracji podłączyć kablem Ethernet do Internetu i gotowe. 

Ważne uwagi

Cały zestaw jest sprawny – to gwarantuję. Po zakupie i podłączeniu warto ustawić im w konfiguracji nową lokalizację. Nie gwarantuję zarobków i działania sieci Helium ani ich strony ani aplikacji. Strona Helium na niektórych przeglądarkach działa gorzej, np. na Safari. Na zarobki bardzo silnie wpływa lokalizacja hotspota i jego anteny – im wyżej tym lepiej, na zewnątrz lepiej niż w mieszkaniu, Internet bez NAT jest lepszy, router z port-forwarding jest lepszy, Bobcat potrafi sobie sam ustawiać porty w routerze więc UPnP jest lepsze, anteny z większym zyskiem energetycznym są lepsze (standardowa antena Bobcat to ok. 2,4dB pozwala nawiązywać łączność nawet na kilkadziesiąt kilometrów w otwartej przestrzeni, w zestawie masz dodatkową antenę 9dB do testowania), nie powinno ustawiać się hotspotów bliżej niż 300 metrów od innych (maleją zarobki bo dzielą się gdy są za blisko hotspoty), szyby i ściany tłumią fale radiowe – najlepiej jest ustawić antenę za oknem, im więcej innych hotspotów na mapie po stronie naszego hotspota tym lepiej, im w okolicy więcej hotspotów z „Transmit scale 1” tym lepiej, aby uniknąć podziału zysków z innymi hotspotami gdy są bliżej niż 300 metrów od Twojego możesz lekko „zmodyfikować” lokalizację swojego hotspota. Warto wypróbować różne lokalizacje hotspotów zostawiając je na np. 2 tygodnie u znajomych, rodziny czy w miejscu pracy. Im mniej drzew na drodze sygnału radiowego do innych hotspotów tym lepiej, im mniej przeszkód na drodze sygnału (budynki, górki) tym lepiej. Gdybyś chciał samodzielnie konstruować anteny o dużym zysku energetycznym mogę przesłać Ci różne schematy, mogę też zaoferować cyfrowy przyrząd do badania skuteczności anten, pozwalające je dobrze dostroić na maksimum efektywności. Tym przyrządem możesz zbadać pełną charakterystykę częstotliwościową i impedancyjną już posiadanych anten (np. fabrycznych) jak i zbadać charakterystykę swoich konstrukcji. Jedno jest pewne – hotspot nie może być w ruchu, nie będzie dobrze działać gdybyś planował go umieścić w samochodzie i jeździć z nim. Hotspot musi być w danej lokalizacji, np. w danym budynku, ale pomiędzy pokojami możesz go spokojnie przenosić a nawet do sąsiednich budynków, to mu nie szkodzi, dopóki jest w tym samym heksagonie na mapie Helium. Nawet gdy masz bardzo silną antenę to nie ustawiaj jej pełnej mocy w konfiguratorze, poprzestań na np. 4dB, żeby hotspot nie zaczął obniżać mocy nadajnika, bo to może zmniejszyć Ci ilość poświadczeń i w ślad za tym zarobki. Można uzyskać w dobrych lokalizacjach ponad 1000 zł rocznie z jednego hotspota. Generalnie jest bardzo dużo czynników wpływających na uzyskiwane zarobki, warto eksperymentować 😉

Opis elementów w zestawie

 1. Koparki

Wszystkie koparki są w wersji europejskiej LoRa 868 MHz, działają, są sprawdzone. Otrzymujesz kompletne wyposażenie koparek, anteny, zasilacze, przewody, trzy oryginalne opakowania fabryczne. Wszystko 100% sprawne, działa. Pobór prądu tyle co ładowarka do telefonu, poniżej 5W. Koparki są skonfigurowane i aktywowane, działają od razu po włączeniu do prądu i Internetu.

 1. Antena 

Antena Dookólna 868 MHz ze złączem wtyk RP-SMA (podłączasz od razu do hotspota).

Antena ATDOK-868 kabel 0,7m. wtyk SMA

Zakres częstotliwości: 860-870 MHz.

Zysk energetyczny anteny: 9 dB

Wymiary anteny: długość: 495 mm. średnica: 20 mm.

Mocowanie do sztycy/masztu: średnica masztu 30-50 mm.

Antena dookólna. Zbiera sygnał w promieniu 360 stopni.

