Rody szlacheckie w powiecie lidzkim. Prze艣ladowani w 1863 r. – Czes艂aw Malewski

Rody szlacheckie w powiecie lidzkim na Litwie w XIX wieku. Prze艣ladowani w 1863 r.

Czes艂aw Malewski Rody szlacheckie w powiecie lidzkim na Litwie w XIX wieku. Prze艣ladowani w 1863 r. Wydawnictwo CZAS, ul. Did藕ioji (Wielka) 40, 2001 Wilno, Litwa tel/fax +370-2-12-38-38, Wilno 2002

Wykaz os贸b w 藕r贸dle wyst臋puj膮cych najcz臋艣ciej z podanymi informacjami: wiek, czyj syn, miejsce pochodzenia, spos贸b represji przez Rosjan. Indeks niniejszy obejmuje wy艂膮cznie szlacht臋 represjonowan膮, nie obejmuje wykazu rod贸w szlacheckich przedstawionych w publikacji.

Indeks

Adamkowicz Cezary (syn Kazimierza lat 43 z okolicy Mackiszki)
Aleksandrowicz Ksawery (syn Antoniego lat 35 z maj膮tku Niewisza, okr臋gowy naczelnik komitetu rewolucyjnego – zes艂any do guberni tobolskiej)
Ba艅kowski Aleksander (syn Micha艂a lat 20, wys艂any do guberni samarskiej)
Ba艅kowski Kajetan (syn Tomasza lat 26 z okolicy Wersoczka, wys艂any do guberni samarskiej)
Baranowski Jan (syn Bart艂omieja lat 18 z okolicy Mi偶any, zes艂any na Syberi臋)
Baranowski W艂adys艂aw (syn Jana lat 25, wys艂any do guberni samarskiej)
Berdowski Adolf (syn Antoniego z maj膮tku Sosowszczyzna parafii wasiliskiej, zes艂any na katorg臋)
Berdowski Edward (z maj膮tku Nieprachy, skazany na 18 lat katorgi)
Bernatowicz Szymon (zes艂any do guberni tobolskiej)
Bieli艅ski Jan (z maj膮tku Stanis艂awowo)
Bielski Jan (syn Bart艂omieja lat 42 z okolicy Tietia艅ce parafii olkienickiej, zes艂any do guberni samarskiej)
Bielski Jan (syn Jana lat 20 z okolicy Tietia艅ce parafii olkienickiej, zes艂any na Syberi臋)
Biernacki Justyn (syn Paw艂a lat 20 z okolicy Stankieliszki z oddzia艂u Narbutta)
Bla偶ejewski Boles艂aw (syn J贸zefa)
B艂a偶ejewski J贸zef ( z maj膮tku Za艂owo)
Bohdziewicz Stanis艂aw (syn Aleksandra lat 21, wys艂any do guberni tomskiej)
Bohumi艂 Antoni (syn J贸zefa lat 18 ze wsi Podborze parafii ejszyskiej, zes艂any na Syberi臋)
Boi膮d藕 Boles艂aw (syn Franciszka lat 24, zes艂any na Syberi臋)
Bo艂膮d藕 Alojzy (syn Leonarda lat 23, zes艂any na Syberi臋)
Bo艂膮d藕 Bronis艂aw (lat 21, zes艂any na Syberi臋)
Bomblewicz Antoni (syn Jana lat 21 ze wsi Bujwidy parafii ejszyskiej, zes艂any na Syberi臋)
Borowski J贸zef (zes艂any na katorg臋 na 8 lat)
Borowski Micha艂 ( syn Micha艂a lat 25 ze wsi Bartoliszki, z oddzia艂u Narbutta – wys艂any do guberni samarskiej)
Bykowski J贸zef (syn Bonifacego lat 18, wys艂any do guberni tomskiej)
Cedro艅ski Micha艂 (syn Jana lat 17 z maj膮tku Duciszki)
Chmielewski J贸zef (syn Marcina lat 23, z oddzia艂u Czudowskiego – zes艂any do guberni tomskiej)
Cydzik Micha艂 (lat 40 z okolicy Dylewo parafii wasiliskiej, zes艂any na Syberi臋)
Czeczot Tomasz (ksi膮dz wikary parafii ossowskiej)
