Archiwum

Strona stanowi archiwum różnorodnych informacji genealogicznych, heraldycznych i historycznych pomocnych poszukiwaniach. Archiwum stanowi pomoc dla osób budujących drzewo genealogiczne swojej rodziny. W szczególności pomaga znajdować wzmianki o nazwiskach w bardzo starych dokumentach z okresu średniowiecza.

Strony w archiwum oraz ich zawartość nie są uporządkowane. Często stanowią czysty tekst maszynowy bez korekty, w którym mogą występować błędy maszynowe. Niektóre strony są bardzo duże, ich wczytanie może potrwać nawet kilka minut, gdyż zawierają kilkaset stron tekstu publikacji.

Tam gdzie było to możliwe znajduje się informacja o materiale źródłowym, z którego należy skorzystać w celu uzyskania dostępu do materiałów oryginalnych. Wiele materiałów źródłowych jest w posiadaniu redakcji, zapytaj o ich dostępność poprzez formularz kontaktowy.

Korzystanie z archiwum polega przede wszystkim na skorzystaniu z wyszukiwarki w serwisie i wyszukiwania poszukiwanych informacji poprzez sprawdzenie występowania ich w różnych odmianach pisowni. Wyszukiwarka serwisu przeszukuje wszystkie strony serwisu, w tym strony archiwum. Zalecane jest wyszukiwanie słów w pisowni polskiej jak i rosyjskiej oraz w zapisie łacińskim.

Poniżej znajduje się alfabetyczny wykaz działów archiwum.