Specyfikacja techniczna:

 • Częstotliwość Pracy: 860-870 MHz.
 • Zysk Energetyczny: 9 dB.
 • VSWR: <1,5
 • Polaryzacja: Dookólna
 • Kąt Promieniowania w płaszczyźnie pionowej: 360′
 • Kąt Promieniowania w płaszczyźnie poziomej: 28′
 • Impedancja: 50 Ohms
 • Max moc na wejściu: 100 W.
 • Złącze: SMA wtyk
 • Wymiary: Długość anteny 495 mm.
 • Materiał: Mosiądz i włókno szklane.
 • Waga: 0,3 kg.
 • Mocowanie: Uchwyt do masztu.
 • Średnica Masztu: 30-50 mm.
 • Odporność na wiatr: 210 km/h.
 • Temperatura pracy: od -40° do +65° C.

 1. Router ZyXel LTE3302 4G/LTE 2xLAN 2,4Ghz z antenami

Ważne! Router może pracować w trybie BRIDGE co zapewnia bezpośrednie połączenie z Internetem i maksymalne wykorzystanie możliwości kopania HNT. Dzięki temu routerowi gdy posiadasz internet mobilny z VPN nie masz kłopotu z trybem „Relay” koparki, zawsze jest „Online” i ma najlepsze osiągi. Oczywiście w czasie kopania możesz korzystać z Internetu przez ten router 😉 Te routery pracowały z Orange Internet domowy LTE + Orange VPN, działają z każdym operatorem.

Kupując, otrzymujesz:

 • router ZyXel LTE3302-M432
 • zasilacz
 • instrukcję szybkiej konfiguracji

Główne zalety urządzenia:

 • brak blokady SIMLock
 • router zapamiętuje kod PIN karty SIM
 • obsługa każdej sieci w Polsce (i Europie)
 • AutoAPN – router działa bez dodatkowej konfiguracji z większością rodzimych operatorów
 • 2 x port LAN 10/100 Mb/s
 • sieć bezprzewodowa WiFi do 300 Mb/s
 • możliwość utworzenia sieci dla gości
 • złącza na antenę zewnętrzną SMA
 • zgodność z regulaminem Aero2
 • prędkość pobierania LTE do 150 Mb/s
 • prędkość pobierania 3G do 42 Mb/s
 • wybór anten w menu
 • praca w trybie Bridge

Niezawodny domowy router 3g oraz 4G LTE na kartę SIM. Urządzenie nie ma blokady SIMLock – działa z kazdym operatorem oraz na każdej częstotliwości dostępnej obecnie w kraju (i pozostałej części Europy).

Prędkość pobierania w sieci 3G wynosi do 42 Mb/s, a w sieci 4G LTE do 150 Mb/s. Router jest zgodny z regulaminem Aero2, a wisienką na torcie jest to, że zapamiętuje kod PIN karty.

Sieć bezprzewodowa jest fabrycznie zabezpieczona – nikt, kto nie zna hasła nie będzie mógł się z nią połączyć. Router poprzez sieć WiFi jest w stanie obsłużyć do 32 urządzeń.

Urządzenie zostało również wyposażone w dodatkowe złącza antenowe, które możesz wykorzystać w miejscach, gdzie jest słaby sygnał internetu mobilnego (ma 2 dodatkowe anteny, które przy silnym sygnale można odkręcić). 

ZyXel LTE3302-M432 to stabilny i szybki router, który pozwala rozdzielić internet z jednej karty SIM na maksymalnie 32 urządzenia jednocześnie. Wystarczy włożyć kartę do routera i po chwili możesz korzystać z internetu – zarówno przez sieć przewodową, jak i poprzez WiFi. Zastosowane w routerze oprogramowanie nie wymaga żadnej konfiguracji do większości rodzimych operatorów.

Urządzenie nie ma blokady simlock i przy tym obsługuje wszystkie częstotliwości 4G LTE oraz 3G dostępne obecnie w Polsce. Router będzie działał z każdym operatorem – również w pozostałej części Europy.

Maksymalne prędkości to:

 • pobieranie w technologii 4G – do 150 Mb/s
 • wysyłanie w technologii 4G – do 50 Mb/s 
 • pobieranie w technologii 3G – do 42 Mb/s
 • wysyłanie w technologii 3G – do 5,76 Mb/s

Pomimo niewielkich gabarytów router osiąga duże prędkości i ma dość dobry zasięg sieci WiFi.

