Rody szlacheckie w powiecie lidzkim. Prześladowani w 1863 r. – Czesław Malewski

Rody szlacheckie w powiecie lidzkim na Litwie w XIX wieku. Prześladowani w 1863 r.

Czesław Malewski Rody szlacheckie w powiecie lidzkim na Litwie w XIX wieku. Prześladowani w 1863 r. Wydawnictwo CZAS, ul. Didźioji (Wielka) 40, 2001 Wilno, Litwa tel/fax +370-2-12-38-38, Wilno 2002

Wykaz osób w źródle występujących najczęściej z podanymi informacjami: wiek, czyj syn, miejsce pochodzenia, sposób represji przez Rosjan. Indeks niniejszy obejmuje wyłącznie szlachtę represjonowaną, nie obejmuje wykazu rodów szlacheckich przedstawionych w publikacji.

Indeks

Adamkowicz Cezary (syn Kazimierza lat 43 z okolicy Mackiszki)
Aleksandrowicz Ksawery (syn Antoniego lat 35 z majątku Niewisza, okręgowy naczelnik komitetu rewolucyjnego – zesłany do guberni tobolskiej)
Bańkowski Aleksander (syn Michała lat 20, wysłany do guberni samarskiej)
Bańkowski Kajetan (syn Tomasza lat 26 z okolicy Wersoczka, wysłany do guberni samarskiej)
Baranowski Jan (syn Bartłomieja lat 18 z okolicy Miżany, zesłany na Syberię)
Baranowski Władysław (syn Jana lat 25, wysłany do guberni samarskiej)
Berdowski Adolf (syn Antoniego z majątku Sosowszczyzna parafii wasiliskiej, zesłany na katorgę)
Berdowski Edward (z majątku Nieprachy, skazany na 18 lat katorgi)
Bernatowicz Szymon (zesłany do guberni tobolskiej)
Bieliński Jan (z majątku Stanisławowo)
Bielski Jan (syn Bartłomieja lat 42 z okolicy Tietiańce parafii olkienickiej, zesłany do guberni samarskiej)
Bielski Jan (syn Jana lat 20 z okolicy Tietiańce parafii olkienickiej, zesłany na Syberię)
Biernacki Justyn (syn Pawła lat 20 z okolicy Stankieliszki z oddziału Narbutta)
Blażejewski Bolesław (syn Józefa)
Błażejewski Józef ( z majątku Załowo)
Bohdziewicz Stanisław (syn Aleksandra lat 21, wysłany do guberni tomskiej)
Bohumił Antoni (syn Józefa lat 18 ze wsi Podborze parafii ejszyskiej, zesłany na Syberię)
Boiądź Bolesław (syn Franciszka lat 24, zesłany na Syberię)
Bołądź Alojzy (syn Leonarda lat 23, zesłany na Syberię)
Bołądź Bronisław (lat 21, zesłany na Syberię)
Bomblewicz Antoni (syn Jana lat 21 ze wsi Bujwidy parafii ejszyskiej, zesłany na Syberię)
Borowski Józef (zesłany na katorgę na 8 lat)
Borowski Michał ( syn Michała lat 25 ze wsi Bartoliszki, z oddziału Narbutta – wysłany do guberni samarskiej)
Bykowski Józef (syn Bonifacego lat 18, wysłany do guberni tomskiej)
Cedroński Michał (syn Jana lat 17 z majątku Duciszki)
Chmielewski Józef (syn Marcina lat 23, z oddziału Czudowskiego – zesłany do guberni tomskiej)
Cydzik Michał (lat 40 z okolicy Dylewo parafii wasiliskiej, zesłany na Syberię)
Czeczot Tomasz (ksiądz wikary parafii ossowskiej)
Czerwiński Jan (syn Aleksandra lat 33, zesłany na Syberię)
Daszkiewicz Aleksander (syn Bartłomieja lat 22 z okolicy Janowicze)
Dobrowlański Dionizy (syn Jana lat 45 z majątku Oleńszczyzna, zesłany do guberni tomskiej)
Drobiazgiewicz Aleksander ( syn Wincentego z zaścianka Bolsie parafii żyrmuńskiej, zesłany do guberni kazańskiej)
Drozdowicz Justyn (lat 25, zesłany na Syberię)
Drozdowski Antoni (syn Szymona z Werenowa zesłany „w sołdaty” na 5 lat)
Ejsmont Aleksander (syn Zachariasza z majątku Pikuliszki, zesłany do guberni tobolskiej)
Ejsmont Leonard (syn Piotra lat 59 z majątku Pikuliszki, zesłany do guberni tobolskiej)
