Polskie Towarzystwo Genealogiczne
Projekt przedsięwzięcia

 
 
  Strona główna
Historia Projektu
Nowa koncepcja przedsięwzięcia
Cele przedsięwzięcia
Zasady działania Towarzystwa
Forma prawna przedsięwzięcia
Organizacja przedsięwzięcia
Wolontariat
Inicjatorzy przedsięwzięcia, patronat
Co ja z tego będę miał?
Korzyści dla członków Towarzystwa
Korzyści dla profesjonalnych poszukiwaczy
Korzyści dla regionalnych towarzystw genealogicznych
Korzyści dla studentów i absolwentów
Korzyści dla parafii
Korzyści dla archiwów państwowych
Korzyści dla autorów publikacji
Najbliższe cele
Historia zmian
Współpraca i kontakt
 
Wprowadzenie
Genealogia to gałąź nauki, hobby a nawet pasja. Samodzielne odkrywanie przeszłości jest bardzo trudne, żmudne i kosztowne. Nierzadko działasz sam. Najgorsze jednak jest poczucie bezsilności gdy nie możesz uzyskać danych - nie masz czasu, nie wiesz gdzie, nie możesz ponieść kosztów wyjazdów, noclegów, opłat...

Polskie Towarzystwo Genealogiczne to organizacja która z czasem skutecznie wesprze Cię w Twoich poszukiwaniach. Nie będziesz sam. Otrzymasz szereg drukowanych materiałów wprowadzających w genealogię, opisujących wszystkie kroki jakie musisz wykonać. Zajmiesz się kontaktami z rodziną, znajomymi, będziesz poznawać historię regionu z którego wywodzą się Twoi przodkowie. Będziesz przeglądać olbrzymie zbiory danych. Weźmiesz udział w Akademii Genealogii doskonaląc swój warsztat genealoga.

 

Projekt
Powyższy tekst na razie brzmi fantastycznie. Na razie - bo oto podejmowana jest kolejna próba powołania Polskiego Towarzystwa Genealogicznego. Towarzystwa podejmującego kwerendy dla swoich członków kształcąc ich, podtrzymując zainteresowanie oraz gromadzącego potężne zbiory danych. Towarzystwa skupiającego aktywnych genealogów amatorów i profesjonalistów w swoich szeregach, pełniących odpowiedzialne funkcje kierowania oddziałami Towarzystwa i wytyczających kierunki prac. Towarzystwa skupiającego osoby poszukujące swoich przodków. Opisany na tych stronach projekt jest jedną z licznych propozycji.

Zapraszamy wszystkich do Polskiego Towarzystwa Genealogicznego!

 

Przeciwwskazania
Brak. Jest miejsce dla każdego. Jest miejsce dla Ciebie.

 

Dodatkowe informacje
W przypadku pytań prosimy o kontakt.Kontakt

 

Czytaj dalej Historia projektu

Copyright 2005, 2006 - Artur Ornatowski