Czerwi艅ski Jan (syn Aleksandra lat 33, zes艂any na Syberi臋)
Daszkiewicz Aleksander (syn Bart艂omieja lat 22 z okolicy Janowicze)
Dobrowla艅ski Dionizy (syn Jana lat 45 z maj膮tku Ole艅szczyzna, zes艂any do guberni tomskiej)
Drobiazgiewicz Aleksander ( syn Wincentego z za艣cianka Bolsie parafii 偶yrmu艅skiej, zes艂any do guberni kaza艅skiej)
Drozdowicz Justyn (lat 25, zes艂any na Syberi臋)
Drozdowski Antoni (syn Szymona z Werenowa zes艂any „w so艂daty” na 5 lat)
Ejsmont Aleksander (syn Zachariasza z maj膮tku Pikuliszki, zes艂any do guberni tobolskiej)
Ejsmont Leonard (syn Piotra lat 59 z maj膮tku Pikuliszki, zes艂any do guberni tobolskiej)
Falkowski Adam (ksi膮dz proboszcz lat 53 z m. Iszczo艂na – rozstrzelany)
Gadomski Bronis艂aw (syn Fer dynanda lat 20 z okolicy Talmonty, wys艂any do guberni samarskiej)
Gajewski Jan (syn Jana lat 17 z okolicy Micka艅ce parafii nackiej, zes艂any na Syberi臋)
Gajewski Wincenty (z maj膮tku Iszczo艂na)
Galkowski Jakub (zes艂any na Syberi臋)
Gierasimowicz Jan (syn J贸zefa)
Godaczewski Zygmunt (syn Waleriana lat 44 z maj膮tku Stoki, zes艂any do guberni kaga艅skiej)
Grabowski Wilhelm (syn Tadeusza lat 23 z maj膮tku Siemiakowszczyzna, zes艂any do guberni o艂omieckiej)
Gruzdowski J贸zef (syn Marcina lat 35, zes艂any na Syberi臋)
Gruzdowski Kazimierz (syn Paw艂a lat 17 ze wsi So艂taniszki, zes艂any na Syberi臋)
Grzymajllo Feliks (syn Konstantego z folwarku Oczkiewicze, zes艂any do guberni tobolskiej)
Gurynowicz J贸zef (syn Tomasza z maj膮tku Lebiodka)
Hancewicz J贸zef ( syn Andrzeja lat 17 z okolicy Nackiewicze, zes艂any w so艂daty na 5 lat do guberni tulskiej)
Henszel Ludwik (syn Ignacego lat 49 z maj膮tku Wo艂dociszki, zes艂any do guberni tobolskiej)
Horbaczewski J贸zef (ksi膮dz wikary ko艣cio艂a ejszyskiego)
Ignatowicz Romuald (syn Micha艂a lat 24, wys艂any do guberni samarskiej)
Iszora Stanis艂aw (ksi膮dz wikary z 呕o艂udka, skazany na kar臋 艣mierci za odczytanie z ambony manifestu Rz膮du Narodowego i rozstrzelany 3.VI. 1863 r. w Wilnie)
Iwanowski Jan (by艂 tymczasowo aresztowany)
Jacewicz Feliks (z maj膮tku Iszczo艂na)
Jacu艅ski Andrzej (z folwarku Wojdzboniszki)
Jacu艅ski Piotr (syn Feliksa lat 2Iz folwarka Starowszczyzna, z oddzia艂u Narbutta, skazany na katorg臋 na 8 lat)
Jacu艅ski Wojciech (syn Szymona z maj膮tku Wodzbuniszki)
Jakubowski Franciszek (syn Jerzego lat 19, wys艂any do guberni samarskiej)
Jankowski Aleksander (syn Piotra lat 20 z maj膮tku Raczkowszczyzna parafii nowodworskiej, by艂 w oddziale Narbutta i Ostrogi – zes艂any na Syberi臋)
Jankowski Konstanty ( syn Piotra zmaj膮tku Raczkowszczyzna, zes艂any na Syberi臋)
Jankowski Piotr (syn Piotra lat 24, by艂 w oddziale Narbutta z 3.III.1863 r., podczas potyczki pod Dubiczami 30.III. 1863 zosta艂 ranny – zes艂any na katorg臋 w zak艂adach, gdzie zmar艂)