Falkowski Adam (ksiądz proboszcz lat 53 z m. Iszczołna – rozstrzelany)
Gadomski Bronisław (syn Fer dynanda lat 20 z okolicy Talmonty, wysłany do guberni samarskiej)
Gajewski Jan (syn Jana lat 17 z okolicy Mickańce parafii nackiej, zesłany na Syberię)
Gajewski Wincenty (z majątku Iszczołna)
Galkowski Jakub (zesłany na Syberię)
Gierasimowicz Jan (syn Józefa)
Godaczewski Zygmunt (syn Waleriana lat 44 z majątku Stoki, zesłany do guberni kagańskiej)
Grabowski Wilhelm (syn Tadeusza lat 23 z majątku Siemiakowszczyzna, zesłany do guberni ołomieckiej)
Gruzdowski Józef (syn Marcina lat 35, zesłany na Syberię)
Gruzdowski Kazimierz (syn Pawła lat 17 ze wsi Sołtaniszki, zesłany na Syberię)
Grzymajllo Feliks (syn Konstantego z folwarku Oczkiewicze, zesłany do guberni tobolskiej)
Gurynowicz Józef (syn Tomasza z majątku Lebiodka)
Hancewicz Józef ( syn Andrzeja lat 17 z okolicy Nackiewicze, zesłany w sołdaty na 5 lat do guberni tulskiej)
Henszel Ludwik (syn Ignacego lat 49 z majątku Wołdociszki, zesłany do guberni tobolskiej)
Horbaczewski Józef (ksiądz wikary kościoła ejszyskiego)
Ignatowicz Romuald (syn Michała lat 24, wysłany do guberni samarskiej)
Iszora Stanisław (ksiądz wikary z Żołudka, skazany na karę śmierci za odczytanie z ambony manifestu Rządu Narodowego i rozstrzelany 3.VI. 1863 r. w Wilnie)
Iwanowski Jan (był tymczasowo aresztowany)
Jacewicz Feliks (z majątku Iszczołna)
Jacuński Andrzej (z folwarku Wojdzboniszki)
Jacuński Piotr (syn Feliksa lat 2Iz folwarka Starowszczyzna, z oddziału Narbutta, skazany na katorgę na 8 lat)
Jacuński Wojciech (syn Szymona z majątku Wodzbuniszki)
Jakubowski Franciszek (syn Jerzego lat 19, wysłany do guberni samarskiej)
Jankowski Aleksander (syn Piotra lat 20 z majątku Raczkowszczyzna parafii nowodworskiej, był w oddziale Narbutta i Ostrogi – zesłany na Syberię)
Jankowski Konstanty ( syn Piotra zmajątku Raczkowszczyzna, zesłany na Syberię)
Jankowski Piotr (syn Piotra lat 24, był w oddziale Narbutta z 3.III.1863 r., podczas potyczki pod Dubiczami 30.III. 1863 został ranny – zesłany na katorgę w zakładach, gdzie zmarł)
Jankowski Stefan (syn Piotra lat 22, zesłany na katorgę na 12 lat do guberni tabolskiej)
Januszkiewicz Edward (syn Ignacego ze wsi Szawry parafii nackiej, zesłany na Syberię)
Januszkiewicz Ludwik (syn Wincentego lat 40, zesłany do guberni tomskiej)
Jastrzębski Romuald (wysłany do guberni samarskiej)
Jastrzębski Sylwester ( syn Ludwika lat 18 z okolicy Tołczyszki, z oddziału Narbutta – zesłany na Syberię)
Jocz Aleksandra (córka Stefana z okolicy Jocze parafii nackiej, łączniczka w oddziale Narbutta i Ostrogi, ukrywała się pod nazwiskiem Zubrowskiej w Wilnie)
Jocz Antoni (syn Michała lat 20, zesłany do guberni samarskiej)
Jocz Bogusław (lat 19 z majątku Kłońcie parafii nackiej)
Jocz Bolesław (syn Felicjana z majątku Kłońcie, zesłany na Syberię)
Jocz Dominik (syn Ferdynanda lat 28 z okolicy Surkonty, wysłany do guberni samarskiej)
Jocz Edmund (syn Bartłomieja z majątku Hołodówka parafii koleśnickiej)
Jocz Stanisław (syn Bartłomieja lat 45 z majątku Hołodówka)
Jodko Karol (syn Wincentego lat 25 z majątku Pietraszuńce, zesłany do guberni tomskiej)
Jodko Ludwik (z okolicy Wołoczki, parafialny naczelnik powstania)
Jodko Stanisław (syn Bonifacego lat 56 z majątku Pietraszuńce, zesłany do guberni tobolskiej)
