Herbarz Orszański

Herbarz Orszański

Herbarz Orszański, Witebsk 1900

Źródłem jest nadbitka z 28 tomu „Istoriko-Juridiczeskije materialy izvleczennyje iz drevnich aktowych knig gubernij: Witiebskoj i Mogiliewskoj etc.”, Witebsk 1900. Sam tekst jest polski ale indeks nazwisk jest pisany cyrylicą – 7 stron. Ten regionalny herbarz jest podobny w układzie do witebskiego, ma 167 stron.

Indeks

Abramowicz h. Nowina
Adamowicz h. Leliwa
Akszewski h. Złota Góra
Aleksandrowicz (Alexandrowicz) h. własny
Baranowski h. Ostoja
Bartoszewicz h. Nowina
Białoszycki h. Leliwa
Biłuński h. Białynia
Borejsza (Boreysza, Boreusza) h. Wadwicz
Borejsza-Olechowicz (Boreysza, Boreusza) h. Radwicz
Brzozowski h. Korab
Brzezhun (Sachar-Brzezhun) h. Pobóg
Bułanowicz h. Lubicz
Buywid (Bujwid) h. Ratułd
Bury h. Poparona
Butkiewicz h. Trzaska
Bykowski h. Kmita
Chodaczyński h. Pobóg
Choroszczo h. Jastrzębiec
Czarnomski h. Grabie
Dąbrowski h. własny
Dłuski h. Nałęcz odm.
Dobrohost-Hayno h. Jasieńczyk
Dobrowolski
Domaracki h. Ostoja
Drozdowski (Mieloch-Drozdowski) h. Ślepowron
Duszkiewicz h. Pobóg
Dybowski h. Ślepowron
Dybowski h. Nałęcz
Dzierożyński h. Jastrzębiec
Dzierzeński h. Sulima
Gorszewski h. Zaręba
Gruszecki h. Lubicz
Gutowski h. Ciołek
Hatowski h. Dołęga
Hołowacz h. Lubicz
Hołowczyc h. Kolumna
Hryniewicz h. Przegonia
Hryniewicz h. Przegonia
Hurko (Olechnowicz-Romeyko-Hurko) h. własny
Jakubowski (Wolf) h. Topór albo Starza
Jałoza h. Lubicz
Janczewski h. Pomian
Jankowski h. Jastrzębiec
Jaworowski h. Lubicz
Jesipowicz h. własny
Kotkowski h. Ostoja
Krasnowski h. Rogała
Kurcz h. bez nazwy
Kwiatkowski h. Gryff
Laserowicz h. Strzała
Laskowski h. Korab
Lassotowicz h. Rawicz
Lepieski h. własny
Lesniewski (Leśniewski) h. Grzymała
Łyk h. Cielątków
Mackiewicz h. Machwicz
Makowski h. Jelita
Michniewicz h. Lis
Miezewicz h. Poraj
Moskiewicz h. Lubicz
Moraczyński h. Cholewa
Niedźwiecki (z Niedźwiadowa) h. Chorągiew
Nowicki
Nowohoński h. Białynia
Odolski h. Wąż
Oranowski
Orzechowski h. Oksza
Osipowski h. Łodzia
Osowecki h. Gryff
Osowecki h. Gryff
Ostrowski h. Korczak
Paszyński (Hołdysz-Paszyński) h. Nowina
Pawłowicz h. Przyjaciel
Petrażycki h. Pelesz
Płonski (Płoński) h. Prus
Poczyński (Poczyna-Poczyński) h. Następ
Podoliński h. Wąż
Pohoski h. Bogorja (Bogorya)
Pohoski h. Bogorja (Bogorya)
Porębski h. Bogorja (Bogorya)
Pożarski h. Pomian
Puniński (Kulpanowicz-Puniński) h. Kulpa
Puzyrewski h. Przestrzał
Przesmycki h. Przerowa
Przyszychocki h. Przyjaciel
Racewicz h. Rawicz
Romanowicz h. Lubicz
Rydzewski h. Suche Kownaty
Rzędziński h. Łada
Sabiński (Sybielewicz-Sabiński) h. Glaubicz
Sadkowski h. Trąby
Sadowski h Nałęcz
Ścibo h. własny
Serafinowicz h. Pomian
Sielanko h. Syrokomla
Sipayły (Sipajło) h. Następ
Stanilewicz (Brantko-Stanilewicz) h. Łabędź
Billewicz-Stankiewicz h. Mogiła Pierwsza
Stankiewicz h. Mogiła Pierwsza
Strzygocki vel Strygocki h. Półkozic
Swirski (Świrski) h. Salawa
Swistun (Świstun) h. Sas
Targoński h. Kościesza
Wankowicz (Wańkowicz) h. Lis
Wasilewski h. Ostoja odm.
Wasilewski h. Ostoja
Węcewicz h. Łabędź
Wieliczko h. Syrokomla odm.
Wołczek h. Półkozic
Worotyniec h. Pogonia
Zakrzewski h. Pomian
Zaleski h. Dołęga
Zambrzycki h. Kościesza
Zarembo (Zaremba) h. własny
Zawistowski h. Jastrzębiec
Zienkowicz h. Siestrzeniec
Żohło h. Bawola Głowa
Żyłay-Teodorowicz (Żyłaj-Teodorowicz) h. Poronia

PODZIEL SIĘ