Jankowski Stefan (syn Piotra lat 22, zes艂any na katorg臋 na 12 lat do guberni tabolskiej)
Januszkiewicz Edward (syn Ignacego ze wsi Szawry parafii nackiej, zes艂any na Syberi臋)
Januszkiewicz Ludwik (syn Wincentego lat 40, zes艂any do guberni tomskiej)
Jastrz臋bski Romuald (wys艂any do guberni samarskiej)
Jastrz臋bski Sylwester ( syn Ludwika lat 18 z okolicy To艂czyszki, z oddzia艂u Narbutta – zes艂any na Syberi臋)
Jocz Aleksandra (c贸rka Stefana z okolicy Jocze parafii nackiej, 艂膮czniczka w oddziale Narbutta i Ostrogi, ukrywa艂a si臋 pod nazwiskiem Zubrowskiej w Wilnie)
Jocz Antoni (syn Micha艂a lat 20, zes艂any do guberni samarskiej)
Jocz Bogus艂aw (lat 19 z maj膮tku K艂o艅cie parafii nackiej)
Jocz Boles艂aw (syn Felicjana z maj膮tku K艂o艅cie, zes艂any na Syberi臋)
Jocz Dominik (syn Ferdynanda lat 28 z okolicy Surkonty, wys艂any do guberni samarskiej)
Jocz Edmund (syn Bart艂omieja z maj膮tku Ho艂od贸wka parafii kole艣nickiej)
Jocz Stanis艂aw (syn Bart艂omieja lat 45 z maj膮tku Ho艂od贸wka)
Jodko Karol (syn Wincentego lat 25 z maj膮tku Pietraszu艅ce, zes艂any do guberni tomskiej)
Jodko Ludwik (z okolicy Wo艂oczki, parafialny naczelnik powstania)
Jodko Stanis艂aw (syn Bonifacego lat 56 z maj膮tku Pietraszu艅ce, zes艂any do guberni tobolskiej)
Jundzi艂艂 Jan (syn Hipolita lat 18 z okolicy Wojdagi)
Jurewicz Anastazy (z okolicy Paszyszki, by艂 w oddziale Narbutta – zes艂any na Syberi臋)
Jurewicz Onufry (lat 30 z maj膮tku Jurszyszki parafii ejszyskiej, z oddzia艂u Narbutta)
Karpowicz Jan (syn Aleksandra z okolicy Bo艂膮dzie parafii ejszyskiej, zes艂any do guberni tomskiej)
Karpowicz Kazimierz (syn Aleksandra z okolicy Bo艂膮dzie parafii ejszyckiej)
Keler Fryderyk (syn Fryderyka lat 19, z oddzia艂u Czudowskiego)
Kiju膰 Szymon (syn Wincentego z maj膮tku Talku艅ce)
Klec藕kowski Kazimierz (lat 29 z oddzia艂u Narbutta, zes艂any do guberni penze艅skiej)
Klimontowicz Antoni (syn Konstantego lat 22 z maj膮tku Lebiodka, wzi臋ty do niewoli)
Klimontowicz Boles艂aw (syn Konstantego z maj膮tku Lebiodka, naczelnik parafialny powstania, pseudonim Antoniewicz – zes艂any na katorg臋 w twierdzy)
Klimontowicz W艂adys艂aw (syn Edmunda lat 32 z oddzia艂u Narbutta, zes艂any do guberni irkuckiej)
Kmita Antoni ( syn Macieja z okolicy Romanowicze)
Kolesi艅ski Adam (ze wsi Noniszki, organista z 呕o艂udka)
Kolesi艅ski Baltazar ( syn Baltazara lat 44 z maj膮tku Siedejmy, zes艂any do kostromskiej guberni)
Ko艂yszko Boles艂aw (syn Wincentego z okolicy Gudy, powieszony 28.V.1863 r. w Wilnie)
Ko艂yszko Micha艂 ( syn Jana lat 28 z okolicy Kulpy, zes艂any do guberni tomskiej)
Kondratowicz Adam (syn Marcina lat 20, z oddzia艂u Ostrogi – zes艂any do guberni tomskiej)
Konopacki Antoni (lat 18 z oddzia艂u Narbutta)
Konopacki Jan (syna Kazimierza lat 18 z maj膮tku Sumorokowszczyzna, z oddzia艂u Narbutta)