Jundziłł Jan (syn Hipolita lat 18 z okolicy Wojdagi)
Jurewicz Anastazy (z okolicy Paszyszki, był w oddziale Narbutta – zesłany na Syberię)
Jurewicz Onufry (lat 30 z majątku Jurszyszki parafii ejszyskiej, z oddziału Narbutta)
Karpowicz Jan (syn Aleksandra z okolicy Bołądzie parafii ejszyskiej, zesłany do guberni tomskiej)
Karpowicz Kazimierz (syn Aleksandra z okolicy Bołądzie parafii ejszyckiej)
Keler Fryderyk (syn Fryderyka lat 19, z oddziału Czudowskiego)
Kijuć Szymon (syn Wincentego z majątku Talkuńce)
Klecźkowski Kazimierz (lat 29 z oddziału Narbutta, zesłany do guberni penzeńskiej)
Klimontowicz Antoni (syn Konstantego lat 22 z majątku Lebiodka, wzięty do niewoli)
Klimontowicz Bolesław (syn Konstantego z majątku Lebiodka, naczelnik parafialny powstania, pseudonim Antoniewicz – zesłany na katorgę w twierdzy)
Klimontowicz Władysław (syn Edmunda lat 32 z oddziału Narbutta, zesłany do guberni irkuckiej)
Kmita Antoni ( syn Macieja z okolicy Romanowicze)
Kolesiński Adam (ze wsi Noniszki, organista z Żołudka)
Kolesiński Baltazar ( syn Baltazara lat 44 z majątku Siedejmy, zesłany do kostromskiej guberni)
Kołyszko Bolesław (syn Wincentego z okolicy Gudy, powieszony 28.V.1863 r. w Wilnie)
Kołyszko Michał ( syn Jana lat 28 z okolicy Kulpy, zesłany do guberni tomskiej)
Kondratowicz Adam (syn Marcina lat 20, z oddziału Ostrogi – zesłany do guberni tomskiej)
Konopacki Antoni (lat 18 z oddziału Narbutta)
Konopacki Jan (syna Kazimierza lat 18 z majątku Sumorokowszczyzna, z oddziału Narbutta)
Korkuć (Kirkuć ?) Cyprian (lat 24, zesłany na Syberię)
Korkuć Aleksander (syn Jana lat 27 z okolicy Niewoniańce parafii olkienickiej)
Korzeniewski Jan (ksiądz wikary z Nowego Dworu, zesłany do guberni tobolskiej)
Kraiński Adolf ( z okolicy Pałaszki – zesłany do guberni woroneskiej, gdzie zmarł)
Krajewski Paweł (syn Władysława lat 16 z m. Szczuczyn, zesłany do guberni permskiej)
Krajewski Wincenty (syn Józefa lat 37 z miasteczka Szczuczyn, zesłany do guberni tomskiej)
Kraśnik Zygmunt (syn Jana, zesłany do guberni tobolskiej)
Krupowicz Józef ( syn Wincentego z okolicy Bienkiewicze)
Krupowicz Józefat (syn Adama, zesłany do tomskiej guberni)
Krupowicz Klemens ( syn Mariana lat 20 z okolicy Dzierżyszki parafii ejszyskiej, zesłany do guberni tobolskiej)
Krupowicz Marcin (syn Aleksandra lat 20 z okolicy Pozgrynda, zesłany na Syberię)
Krupowicz Szymon (z okolicy Wiszkuńce parafii ejszyskiej)
Krupowicz Wincenty (lat 23, zesłany na Syberię)
Krupowies Jan ( syn Jana lat 16 z okolicy Pojedubie, wysłany do guberni samarskiej)
Krzyżanowski Józef ( z okolicy Talmonty parafii nackiej)
Krzyżanowski Michał ( syn Kazimierza lat 29 z okolicy Talmonty, z oddziału Ostrogi)
Kubecki Adolf (syn Dominika lat 17 z okolicy Niewoniańce parafii olkienickiej, zesłany na Syberię)
Kuncewicz Konstanty (syn Jerzego lat 43 z majątku Tołuciszki – zesłany do guberni permskiej)
Kuncewicz Rejnold (syn Konstantego lat 17 z majątku Tołuciszki, z oddziału Ostrogi – zesłany do guberni permskiej)
Kuncewicz Tadeusz (syn Antoniego lat 48 z okolicy Białopiotry)
Kuncewicz Władysław (syn Tadeusza lat 17 z okolicy Białopiotry) Kuszelewicz Ludwik (syn Kazimierza lat 22 z okolicy Towzginiany, z oddziału Ostrogi)
Laskowicz Albert Wandalin (syn Franciszka, ur. 15.04.1840 r. – rozstrzelany w maju 1863 r.)