Ze względu na możliwość zasilania z portu USB router może z powodzeniem być wykorzystywany w samochodzie, czy autobusie. Może on być również zasilany z powerbanka. Należy się tylko upewnić, że ładowarka ma prąd wyjściowy minimum 2A (przy 5V).

Urządzenie działa z każdą wersją systemu Windows – XP, Vista, 7, 8 oraz 10. W wersji 32 i 64 bit. Sprawdzałem go również na dystrybucji Android,  Linux Mint 18 oraz macOS, iOS (iPhone) – działa bez instalacji dodatkowego oprogramowania.

Sieć bezprzewodowa – WiFi

Sieć WiFi działa w standardzie b/g/n z maksymalną przepustowością do 300 Mb/s. Jest ona fabrycznie zabezpieczona – każdy router ma unikatową nazwę sieci oraz hasło.

Anteny WiFi są wbudowane w router.

Ponadto możesz utworzyć sieć WiFi dla gości. Router może nadawać 4 sieci jednocześnie.

W zestawie:

 1. 100+ HNT (Helium) na koncie!!!

Ponad 100 HNT na koncie ma wartość dużo ponad 1.000 zł – możesz od razu sprzedać lub czekać na wzrost wartości. Mając na koncie ponad 100 HNT możesz zacząć handlować kryptowalutą, to dobry początek i możliwość poznania rynku kryptowalut, możesz wymieniać na bitcoin, etherum (BTC, ETH) i inne kryptowaluty.


Poniżej informacje o koparkach HELIUM – trochę teorii


Na czym to polega?

Te koparki kryptowalut to Hotspoty, które wydobywają kryptowalutę poprzez „proof of coverage”, czyli najkrócej – podłączamy urządzenie do prądu oraz Iinternetu, aby się z nim połączyć i generuje nam ono zyski! Jest to wyjątkowa koparka kryptowalut, ma jedynie moc 5W, więc koszty prądu to zaledwie 2,5 zł miesięcznie. To wystarczy, gdyż kopiemy nie przez „proof of work” lecz przez „proof of coverage”. Chodzi o zapewnienie zasięgu urządzeniom IoT, czyli „Internet Rzeczy”. Urządzenia IoT to m.in. różne zawieszki czy breloczki lokalizatorów, które przyczepiamy do rowerów, do obroży zwierząt domowych, plecaków, teczek czy nawet kluczy. Do tego, co chcielibyśmy odnaleźć gdy zgubimy. Dlatego ważne jest dla IoT aby jak największy obszar Polski został pokryty nadajnikami, hotspotami LoRaWAN komunikującym się z lokalizatorami. I za to pokrycie obszaru otrzymujesz wynagrodzenie w kryptowalucie.

helium iot

Zwróć uwagę, że to nie są hotspoty WiFi – te urządzenia nie udostępniają sygnału WiFi innym użytkownikom. To ważne – nikomu nie udostępniasz swojego Internetu. Jedynie zapewniasz komunikację w standardzie Long Range (LoRa) oraz Bluetooth Low Energy (BLE). Przez Internet urządzenia wysyłają wyłącznie informacje o stanie innych urządzeń (IoT), ich statusie i położeniu.

Zarejestruj się – w ciągu kilku tygodni dostaniesz nowiutką koparkę prosto ze Stanów Zjednoczonych i pomożesz ulepszać świat.

helium

Tanio, ekologicznie, pomagając ludziom

Jak widzisz, nie jest to kopanie kryptowalut przy pomocy zestawów kart graficznych pożerających ogromne ilości energii elektrycznej, kosztownej i zanieczyszczającej środowisko. Nie musisz wydawać kilkudziesięciu tysięcy złotych na drogie koparki, głośne i grzejące pomieszczenia, drogie w eksploatacji. Tutaj chodzi o to, aby ludziom pomagać odnajdywać ich urządzenia i rzeczy, pomagać śledzić gdzie znajdują się ich dzieci lub dziadkowie. Tak – pomagasz ludziom w nowoczesnej technologii IoT. I za to otrzymujesz wynagrodzenie w postaci kryptowanuty HELIUM (HNT). Będziesz mógł ją sprzedać lub dokonać za nią zakupów u wybranych sprzedawców. HELIUM będziesz przechowywać w jednym z wielu bezpłatnych portfeli kryptowalut, tzw. wallet.

Na koniec reklama pokazująca ideę tego projektu:

Masz pytania? Napisz.

2 KOMENTARZE