Korku膰 (Kirku膰 ?) Cyprian (lat 24, zes艂any na Syberi臋)
Korku膰 Aleksander (syn Jana lat 27 z okolicy Niewonia艅ce parafii olkienickiej)
Korzeniewski Jan (ksi膮dz wikary z Nowego Dworu, zes艂any do guberni tobolskiej)
Krai艅ski Adolf ( z okolicy Pa艂aszki – zes艂any do guberni woroneskiej, gdzie zmar艂)
Krajewski Pawe艂 (syn W艂adys艂awa lat 16 z m. Szczuczyn, zes艂any do guberni permskiej)
Krajewski Wincenty (syn J贸zefa lat 37 z miasteczka Szczuczyn, zes艂any do guberni tomskiej)
Kra艣nik Zygmunt (syn Jana, zes艂any do guberni tobolskiej)
Krupowicz J贸zef ( syn Wincentego z okolicy Bienkiewicze)
Krupowicz J贸zefat (syn Adama, zes艂any do tomskiej guberni)
Krupowicz Klemens ( syn Mariana lat 20 z okolicy Dzier偶yszki parafii ejszyskiej, zes艂any do guberni tobolskiej)
Krupowicz Marcin (syn Aleksandra lat 20 z okolicy Pozgrynda, zes艂any na Syberi臋)
Krupowicz Szymon (z okolicy Wiszku艅ce parafii ejszyskiej)
Krupowicz Wincenty (lat 23, zes艂any na Syberi臋)
Krupowies Jan ( syn Jana lat 16 z okolicy Pojedubie, wys艂any do guberni samarskiej)
Krzy偶anowski J贸zef ( z okolicy Talmonty parafii nackiej)
Krzy偶anowski Micha艂 ( syn Kazimierza lat 29 z okolicy Talmonty, z oddzia艂u Ostrogi)
Kubecki Adolf (syn Dominika lat 17 z okolicy Niewonia艅ce parafii olkienickiej, zes艂any na Syberi臋)
Kuncewicz Konstanty (syn Jerzego lat 43 z maj膮tku To艂uciszki – zes艂any do guberni permskiej)
Kuncewicz Rejnold (syn Konstantego lat 17 z maj膮tku To艂uciszki, z oddzia艂u Ostrogi – zes艂any do guberni permskiej)
Kuncewicz Tadeusz (syn Antoniego lat 48 z okolicy Bia艂opiotry)
Kuncewicz W艂adys艂aw (syn Tadeusza lat 17 z okolicy Bia艂opiotry) Kuszelewicz Ludwik (syn Kazimierza lat 22 z okolicy Towzginiany, z oddzia艂u Ostrogi)
Laskowicz Albert Wandalin (syn Franciszka, ur. 15.04.1840 r. – rozstrzelany w maju 1863 r.)
Laskowicz Julian (syn Franciszka lat 32 z Czaplejewszczyzny, zes艂any do guberni permskiej)
Lubianiec Jan (syn Dominika lat 25 z okolicy Jurele, wys艂any do guberni samarskiej)
艁azowski Edward (z okolicy Girek, zes艂any na Syberi臋)
艁ukaszewicz Rudolf (lat 18 z oddzia艂u Narbutta)
Makowski Aleksander (lat 29, by艂 w oddziale powsta艅czym)
Malewski Cyprian ( syn Piotra lat 27 z okolicy Hormany parafii ejszyskiej, z oddzia艂u Ostrogi – zes艂any do guberni tomskiej)
Malewski Edward (syn Andrzeja lat 20 z okolicy Surkonty, wys艂any do guberni samarskiej)
Malewski Jan (syn Dominika lat 21 z okolicy Talmonty)
Malewski Jan (syn Macieja lat 43, zes艂any na katorg臋 w kopalniach bezterminowo; pozbawiony stopnia wojskowego, kawaler)
Malewski Julian (syn Kajetana lat 20 z okolicy Ponie藕dziel parafii ejszyskiej, wys艂any do guberni samarskiej)
Malewski Micha艂 ( syn Piotra z okolicy Dzimitry)
Malinowski Krzysztof