Laskowicz Julian (syn Franciszka lat 32 z Czaplejewszczyzny, zesłany do guberni permskiej)
Lubianiec Jan (syn Dominika lat 25 z okolicy Jurele, wysłany do guberni samarskiej)
Łazowski Edward (z okolicy Girek, zesłany na Syberię)
Łukaszewicz Rudolf (lat 18 z oddziału Narbutta)
Makowski Aleksander (lat 29, był w oddziale powstańczym)
Malewski Cyprian ( syn Piotra lat 27 z okolicy Hormany parafii ejszyskiej, z oddziału Ostrogi – zesłany do guberni tomskiej)
Malewski Edward (syn Andrzeja lat 20 z okolicy Surkonty, wysłany do guberni samarskiej)
Malewski Jan (syn Dominika lat 21 z okolicy Talmonty)
Malewski Jan (syn Macieja lat 43, zesłany na katorgę w kopalniach bezterminowo; pozbawiony stopnia wojskowego, kawaler)
Malewski Julian (syn Kajetana lat 20 z okolicy Ponieździel parafii ejszyskiej, wysłany do guberni samarskiej)
Malewski Michał ( syn Piotra z okolicy Dzimitry)
Malinowski Krzysztof
Malkowski Jan (z okolicy Tietiańce parafii olkienickiej)
Mańkowski Albert
Marciszewski Józef (syn Jana lat 20 z m. Ej szyszki, zesłany na Syberię)
Mickiewicz Izydor (lat 37)
Mickiewicz Jakub (lat 25)
Mickiewicz Józef (lat 24)
Mickiewicz Szymon (syn Kazimierza lat 17, wysłany do guberni samarskiej)
Mickiewicz Władysław (syn Pawła lat 24 z Woronowa, zesłany do guberni permskiej)
Mikulski Walenty (syn Jana lat 40 z majątku Głębokie, zesłany do guberni permskiej)
Milewski Jan (syn Franciszka ze wsi Jagiełowicze, zesłany na Syberię)
Milewski Kazimierz (syn Franciszka lat 25 z okolicy Jagiełowicze)
Milewski Michał (syn Franciszka lat 30 z okolicy Jagiełowicze, z oddziału Ostrogi – zesłany do guberni tomskiej)
Minakowski Jan (syn Antoniego z okolicy Korkuciany, zesłany na Syberię)
Miński Albert (zesłany na katorgę na 8 lat w twierdzy)
Mokrzecki Aleksander ( syn Tomasza lat 27 z majątku Mokrzec, zesłany na Syberię)
Mokrzecki Adam ( syn Tomasza lat 20 z majątku Mokrzec, zesłany na katorgę)
Mokrzecki Bolesław (syn Tomasza lat 29, zesłany na katorgę w twierdzy)
Monczuńska Teodora (z Narbuttów córka Teodora z majątku Szawry parafii nackiej)
Mongiało Antoni (syn Antoniego ze wsi Raubiszki, zesłany na Syberię)
Monkiewicz Dominik
Moraczewski Adam ( syn Teofila z majątku Andruszowce, zesłany na Syberię)
Morgielewicz Ignacy (syn Józefa lat 40 z majątku Hanelki, z oddziału Narbutta – zesłany do guberni tobełskiej)
Morgielewicz Piotr (syn Michała lat 32 z majątku Hanelki, z oddziału Narbutta – zesłany do guberni tomskiej)
Morgiewicz Aleksander ( syn Michała z majątku Hanelki, zesłany na katorgę do guberni tobolskiej)
Narbutt Bolesław (syn Teodora lat 20, zesłany do guberni jenisiejskiej; brat Ludwika)
Narbutt Bronisław (syn Fryderyka lat 31 z majątku Nikodemów, zesłany do guberni orenburskiej)
Narbutt Krystyna (z Sadowskich córka Ignacego z majątku Szawry parafii nackiej, wysłana do guberni penzeńskiej)
Naruszewicz Napoleon (syn Teodora lat 65 z folwarka Paleckiszki, zesłany do Rosji)
Naruszewicz Wincenty (syn Napoleona lat 20, wysłany do guberni samarskiej)
Niepokojczycki Franciszek (mieszkał w Wilnie)
Nowicki Karol (syn Bartłomieja lat 35, wysłany do guberni samarskiej)
Obrębski Kazimierz ( syn Józefa lat 27, wysłany do guberni samarskiej)
Olszański Ignacy (syn Jerzego z m. Ejszyszki, z oddziału Narbutta – zesłany na katorgę na 6 lat do guberni tobolskiej)
Olszewska Izabela ( z Narbuttów córka Adolfa lat 50, zesłana na Syberię)
Orański Antoni (syn Stanisława lat 34 z folwarka Łowcuny, zesłany do guberni tomskiej)
Orański Konstanty (syn Stanisława lat 37, oddziału Lubicza – zesłany do guberni tobolskiej)
Orda Andrzej (syn Justyna lat 44)
Ostrouch Leonard (syn Zygmunta lat 33, zesłany na Syberię)
Ostrowski Kazimierz ( z majątku Chalczyce)
Pawlowicz Adam
Pawlowski Józef (syn Wincentego lat 15 z Kukawki parafii ejszyskiej, zesłany na Syberię)
Pawlowski Konstanty (syn Jana ze wsi Ogrodniki)
Piasecki Cyprian (z majątku Piaski i Brzozowce, zesłany na katorgę w twierdzy na 8 lat, gdzie zmarł)
Pilecki Józef (syn Adama, z majątku Łowczyłowicze, zesłany do guberni tomskiej)
Pilecki Władysław (syn Sylwestra lat 25 był w oddziale Narbutta, zesłany do guberni tomskiej)
Pleskaczewski Ignacy (zesłany do guberni tomskiej)
Podejko Wincenty (syn Bartłomieja lat 37 z okolicy Lipkuńce, z oddziału Narbutta – zesłany na Syberię)
Połukord Antoni (syn Józefa lat 28 z okolicy Tietiańce parafii olkienickiej, zesłany na Syberię)
Połukord Józef (syn Jerzego lat 54 z okolicy Tietiańce, zesłany do guberni samarskiej wraz z rodziną)
Poplawski Julian (syn Michała lat 36 z folwarka Wołczynki)
Potrykowski Anzelm (lat 32 z Lebiodki, był w oddziale Narbutta – zesłany na katorgę)
Puljanowski Napoleon (syn Jakuba lat 55 z majątku Czelejewszczyzna, zesłany na katorgę do guberni irkuckiej na 6 lat)
Raczek Paweł (syn Leona lat 22 ze wsi Lebiedniki parafii ejszyskiej,z oddziału Narbutta – zesłany na Syberię) Rapacki Konstanty (z majątku Rekście)
Rodziewicz Julian (lat 25) Romanowski Karol (syn Andrzeja lat 17 z okolicy Wienckiewicze, zesłany na Syberię)
Romanowski Kazimierz (syn Macieja lat 24 z okolicy Krupowiesy parafii koleśnickiej, zesłany na Syberię)
Roubo Michał (lat 20 ze wsi Wawiórka, był w oddziale Ostrogi i Lubicza – zesłany do tulskich „rot aresztanskich” na 4 lata)
Roubo Stefan (syn Jakuba lat 23 z okolicy Kolwickie)
Rozwadowski Jan ( syn Fulgentego lat 24 z okolicy Bołądzie, zesłany na Syberię)
Rucki Aleksander, Rucki Jan (syn Kazimierzalat 46, zesłany na Syberię)
Rucki Stanisław (syn Ignacego lat 25, wysiany do guberni samarskiej)
Rucki Wincenty (zesłany do guberni penzeńskiej)
Rudnicki Ludwik (syn Aleksandra, zesłany na Syberię)
Rudnicki Piotr (syn Aleksandra, skazany na katorgę na 6 lat)
Rukowicz Szymon (lat 17 z okolicy Smilginie, zesłany na Syberię) Rutkowski Józef (lat 33) Rutski Stefan (syn Ignacego lat 20 z okolicy Surkonty)
Rychlewicz Jan ( syn Franciszka z majątku Rodkiewicze w parafii szczuczyńskiej, zesłany do guberni tomskiej)
Ryłło Konstanty (syn Tadeusza z okolicy Jodki)
Rząśnicki Stanisław (syn Stanisława lat 32 z majątku Zdanowce, zesłany do guberni orenburskiej) Sawicki Tomasz ( z m. Olkieniki)