Malkowski Jan (z okolicy Tietia艅ce parafii olkienickiej)
Ma艅kowski Albert
Marciszewski J贸zef (syn Jana lat 20 z m. Ej szyszki, zes艂any na Syberi臋)
Mickiewicz Izydor (lat 37)
Mickiewicz Jakub (lat 25)
Mickiewicz J贸zef (lat 24)
Mickiewicz Szymon (syn Kazimierza lat 17, wys艂any do guberni samarskiej)
Mickiewicz W艂adys艂aw (syn Paw艂a lat 24 z Woronowa, zes艂any do guberni permskiej)
Mikulski Walenty (syn Jana lat 40 z maj膮tku G艂臋bokie, zes艂any do guberni permskiej)
Milewski Jan (syn Franciszka ze wsi Jagie艂owicze, zes艂any na Syberi臋)
Milewski Kazimierz (syn Franciszka lat 25 z okolicy Jagie艂owicze)
Milewski Micha艂 (syn Franciszka lat 30 z okolicy Jagie艂owicze, z oddzia艂u Ostrogi – zes艂any do guberni tomskiej)
Minakowski Jan (syn Antoniego z okolicy Korkuciany, zes艂any na Syberi臋)
Mi艅ski Albert (zes艂any na katorg臋 na 8 lat w twierdzy)
Mokrzecki Aleksander ( syn Tomasza lat 27 z maj膮tku Mokrzec, zes艂any na Syberi臋)
Mokrzecki Adam ( syn Tomasza lat 20 z maj膮tku Mokrzec, zes艂any na katorg臋)
Mokrzecki Boles艂aw (syn Tomasza lat 29, zes艂any na katorg臋 w twierdzy)
Monczu艅ska Teodora (z Narbutt贸w c贸rka Teodora z maj膮tku Szawry parafii nackiej)
Mongia艂o Antoni (syn Antoniego ze wsi Raubiszki, zes艂any na Syberi臋)
Monkiewicz Dominik
Moraczewski Adam ( syn Teofila z maj膮tku Andruszowce, zes艂any na Syberi臋)
Morgielewicz Ignacy (syn J贸zefa lat 40 z maj膮tku Hanelki, z oddzia艂u Narbutta – zes艂any do guberni tobe艂skiej)
Morgielewicz Piotr (syn Micha艂a lat 32 z maj膮tku Hanelki, z oddzia艂u Narbutta – zes艂any do guberni tomskiej)
Morgiewicz Aleksander ( syn Micha艂a z maj膮tku Hanelki, zes艂any na katorg臋 do guberni tobolskiej)
Narbutt Boles艂aw (syn Teodora lat 20, zes艂any do guberni jenisiejskiej; brat Ludwika)
Narbutt Bronis艂aw (syn Fryderyka lat 31 z maj膮tku Nikodem贸w, zes艂any do guberni orenburskiej)
Narbutt Krystyna (z Sadowskich c贸rka Ignacego z maj膮tku Szawry parafii nackiej, wys艂ana do guberni penze艅skiej)
Naruszewicz Napoleon (syn Teodora lat 65 z folwarka Paleckiszki, zes艂any do Rosji)
Naruszewicz Wincenty (syn Napoleona lat 20, wys艂any do guberni samarskiej)
Niepokojczycki Franciszek (mieszka艂 w Wilnie)
Nowicki Karol (syn Bart艂omieja lat 35, wys艂any do guberni samarskiej)
Obr臋bski Kazimierz ( syn J贸zefa lat 27, wys艂any do guberni samarskiej)
Olsza艅ski Ignacy (syn Jerzego z m. Ejszyszki, z oddzia艂u Narbutta – zes艂any na katorg臋 na 6 lat do guberni tobolskiej)
Olszewska Izabela ( z Narbutt贸w c贸rka Adolfa lat 50, zes艂ana na Syberi臋)
Ora艅ski Antoni (syn Stanis艂awa lat 34 z folwarka 艁owcuny, zes艂any do guberni tomskiej)
Ora艅ski Konstanty (syn Stanis艂awa lat 37, oddzia艂u Lubicza – zes艂any do guberni tobolskiej)
Orda Andrzej (syn Justyna lat 44)
Ostrouch Leonard (syn Zygmunta lat 33, zes艂any na Syberi臋)
Ostrowski Kazimierz ( z maj膮tku Chalczyce)
Pawlowicz Adam
Pawlowski J贸zef (syn Wincentego lat 15 z Kukawki parafii ejszyskiej, zes艂any na Syberi臋)
Pawlowski Konstanty (syn Jana ze wsi Ogrodniki)
Piasecki Cyprian (z maj膮tku Piaski i Brzozowce, zes艂any na katorg臋 w twierdzy na 8 lat, gdzie zmar艂)
Pilecki J贸zef (syn Adama, z maj膮tku 艁owczy艂owicze, zes艂any do guberni tomskiej)
Pilecki W艂adys艂aw (syn Sylwestra lat 25 by艂 w oddziale Narbutta, zes艂any do guberni tomskiej)
Pleskaczewski Ignacy (zes艂any do guberni tomskiej)
Podejko Wincenty (syn Bart艂omieja lat 37 z okolicy Lipku艅ce, z oddzia艂u Narbutta – zes艂any na Syberi臋)
Po艂ukord Antoni (syn J贸zefa lat 28 z okolicy Tietia艅ce parafii olkienickiej, zes艂any na Syberi臋)
Po艂ukord J贸zef (syn Jerzego lat 54 z okolicy Tietia艅ce, zes艂any do guberni samarskiej wraz z rodzin膮)
Poplawski Julian (syn Micha艂a lat 36 z folwarka Wo艂czynki)
Potrykowski Anzelm (lat 32 z Lebiodki, by艂 w oddziale Narbutta – zes艂any na katorg臋)
Puljanowski Napoleon (syn Jakuba lat 55 z maj膮tku Czelejewszczyzna, zes艂any na katorg臋 do guberni irkuckiej na 6 lat)
Raczek Pawe艂 (syn Leona lat 22 ze wsi Lebiedniki parafii ejszyskiej,z oddzia艂u Narbutta – zes艂any na Syberi臋) Rapacki Konstanty (z maj膮tku Rek艣cie)
Rodziewicz Julian (lat 25) Romanowski Karol (syn Andrzeja lat 17 z okolicy Wienckiewicze, zes艂any na Syberi臋)
Romanowski Kazimierz (syn Macieja lat 24 z okolicy Krupowiesy parafii kole艣nickiej, zes艂any na Syberi臋)
Roubo Micha艂 (lat 20 ze wsi Wawi贸rka, by艂 w oddziale Ostrogi i Lubicza – zes艂any do tulskich „rot aresztanskich” na 4 lata)
Roubo Stefan (syn Jakuba lat 23 z okolicy Kolwickie)
Rozwadowski Jan ( syn Fulgentego lat 24 z okolicy Bo艂膮dzie, zes艂any na Syberi臋)
Rucki Aleksander, Rucki Jan (syn Kazimierzalat 46, zes艂any na Syberi臋)
Rucki Stanis艂aw (syn Ignacego lat 25, wysiany do guberni samarskiej)
Rucki Wincenty (zes艂any do guberni penze艅skiej)
Rudnicki Ludwik (syn Aleksandra, zes艂any na Syberi臋)
Rudnicki Piotr (syn Aleksandra, skazany na katorg臋 na 6 lat)
Rukowicz Szymon (lat 17 z okolicy Smilginie, zes艂any na Syberi臋) Rutkowski J贸zef (lat 33) Rutski Stefan (syn Ignacego lat 20 z okolicy Surkonty)
Rychlewicz Jan ( syn Franciszka z maj膮tku Rodkiewicze w parafii szczuczy艅skiej, zes艂any do guberni tomskiej)
Ry艂艂o Konstanty (syn Tadeusza z okolicy Jodki)
Rz膮艣nicki Stanis艂aw (syn Stanis艂awa lat 32 z maj膮tku Zdanowce, zes艂any do guberni orenburskiej) Sawicki Tomasz ( z m. Olkieniki)
Sieklucki Wincenty (z maj膮tku Hornostaiszki parafii ejszyskiej)
Sielicki Romuald (syn Bart艂omieja lat 20, zes艂any na Syberi臋)
Siemaszko Jan (z maj膮tku Girniki, zes艂any do guberni orenburskiej wraz z 偶on膮 Waleri膮)
Sienkiewicz Hieronim (syn Hieronima lat 26 z okolicy Wienckiewicze)