Sieklucki Wincenty (z majątku Hornostaiszki parafii ejszyskiej)
Sielicki Romuald (syn Bartłomieja lat 20, zesłany na Syberię)
Siemaszko Jan (z majątku Girniki, zesłany do guberni orenburskiej wraz z żoną Walerią)
Sienkiewicz Hieronim (syn Hieronima lat 26 z okolicy Wienckiewicze)
Skawiński Aleksander (syn Dominika lat 42 z majątku Talmonty parafii nackiej, z oddziału Narbutta – zesłany do guberni tomskiej) licy Lipkuńce, zesłany na 8 lat katorgi)
Skawiński Zygmunt (syn Walentego lat 18, wysłany do guberni samarskiej)
szyskiej, zesłany na Syberię)
Wilkaniec Józef (syn Klemensa lat 19 z okolicy Kijuciszki, wysłany do guberni samarskiej)
Wincza Klemens ( syn Macieja lat 45 z okolicy Wersoka, zesłany do guberni tomskiej)
Wincza Stefan (syn Piotra lat 57 ze wsi Chomowszczyzna, zesłany wraz z rodziną do guberni samarskiej)
Wiszniewski Maciej (syn Stanisława lat 25 z okolicy Narkuny, zesłany na Syberię)
Woj siat Antoni ( syn Wincentego lat 38 z okolicy Tietiańce, zesłany do guberni samarskiej wraz z rodziną)
Wolański Adam (lat 28, zesłany do guberni kazańskiej)
Wołochowicz Augustyn (syn Macieja lat 30 z okolicy Trabuszki, zesłany na Syberię)
Wołochowicz Józef (syn Augustyna lat 20 ze wsi Kiwlaki ?, zesłany na Syberię)
Wołochowicz Teofil (syn Piotra lat 26 z okolicy Wołochowicze, był w oddziale Narbutta)
Zachwatowicz Wincenty (z Berdówki, zesłany do guberni woroneskiej)
Zahorski Franciszek
Zakrzewski Franciszek
Zapaśnik Aleksander ( syn Bonifacego lat 20 z okolicy Osipowce, był w oddziale Narbutta – zesłany do guberni tomskiej)
Zapaśnik Andrzej ( wysłany do guberni samarskiej)
Zapaśnik Augustyn (syn Józefa, zesłany do guberni tobolskiej)
Zapaśnik Bonifacy (syn Michała lat 50, zesłany do guberni tomskiej)
Zapaśnik Piotr (syn Benedykta lat 25, zesłany do guberni tomskiej)
Zapaśnik Stanisław (lat 25 z okolicy Rukańce, zesłany na Syberię)
Zapaśnik Stefan (lat 18, zesłany do guberni orenburskiej)
Zdaniukiewicz Kazimierz (syn Tomasza ze wsi Szawry parafii nackiej, zesłany na Syberię)
Ziemacki Rajmund (ksiądz proboszcz z m. Wawiórka za przeczytanie z ambony manifestu Rządu Narodowego – rozstrzelany 5.VI.1863 r. w Wilnie)
Ziemęcki Bronisław (syn Onufrego lat 33, zesłany do guberni irkuckiej, gdzie zmarł)
Znamierowski Augustyn (tymczasowo aresztowany)
Znamierowski Jan (syn Antoniego z okolicy Półstoki parafii ejszyskiej)
Zubrowski Wincenty (syn Aleksandra z okolicy Osipowce, zesłany na katorgę na 8 lat)
Zwierowicz Aleksander (syn Jana lat 25 z majątku Dociszki parafii ejszyskiej, zesłany do guberni orenburskiej)
Żażecki (ksiądz z parafii zabłockiej, zesłany na Syberię)
Żemojtel Bolesław (z okolicy Wilkańce, oddziału Ostrogi)
Żemojtel Rudolf (lat 31, tymczasowo aresztowany)
Żemojteł Karol (syn Ksawerego z okolicy Mickańce lat 20 z oddziału Narbutta)
Żorawski Ignacy (syn Narcyza lat 33 z majątku Kopciowszczyzna)
Żukowski Bolesław (zesłany do guberni penzeńskiej)
Żukowski Jan (lat 25 z oddziału Narbutta, zesłany na Syberię)
Żukowski Władysław

PODZIEL SIĘ