Skawi艅ski Aleksander (syn Dominika lat 42 z maj膮tku Talmonty parafii nackiej, z oddzia艂u Narbutta – zes艂any do guberni tomskiej) licy Lipku艅ce, zes艂any na 8 lat katorgi)
Skawi艅ski Zygmunt (syn Walentego lat 18, wys艂any do guberni samarskiej)
szyskiej, zes艂any na Syberi臋)
Wilkaniec J贸zef (syn Klemensa lat 19 z okolicy Kijuciszki, wys艂any do guberni samarskiej)
Wincza Klemens ( syn Macieja lat 45 z okolicy Wersoka, zes艂any do guberni tomskiej)
Wincza Stefan (syn Piotra lat 57 ze wsi Chomowszczyzna, zes艂any wraz z rodzin膮 do guberni samarskiej)
Wiszniewski Maciej (syn Stanis艂awa lat 25 z okolicy Narkuny, zes艂any na Syberi臋)
Woj siat Antoni ( syn Wincentego lat 38 z okolicy Tietia艅ce, zes艂any do guberni samarskiej wraz z rodzin膮)
Wola艅ski Adam (lat 28, zes艂any do guberni kaza艅skiej)
Wo艂ochowicz Augustyn (syn Macieja lat 30 z okolicy Trabuszki, zes艂any na Syberi臋)
Wo艂ochowicz J贸zef (syn Augustyna lat 20 ze wsi Kiwlaki ?, zes艂any na Syberi臋)
Wo艂ochowicz Teofil (syn Piotra lat 26 z okolicy Wo艂ochowicze, by艂 w oddziale Narbutta)
Zachwatowicz Wincenty (z Berd贸wki, zes艂any do guberni woroneskiej)
Zahorski Franciszek
Zakrzewski Franciszek
Zapa艣nik Aleksander ( syn Bonifacego lat 20 z okolicy Osipowce, by艂 w oddziale Narbutta – zes艂any do guberni tomskiej)
Zapa艣nik Andrzej ( wys艂any do guberni samarskiej)
Zapa艣nik Augustyn (syn J贸zefa, zes艂any do guberni tobolskiej)
Zapa艣nik Bonifacy (syn Micha艂a lat 50, zes艂any do guberni tomskiej)
Zapa艣nik Piotr (syn Benedykta lat 25, zes艂any do guberni tomskiej)
Zapa艣nik Stanis艂aw (lat 25 z okolicy Ruka艅ce, zes艂any na Syberi臋)
Zapa艣nik Stefan (lat 18, zes艂any do guberni orenburskiej)
Zdaniukiewicz Kazimierz (syn Tomasza ze wsi Szawry parafii nackiej, zes艂any na Syberi臋)
Ziemacki Rajmund (ksi膮dz proboszcz z m. Wawi贸rka za przeczytanie z ambony manifestu Rz膮du Narodowego – rozstrzelany 5.VI.1863 r. w Wilnie)
Ziem臋cki Bronis艂aw (syn Onufrego lat 33, zes艂any do guberni irkuckiej, gdzie zmar艂)
Znamierowski Augustyn (tymczasowo aresztowany)
Znamierowski Jan (syn Antoniego z okolicy P贸艂stoki parafii ejszyskiej)
Zubrowski Wincenty (syn Aleksandra z okolicy Osipowce, zes艂any na katorg臋 na 8 lat)
Zwierowicz Aleksander (syn Jana lat 25 z maj膮tku Dociszki parafii ejszyskiej, zes艂any do guberni orenburskiej)
呕a偶ecki (ksi膮dz z parafii zab艂ockiej, zes艂any na Syberi臋)
呕emojtel Boles艂aw (z okolicy Wilka艅ce, oddzia艂u Ostrogi)
呕emojtel Rudolf (lat 31, tymczasowo aresztowany)
呕emojte艂 Karol (syn Ksawerego z okolicy Micka艅ce lat 20 z oddzia艂u Narbutta)
呕orawski Ignacy (syn Narcyza lat 33 z maj膮tku Kopciowszczyzna)
呕ukowski Boles艂aw (zes艂any do guberni penze艅skiej)
呕ukowski Jan (lat 25 z oddzia艂u Narbutta, zes艂any na Syberi臋)
呕ukowski W艂adys艂aw